True Detective [ΗΒΟ]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    125

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,483
Εκεί ψηλά.....

True Detective.jpg

HBO | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter | YouTube




Οι δυο ντετέκτιβ της τοπικής αστυνομίας, όχι ακριβώς υπόδειγμα αστυνομικών και οι ίδιοι, κρύβουν τα δικά τους μυστικά και
τις προσωπικές τους αμαρτίες. Τους συναντάμε να προσπαθούν να ανακαλύψουν έναν serial killer, του οποίου η δράση κρατά
δεκαεφτά ολόκληρα χρόνια. Ο πρώτος του φόνος συνέβη το 1995 και οι δυο ντετέκτιβ επιστρέφουν σε αυτόν το 2012, όταν
ένα καινούριο έγκλημα δείχνει να είναι έργο του ίδιου ανθρώπου.


Ο πρώτος κύκλος θα αποτελείται από 8 επεισόδια, σκηνοθετημένα και τα 8 από τον Κάρι Φουκουνάγκα.


Η σειρά έχει πάρει ήδη έγκριση και για συνέχεια. Στο δεύτερο κύκλο , οι δημιουργοί καλούνται να αφηγηθούν ένα εντελώς
καινούριο αστυνομικό μυστήριο, με άλλους χαρακτήρες, ακολουθώντας την επιτυχημένη συνταγή του «American Horror Story»



Κατάσταση: Ολοκληρώθηκε
attachment.php





 
Last edited by a moderator:

cmoustos

AVClub Addicted Member
25 August 2008
2,078
Θεσσαλονικη
Re: True Detective (2014)

Όταν είδα το trailer το πέρασα για ταινία και όταν πετάχτηκε το ΗΒΟ λέω πουλάκια βλέπουν τα μάτια μου. Οι προσδοκίες που γεννάει είναι τεράστιες. Ελπίζω το ίδιο και το αποτέλεσμα
 

waroo

AVClub Addicted Member
20 April 2012
1,696
Re: True Detective (2014)

ΗΒΟ ειναι σχεδον η απολυτη εγγυηση...

+1

χρόνια ολόκληρα προσφέρει την αφρόκρεμα,
μόνο το amc έχει ανάλογες (και πολλές) επιτυχίες τελευταία, αλλά και πάλι είναι πολύ μακριά...
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: True Detective (2014)

Για μένα το πρώτο επεισόδιο ήταν τίποτα λιγότερο από το αναμενόμενο... η αρχή από την σειρά της χρονιάς.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: True Detective (2014)

Όντως ξεκίνησε αρκετά καλά αλλά περιμένω στην συνέχεια ακόμη περισσότερα. Πολύ καλό το πρωταγωνιστικό δίδυμο. Αρνητικό τα "βλάχικα" Αγγλικά του Νότου που μου την δίνουν στα νευρά.
 

dpapav

Senior Member
19 June 2006
583
Αθηνα
Απάντηση: True Detective (2014)

Πολυ καλο το πρωτο επεισοδιο -και βεβαια δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο σειρα του HBO-. Κινηματογραφικη εξελιξη και με έναν καταπληκτικο Matthew Mcconaughey που πλεον εξελισσεται σε εναν απο τους καλυτερους ηθοποιους της γενιας του. Περιμενω και τα υπολοιπα επεισοδια για πιο ολοκληρωμενη αποψη αλλά πραγματι προκειται για μια απο τις καλυτερες σειρες που εχω δει τελευταια.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: True Detective (2014)

Λοιπόν.. δυνατή η σειρά, δυνατή και η ιστορία!

Πάντως ο αργός ρυθμός και οι αργοί διάλογοι με "κοιμίζουν" λίγο.. :p
Είναι καλή για να χαλαρώνεις! :p

Μου αρέσει και η Maggie (Michelle Monaghan), έχει sexy πρόσωπο! :cool:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: True Detective (2014)


True Detective Season 1: Inside the Episode #1 (HBO)


True Detective Season 1: Episode #2 Preview (HBO)

** Τα Trailers έχουν βέβαια αρκετά spoilers! **
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: True Detective (2014)

Λοιπόν.. δυνατή η σειρά, δυνατή και η ιστορία!

Πάντως ο αργός ρυθμός και οι αργοί διάλογοι με "κοιμίζουν" λίγο.. :p
Είναι καλή για να χαλαρώνεις! :p

Μου αρέσει και η Maggie (Michelle Monaghan), έχει sexy πρόσωπο! :cool:

Εντάξει, αμερικάνικος νότος είναι, τι περίμενες; Υπερηχητικούς ρυθμούς; :flipout:

Εσύ πάντως Junior, αν δεν περάσεις από κόσκινο τις πρωταγωνίστριες δεν πλησιάζεις σειρά :p
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: True Detective (2014)

Εσύ πάντως Junior, αν δεν περάσεις από κόσκινο τις πρωταγωνίστριες δεν πλησιάζεις σειρά :p

Όπως ένα φαγητό χωρίς "αλατοπίπερο" είναι άνοστο.. το ίδιο και μία σειρά! :cool:
 

Kostas05

Established Member
4 April 2011
281
Re: True Detective (2014)

Το πρώτο επεισόδιο ήταν πολύ καλό,ότι καλύτερο έχω δει το τελευταίο καιρό !!:2thumb22sup:
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: True Detective (2014)

Αν εξαιρέσουμε Person of interest , White collar , Homeland και Mob City και εμένα είναι από τα καλύτερα που έχω δει τελευταία.:2thumb22sup: