The Blacklist [Netflix]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 10 25.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 20 50.0%
  • Καλή

    Votes: 4 10.0%
  • Μέτρια

    Votes: 4 10.0%
  • Κακή

    Votes: 2 5.0%

  • Total voters
    40

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
The-Blacklist-NBC.jpg

Netflix | NBC | Imdb | Facebook





Η νέα σειρά του NBC με πρωταγωνιστή τον James Spader :SFGSFGSF:
γνωστός από την πετυχημένη και πιο αγαπημένη μου σειρά ever, Boston legal.


O πρώην κυβερνητικός πράκτορας και για σειρά ετών, στους 10 σπουδαιοτερους καταζητουμενους, Raymond "Red"
Redington, παραδίδεται στο FBI, για να βοηθήσει την σύλληψη ενός κακοποιου που θεωρείται νεκρός. Mόνος όρος να
μιλάει μόνο με μια γυναίκα πράκτορα που την ίδια ακριβώς μέρα είναι να παρουσιαστεί και να πιάσει δουλειά στο FBI....



Αν και τα πρώτα λεπτά θα σας θυμίσει γνωστές σκηνές από ταινίες και σειρές, μόνο και μόνο για τον πρωταγωνιστή
πιστεύω ότι αξίζει μια θέαση.


Η συνέχεια θα δείξει πως θα πάει...






 
Last edited by a moderator:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,004
Εκεί ψηλά.....
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Oντως η συνεχεια θα δειξει αλλα ....

Περα απο την φατσα του χαρισματικου Σπειντερ που μειδια κλασικα....και συνομωτικα....ουδεν.

Τραβηγμενες απο τα μαλλια υποθεσεις και συμπερασματα (ο τυπος ηταν Σερβος Ορθοδοξος και αρα δεν επρεπε να εχει τατουαζ ? plzzzzzzzzz) , στημενη στην ακριβεια ενεδρα απαγωγης της μικρης ενω καλλιστα θα μπορουσαν να ειχαν διαφυγει με ελικοπτερο...μιας και το εχουν για ταξι....απο οτι ειδαμε.... αποκαλυψη του αρραβωνιαρη ως κρυφης πληγης απο το πρωτο κι ολας επεισοδιο !! .....

Κατι μου λεει οτι το πανε για κλεισιμο....αν δεν ορθολογιστουν.

Εντυπωσιακο καστινγκ παντως και με τον διευθυντη της υπηρεσιας οσο και με τον υπαρχηγο του κατευθειαν απο το Homeland.

Νομιζω οτι η σειρα δεν εχει προσανατολισμο.....Δεν ξερει αν ειναι covertOps σειρα με σαφη στοιχεια υπερβολης ή αν ειναι ρεαλιστικη σειρα.

Θα δειξει.
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,810
Αττικό βουνό
Απάντηση: The Blacklist (NBC, 2013)

Σταμάτα καλέ από το 1ο επεισόδειο :smash:.Μπα σε καλό σου χαχα .Το ξέρουμε ότι οι σκηνές θα μπορουσαν να είναι έτσι όπως το λες αλλά σε λίγο δεν θα μας αρέσει τίποτα .Μου φαίνεται το Lost και κάτι αλλα μας κάψανε τους εγκεφάλους .:BXVZCBXZ6:

Λοιπον στα του επεισοδίου μπορώ να πω ότι για μένα προσωπικά είναι πολύ καλό και μου αρέσαν οι ανατροπές παρόλο ότι θα μπορουσαν να να να και να . ε τι να κανουμε ..

Δεν έκανε κοιλιά πουθενα και δεν με κοίμησε .Δεν αναλώθηκε σε συζητήσεις και μπούρδες που απεχθάνομαι .Ειχε δράση από τη αρχή μέχρι το τέλος και η πράκτορας είναι μάγκας !

Αυτά και τα λέμε στη συνέχεια . Εκανε υψηλή τηλεθέαση και μπορεί να βγάλει και 2 κύκλους άνετα .Αλλά θα δούμε τι θ αποφασίσουν ...
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω οτι ο στρουμπουλός κύριος με την προχωρημένη τριχόπτωση είναι ο Spader...

(όπως καταλαβαίνετε, έχω να τον δω απο το Stargate ;) )
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,770
Μεσευρώπη
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω οτι ο στρουμπουλός κύριος με την προχωρημένη τριχόπτωση είναι ο Spader...

(όπως καταλαβαίνετε, έχω να τον δω απο το Stargate ;) )

Εγώ τελευταία φορά τον είδα στο The Secretary. Το Stargate δε μετράει γιατί δεν το είδα μέχρι το τέλος. Πάντως έχει βάλει τα κιλάκια του.
 

yaponvezos

New member
23 August 2010
34
Ελλάδα
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Το έχω κι εγώ πρόχειρο το επεισόδιο αλλά δεν μου πάει να το ξεκινήσω. Μπορεί να κάνω και άσκηση υπομονής. Να μαζευτεί η σεζόν και ύστερα να καώ.
 

cmoustos

AVClub Addicted Member
25 August 2008
2,078
Θεσσαλονικη
Εγώ τελευταία φορά τον είδα στο The Secretary. Το Stargate δε μετράει γιατί δεν το είδα μέχρι το τέλος. Πάντως έχει βάλει τα κιλάκια του.

Εγώ είχα από το Boston legal. Εξεπλάγην από την μεταμόρφωση του.
 

cmoustos

AVClub Addicted Member
25 August 2008
2,078
Θεσσαλονικη
Το είδα πριν από λίγο. Ξεκάθαρα το μεγαλύτερο ατού της σειράς είναι ο James spider. Δε θα πω, καλά και τα μπουτάκια της δεσποινίδας, και η πίσω κίνηση και τα ζωγραφιστά μάτια αλλά ερμηνευτικά δε πείθει καθόλου.
Φαίνεται όμως να βαδίζει σε σωστά μονοπάτια και θα περιμένω να δω και τα επόμενα 2-3 επεισόδια για να σχηματίσω μία πιο ξεκάθαρη άποψη.
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Χτες είδαμε το πρώτο επεισόδιο.
Άξια αναφοράς και από εμένα στη διάρκεια του επεισοδίου τα μπουτάκια της πρωταγωνίστριας, η οποία ερμηνευτικά θέλει δουλειά.
Μου άρεσε η σειρά και μάλιστα αν είχα και το 2 επεισόδιο θα το έβαζα στο καπάκι να το δω.
Η αλήθεια είναι ότι είχε ασάφειες και ήταν μπουκωμένο αλλά μακράν καλύτερο του hostages που είδα μετά.
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,810
Αττικό βουνό
Απάντηση: The Blacklist (NBC, 2013)

Καλό και το 2ο επεισόδιο .Το θεμα είναι ότι είναι αυτοτελή εν μέρη και έτσι μέχρι να βρουν την άκρη γιατί μιλάει αυτός μόνο στην πράκτορα θα έχει τελειώσει ο κύκλος .
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Μάλλον η καλύτερη σειρά που ξεκίνησε φέτος (έως τώρα). Είναι προσεγμένη σαν παραγωγή , έχει καλούς πρωταγωνιστές και το σενάριο και πείθει και έχει πολλά να δώσει.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,004
Εκεί ψηλά.....
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Τα εφφε ειναι τελειως του μωλου παντως.

Η τυπισσα δεν εχει το κατι που χρειαζεται αλλα δεν ειναι και του πεταματου.
Αχ Ολιβια.......
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Τα εφφε ειναι τελειως του μωλου παντως.

Η τυπισσα δεν εχει το κατι που χρειαζεται αλλα δεν ειναι και του πεταματου.
Αχ Ολιβια.......

+1

Αλήθεια τα μάτια της.... τι νουμερο βερνιλακ eco, είπαμε ότι είναι ; :flipout:
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Βλέποντας και το 2 επεισόδιο άρχισε να ξεφουσκώνει η σειρά για εμένα.
Ώρες ώρες είναι μια καλή σαχλαμαρίτσα και κάποια απάλευτα σημεία, όπως το τραγελαφικό:
Ο πρωταγωνιστής εμφανίζεται μέσα στο συρόμενο θωρακισμένο κοντέϊνερ - κλουβί για λόγους και καλά ασφαλείας αλλά ότι ώρα θέλει τον αφήνουν ελεύθερο και σουλατσάρει.
Στην πρωταγωνίστρια ξεχωρίζω μόνο και μπουτάκια και μέχρι εκεί, κατά τα άλλα παλεύει να υποκριθεί.
Στη γυναίκα μου αρέσει η σειρά και λογικά θα τη δούμε παρέα αλλά δύσκολα θα συνέχιζα μόνος μου.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,004
Εκεί ψηλά.....
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Ο πρωταγωνιστής εμφανίζεται μέσα στο συρόμενο θωρακισμένο κοντέϊνερ - κλουβί για λόγους και καλά ασφαλείας αλλά ότι ώρα θέλει τον αφήνουν ελεύθερο και σουλατσάρει.


Καλα αυτο δεν υπαρχει......ενταξει.....παλι καλα που σεναριακα του βαζουν εναν πολυ προχωρημενο εντοπιστη....

τουαλετα εχει στο κλουβι ρε σεις δεν θυμαμαι ? :D
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Re: The Blacklist (NBC, 2013)

Η τύπισσα τι πρόβλημα έχει με τα στυλό, και τα καρφώνει όπου βρει μπροστά της; Τι βίτσιο είναι αυτό; :Banane0: