Outlander [Netflix]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    31

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..

Netflix | Starz | Imdb | Wikipedia | Facebook




Η ιστορία της Claire, μίας παντρεμένης νοσοκόμας από το 1945 που μυστηριωδώς στέλνεται
στο 1743, όπου κατευθείαν καταλαβαίνει ότι βρίσκεται σε έναν επικίνδυνο άγνωστο κόσμο
όπου η ζωή της απειλείται. Όταν αναγκάζεται να παντρευτεί τον Jamie Fraser, έναν
θαρραλέο και ρομαντικό νεαρό πολεμιστή, μία παθιασμένη σχέση ξεκινάει που
χωρίζει την καρδιά της Claire σε 2 απέραντα διαφορετικούς άντρες
σε 2 διαφορετικές ζωές.







 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Outlander (2014)

Videos :

- Outlander First Look -- Alternate Ending

See an alternative ending to our first look Trailer. The epic tale becomes a reality. Welcome to the world of Outlander.
Outlander comes to STARZ Summer 2014 and will be internationally distributed by Sony Pictures Television


- Speak Outlander Lesson 3: Mo Nighean Donn

Learn how to "Speak Outlander" with the Gaelic Expert from the set of the STARZ Original Series Outlander



Πιστεύω θα μου αρέσει αρκετά αυτή η σειρά! :cool:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Outlander (2014)


STARZ Originals: Lose Yourself

Η επόμενη σειρά που ποντάρει πολύ το Starz!

Έχει ήδη 116.000 fans στο Facebook! :cool:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Outlander (2014)

x621z.jpg


-- Πρεμιέρα 9 Αυγούστου --
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Outlander (2014)

Η 1η σεζόν της σειράς θα έχει 16 επεισόδια!

Το Starz θα την "κόψει" στην μέση και το 2ο μισό θα προβληθεί στις αρχές του 2015..

Ο πιλότος της σειράς θα βγει στο Internet μία εβδομάδα νωρίτερα.. στις 2 Αυγούστου!

http://tvline.com/2014/07/11/outlander-series-premiere-date-online-starz/



- Και ένα δημοσίευμα για την Claire..

http://bethwesson.wordpress.com/2014/07/05/a-woman-we-should-care-about-claire/
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Outlander (2014)

Μπορεί να μην έχω σχολιάσει μέχρι τώρα αλλά έχω υψηλές προσδοκίες από την συγκεκριμένη σειρά. Φαίνεται παραγωγή υψηλού επιπέδου.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Outlander (2014)

Πιστεύω να είναι καλή η σειρά γιατί "δεν θα αντέξω" να μου λες πάλι ότι έβαλα "μούφα"! :p :laugh:

To Starz έχει δώσει καλές σειρές τελευταία..
Έχουμε ελπίδες! :cool:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Outlander (2014)

Μετά την θέαση του πρώτου επεισοδίου μερικές παρατηρήσεις...

Πρόκειται όντως για παραγωγή υψηλού επιπέδου , πολύ καλή σκηνοθεσία , πολύ ωραία φωτογραφία , οι ηθοποιοί αρκετά καλοί στους ρόλους τους κτλ. από την άλλη το σενάριο από ότι κατάλαβα βασίζεται σε μια σειρά βιβλίων τύπου "Άρλεκιν" (η οπτική των γεγονότων περιγράφεται όπως έγινε αντιληπτή από την πρωταγωνίστρια και οι υπόλοιποι είναι σε δεύτερο πλάνο).

Με λίγα λόγια αν το σενάριο καταφέρει να κρατήσει το ενδιαφέρον και στο ανδρικό κοινό έχει καλώς , αλλιώς δεν ξέρω αν θα έχει επιτυχία σαν εγχείρημα.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Outlander (2014)

Λοιπόν..
κατ' αρχάς έχουμε μία πολύ καλή παραγωγή όπως είπε και ο Yperion, που θα μπορούσε να ήταν και κινηματογραφική ταινία!
Πολύ ωραία τοπία και φωτογραφία.. πολύ καλά στημένες σκηνές ανάμεσα σε 2 παλιότερες εποχές.. και πολύ ωραία πλάνα της κάμερας!

Υπάρχει όντως μία δόση από Love Story.. δοσμένο όμως σε μία άλλη εποχή, και αυτό συνδυάζετε και με άλλα πράγματα.. όπως περιπέτεια και ιστορικά γεγονότα..
Όπως περιγράφουν τις νουβέλες..
"A mix of several genres, the Outlander series features elements of historical fiction, romance, adventure and science fiction/fantasy"

Τα πρόσωπα της σειράς φάνηκαν αρκετά καλά στους ρόλους τους!
Ενδιαφέρον παρουσιάζει ο διπλός ρόλος του άντρα της Claire..

Εν τέλη και βλέποντας απ' όλες τις πλεύρες του το όλο εγχείρημα μου άρεσε αρκετά.. θα την χαρακτήριζα πολύ καλή την σειρά..
αλλά να δούμε και λίγο παρακάτω..

Πιστεύω θα έχουν κάνει την σειρά να βρει ενδοαφέρον και στους άντρες! :cool:
Πάντως η σειρά έχει ήδη πολύ μεγάλο αριθμό από φανς, και μάλλον θα πάει καλά γιατί φαίνεται ότι και το Starz την έχει προσέξει ιδιαίτερα!

Facebook Video:
https://www.facebook.com/photo.php?v=726466080745937
 
Last edited: