Που θα παει θα το στησω και εγω!

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Σιγα σιγα ξεκιναω και γω να στησω ενα κουτακι (λεω σιγα σιγα γιατι δεν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα)

Πηρα για αρχη αυτο το κουτακι Thermaltake Element Q VL52021N2E Mini Tower 220 Watt Black και αυτον τον ssd Kingston V300 120GB ειχα και ενα card reader και το εβαλα πανω.

Στο κουτακι μπορουν να μπουν δυο δισκοι 3.5 εναν κανονικα και ενας ορθιος μια συσκευη 5.25 (θα μπει bluray εκει) για τον ssd εκανα δυο τρυπες (τριτη εικονα) για να βιδωθει ορθιος.

Εκει που μπαινει ο οριζοντιος δισκος εχω βαλει το card reader και ο δισκος εχει παει λιγο ποιο πισω και ισως να ενοχλει την μητρικη.





 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Τωρα στο σετ hardware θελω τα φωτα σας.

Ο υπολογιστης θα ειναι μονο για ιντερνετ και για ταινιες, παιχνιδια ουτε απο διπλα δεν θα περασουν.
Με ενδιαφερει σωστο 3D frame packing και φυσικα 23.976
Ελεγα σε i3 Haswell αλλα πειτε μου την γνωμη σας για οσο το δυνατον φτηνοτερο σετακι.

Ξεχωριστη καρτα γραφικων δεν θα μπει στην τηλεοραση θα συνδεθει απο το hdmi την μητρικης οποτε τα γραφικα θα ειναι απο τον επεξεργαστη.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Card reader και δισκος δεν πανε μαζι. Με μια ματια που εριξα στις μητρικες αν το βαλω ετσι θα ακουμπαει ο δισκος πανω στην ψυκτρα.

Επειδη με ενδιαφερει να εχω χωρο σε gb μεσα στο κουτι λογω οτι δεν εχω δικτυο και δεν θελω να συνδεσει 2-3 εξωτερικους δισκους θα θυσιασω το card reader για να μπορω να βαλω δυο δισκους μεσα.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Πηρα απο φιλο που του το εκαναν δωρο το NUC με i5 με 200 ευρω οποτε αυτο δεν θα στηθει.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Πιστευω πως δεν υπαρχει λογος να υπαρχει αυτο το θεμα κατα την γνωμη μου πρεπει να διαγραφτει.