Κυτίο παραπόνων (για NOVA)...

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Μόλις πρόσεξα ότι δεν είχαμε φτιάξει ένα "χώρο υποδοχής για να τα χώνουμε" στη Nova όπως έχουμε κάνει με τον Οτε...


Χώστε... :guitarist:
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Καθόλου πλάκα... Ισονομία.. Αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ..

Ενημέρωση...
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Είναι όλα τέλεια. Όποιος έχει παράπονα είναι προβοκάτορας ...

ΥΓ: Μη ψάχνετε smiley, δε βάζω ποτέ.
 

jimmy0077

AVClub Addicted Member
15 January 2013
2,488
Αθήνα
Αν και τα έχουμε ξαναπεί μεμονωμένα σε άλλα threads, καλό είναι να τα μαζέψουμε, μήπως και μας διαβάζουν από την Νοva.
Προσωπικά πέρα από τα παράπονα, θα προτείνω και λύσεις.

1)Λίγα HD και χρέωσή τους(αυτό προσωπικά αναμένω να λυθεί βέβαια με τις αλλαγές που γίνονται σε mpeg-4 κτλ)
Εφικτή είναι επίσης η προσθήκη καναλιών σε simulcast με άλλα πακέτα.

2)Λογικές τιμές μόνο στα συνδυαστικά και όχι στο σκέτο δορυφορικό(εξαίρεση η προσφορά των ΠΑΕ που έχει λογική τιμή)

3) Τηλεφωνική εξυπηρέτηση

4) Δεν υπάρχει η δυνατότητα module

5)Από θέμα περιεχόμενου, στα cinema μπορεί να γίνει σημαντική βελτίωση στον κύκλο ταινιών που προβάλλονται με ταυτόχρονη αναβάθμιση των καναλιών σε HD.

6)Στα sports λείπει ένα ξένο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου και τα Σαββατοκύριακα φαίνονται άδεια.
Έστω και το γαλλικό μια χαρά προσθήκη θα ήταν,ακόμα και με μικρό πακέτο αγώνων.
Όπως και το Αγγλικό Κύπελλο.

7)Στα ντοκιμαντέρ, λείπουν κανάλια με ειδικό περιεχόμενο π.χ. το discovery science και φυσικά ένα κανάλι με ιστορία γιατί το History έχει ξεπέσει.
Το military history ή το ιταλικό History π.χ. θα ήταν εξαιρετικές προσθήκες.
Ακόμα και το viasat history.
Με 2-3 τέτοια κανάλια με ειδικό θέμα,διαφορετικό από τα υπάρχοντα, θα δυνάμωνε πολύ το κομμάτι των ντοκιμαντέρ.

8)Στο θέμα των σειρών, είναι απαραίτητη η προσθήκη 2-3 καναλιών, και η αναβάθμιση των Fox σε HD.
Νομίζω επίσης, ότι οι σειρές πρέπει να φύγουν από τα novacinema και να πάνε σε ειδικά κανάλια για σειρές.


Πάντως, για να είμαστε και άδικοι, η Nova έχει κάνει βήματα προς τα μπροστά.
Μείωση του κόστους στα συνδυαστικά,nova go, αναμένουμε και περισσότερα ΗD λογικά..
 
  • Like
Reactions: pirovola

goudzos

Senior Member
11 August 2009
423
Επιπλέον χρέωση για τα HD!!!, αναμονή 15+ λεπτά στο τηλεφωνικό κέντρο!!! και όντως τα Σ/Κ βλέπεις την ομάδα σου και μετά δεν έχει τίποτα (στα αθλητικά κανάλια).
 

bykrie

Πρόεδρος Δ.Σ.
Staff member
Μια χαρά όλα από τότε που διέκοψα.

Εσύ είσαι και πρόσφατος. Αν κρίνω τα 2,5 χρόνια που έχω δικόψει εγώ οι αλλαγές είναι τεράστιες προς το καλύτερο.!!!!
Το σκέφτομαι σοβαρά να γίνω εκ νεου συνδρομητής...
Δεν εχω αποφασίσει ακόμα αν θα έχω τα ερωτικά στο πακέτο.......
 

jimmy0077

AVClub Addicted Member
15 January 2013
2,488
Αθήνα
Βέβαια μεσοβδομάδα έχει σταθερά Euroleague και κάθε 2 εβδομάδες CH.L/E.L, αλλά το Σ/Κ όντως έχει μεγάλο κενό στα αθλητικά.
 
Last edited by a moderator:

kataras

AVClub Enthusiast
18 October 2011
1,171
επαναφερετε αμμεσα TCM και MGM channels
αντικαταστησετε το history που οσοι γνωριζουν το παλιο κουνανε το κεφαλι τους
(τα δωρεαν hd ειναι αυτονοητα)
 

jake

Established Member
30 July 2012
109
Αθηνα
Ισ. Πριντεζης,Α.Στυλιαδης,Γ.Λυκουροπουλος....Οι TOP της ΝΟΒΑ στις περιγραφες των ποδοσφαιρικων αγωνων!!!!!.ο πρωτος δεν καταλαβαινω τι λεει,ο δευτερος αντι να περιγραφει διαβαζει καθε λιγο κατι αχρηστα στατιστικα που εχει μπροστα του και ο τριτος ειναι το υπνωτικο μου μετα μια δυσκολη μερα.Αντιθετα θελω να πω ενα καλο λογο για τον Κανελλακη,τον Κατσαφαδο και τον τυπακο απο την Κρητη που πραγματικα κανουν ποδοσφαιρικες περιγραφες.
 

gabbriello

New member
2 August 2013
58
μπορει να ακουγεται λιγο χαζο αλλα λειπει και στον οτε και στη νοβα καποιο καναλι που να ασχολειται με το ποκερ κατι που ισως ικανοποιουσε οσους ασχολουμαστε με το ...αθλημα...νομιζω η hol εχει το player ...επισης δεν ξερω αν υπαρχει αλλα και καποιο που να ασχολειται με video games θα ηταν εξαιρετικη προσθηκη
 

algedan

AVClub Addicted Member
9 October 2008
1,590
επαναφερετε αμμεσα TCM και MGM channels
αντικαταστησετε το history που οσοι γνωριζουν το παλιο κουνανε το κεφαλι τους
(τα δωρεαν hd ειναι αυτονοητα)
+1000000000000000000000 :grinning-smiley-043 :SFGSFGSF:

άντε να βάλουν και κάτι καλύτερο!!!! να διώξουν και σαβούραααααα! Ελευθερώστε bitrate και βάλτε κάτι της προκοπής!!!! :violent-smiley-030:

και να αλλάζουν πιο συχνά οι ταινίες! ξέρω ξέρω είμαι ουτοπιστής! :afro: αλλά αφήστε με να "κράξω" :flipout:
 

algedan

AVClub Addicted Member
9 October 2008
1,590
+1 συμφωνώ! θα είναι και ωραίο δείγμα για την ΝΟΒΑ (και τζάμπα), να δει τι θέλουν οι συνδρομητές της (ή τυχόν μελλοντικοί συνδρομητές)
Βασικά θα ήθελα
TCM και MGM, ένα κανάλι αφιερωμένο στην φαντασία - επιστημονική & ηρωική & παραψυχολογία - (όχι το sy fy που έγινε μπ....ο, αν υπάρχει ένα άλλο) και ένα κανάλι κανονικό ιστορικό (όπως το παλιό history).
Όλα αυτά κατα προτίμηση σε δωρεάν HD, ζητάω πολλά; :2thumb22sup:
Συγγν´ωμη Σεραφείμ τώρα είδα το ποστ σου, αν θέλεις στείλτο στο άλλο θέμα! ευχαριστώ!