[Επίσημο] Mac Pro @2013

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Είναι πραγματικά υπέροχο... αλλά τα 3 χιλιάρικα είναι λίγο αστεία τιμή για κοινούς θνητούς. Θα περιμένω απλά την αντιγραφή του από κουτιά για custom built PCs.

Το κεντρικό heat air flow είναι μια απλή και λειτουργική ιδεα που προσπαθούσα και εφάρμοζα σε όλους τους πύργους μου ως τώρα, φυσικά εδώ η υλοποίηση είναι εξαιρετικά πιο φαντεζί.

Η αλήθεια είναι ότι λίγο με τρομάζει αυτό το integration τύπου iMac. Δε θα μου έκανε εντύπωση αν σε λίγο καιρό ο υπολογιστής δε θα αναβαθμίζεται ούτε σε επίπεδο σκληρού δίσκου (με αντίστοιχα θέματα σχετικά με αντικατάσταση ελαττωματικών κομμματιών - θα σου χαλάει η κάρτα ήχου και θα πρέπει να πληρώσεις 1μιση χιλιάρικο για μητρική, ή ακόμα χειρότερα, για νέο υπολογιστή.
 
22 June 2006
34,697
NEO HRAKLEIO
αυριο βγαινει τελικα το νεο MAc Pro ....http://9to5mac.com/2013/12/18/apple-releasing-assembled-in-usa-2013-mac-pro-tomorrow/




apple1217photo50771025.jpg
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Περιμενω να δω αγγελια ''Πωλείται πεθερά σε άριστη κατασταση με φακο 17-50 1.8'' :p
 
22 June 2006
34,697
NEO HRAKLEIO
οχι δα... το πολυκοπτερο ειναι αναντικαταστατο! :p

Εχω το MBP retina, μια χαρα τα παει, τουμπανο ειναι... 16gb ram , πολυ καρτα γραφικων, 512GB SSD, δεν εχω παραπονο.

Φυσικα ο macpro ειναι "Αλλου"... αυτο θα επρεπε να το παρουμε στη δουλεια.... αλλα ειναι κολλημενοι εκει με τα #%%PC!!!
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Σαν κυριλε σταχτοδοχείο είναι ή σαν μικρος καδος απορριματων για την κουζίνα :p

Πέρα απο την πλάκα , ωραίο δείχνει αν και δεν παιζει πρωταρχικό ρόλο αυτό...
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
οχι δα... το πολυκοπτερο ειναι αναντικαταστατο! :p
Παλι καλα που το κάστρο της φωτο ειναι το μονο που αντιστεκεται στην λαιλαπα της Apple :p

Εχω το MBP retina, μια χαρα τα παει, τουμπανο ειναι... 16gb ram , πολυ καρτα γραφικων, 512GB SSD, δεν εχω παραπονο.

Μου θυμίζεις τον Τακη που δεν μπορει να βρει χρονο να δει το Hobbit και καταλήγει στο ότι δεν θελει τελικα να το δει :p


Τωρα συνειδητοποιησα παντως μονο μικρο ειναι...
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Re: Απάντηση: Mac Pro

Αν ήθελα να το δω πραγματικά, θα πήγαινα στην παιδική (5 το απόγευμα..) :p

Να πας γιατι μετα την αναβαθμιση την αιθουσα Ρουλη το εισιτήριο θα ανεβει

(θα πρεπει να δωσεις εναν Crucial και κατι ψιλά)

:p
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Η αίθουσα Ρούλη τα βγάζει από αλλου τα έσοδα (10 ευρω ότι πάρεις, σουβλάκι, burger, τυροπιτα..)

:p
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Απάντηση: Mac Pro

Η αίθουσα Ρούλη τα βγάζει από αλλου τα έσοδα (10 ευρω ότι πάρεις, σουβλάκι, burger, τυροπιτα..)

:p

Πρόσεχε ομως μην βγάζει απο εδώ και περα με το δεκάρικο μόνο τυρόπιτα και ληγμένη κοκα κολα με αυτα που γράφεις :p