HTPC πιο φθηνο πεθαινεις

FaRMaX

Established Member
9 December 2009
256
Παμε λοιπον για το 2ο PCακι μιας που το λαπιτοπιον το πε το ποιημα :smash:

Για να δουμε..





Αρχιζουμε να δενουμε απο δω κ απο κει τα καλωδια γιανα μην εχουμε ενα χαλι..







Ψυκτρα στη μητρικη με την απαραιτητη πατεντα γιανα μην ακουμπανε τα καλωδια
στο φουρφουρι(μιαςκ εχει απαραδεκτους οδηγους η στοκ ψυκτρα)..





Λιγο μαζεμα f.panel που εχει μεινει..





Βαζοντας το τροφοδοτικο ουσιαστικα τελειωνουμε..


Απο πανω..





Απο πισω..





Και εσωτερικαμε τον απλετο χωρο για να αναπνεει..









Καιναι λοιπον με πανω κατω 250 εχεις PCγια το σαλονι, μη το πεις ουτε του παπα που λενε!
Οχι τπτ αλλο αλλα να καις 1KW για να ακουσεις μουσικη ή να δεις καμια ταινια δε λεει με τιποτα

Μελανο σημειο προβλημα που προεκυψε στην εγκατασταση των win7 που δεν βρισκει drivers για το δισκο (ασχετα αν στο bios τον βλεπει)
και δυστυχως ουτε απο load στο το CD της μητρικης ουτε απο το downloadable content στο σιτε της εταιρειας βγαινει ακρη
Οψομεθα
 

zounds

Established Member
25 October 2010
165
Αθήνα
Μεγειές...
Μπορείς να γράψεις αναλυτικά τη σύνθεση; Επίσης, η φωτογραφίες δεν ανοίγουν σε μεγαλύτερη ανάλυση.
Από θόρυβο πως πάει;
 

FaRMaX

Established Member
9 December 2009
256
Απο θορυβο το εχω στα 3+ μ οποτε δεν ακουγεται.γενικα αν αφησεις μεσα τα στοκ φουρφουρια και το εχεις κοντα σου
ακουγεται οχι κατι τραγικο παντως.
Μεσα εχει τα εξης:Intel G1610,Gigabyte Η61N-usb3,Corsair VS350,KIngston 60gb V300
 

zeremefico

Senior Member
26 October 2007
377
Μελανο σημειο προβλημα που προεκυψε στην εγκατασταση των win7 που δεν βρισκει drivers για το δισκο (ασχετα αν στο bios τον βλεπει)
και δυστυχως ουτε απο load στο το CD της μητρικης ουτε απο το downloadable content στο σιτε της εταιρειας βγαινει ακρη
Οψομεθα
Δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση από usb 2.0, που βρίσκεται στο πίσω μέρος του pc.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
πιθανότατα εχεις και κουτί coolermaster elite 130

επίσης, ο δίσκος δεν χρειαζεται drivers... ρίξε μια ματιά στο bios αν είναι ενεργός σαν AHCI...

και διόρθωσε και τις φωτό γιατί θέλω να τα χαζέψω και δεν ανοίγουν... :ernaehrung004:
 

FaRMaX

Established Member
9 December 2009
256
Ναι εχεις δίκιο ξέχασα το κουτί είναι αυτό που ειπές.

Το θέμα με το δισκο το έλησα,γύρισα το στικακι σε usb2 και φορμαρα το δισκο με cmd.μετα το restart τα είδε όλα μια χαρα.

Για τις φωτο θα προσπαθήσω να ξανανεβασω δε ξέρω τι έπαθε το postimage οτι κάνω παντα εκανα..

Η overall κατανάλωση δε γνωρίζω πια είναι μιας και δε μου βρίσκεται πρόχειρο βατόμετρο η αναλυτής.Σε κάποια στιγμη πάντως στο cpuz ενω ήμουν σε idle είδα να γράφει 2W για τον cpu.Πάντως πιστεύω θα είναι όλα πολύ χαμηλά δεν έχει και πολλά πραγματα μεσα
 

alambi

Established Member
30 November 2006
294
Αθήνα - Γλυφάδα
Ναι εχεις δίκιο ξέχασα το κουτί είναι αυτό που ειπές.

Το θέμα με το δισκο το έλησα,γύρισα το στικακι σε usb2 και φορμαρα το δισκο με cmd.μετα το restart τα είδε όλα μια χαρα.

Για τις φωτο θα προσπαθήσω να ξανανεβασω δε ξέρω τι έπαθε το postimage οτι κάνω παντα εκανα..

Η overall κατανάλωση δε γνωρίζω πια είναι μιας και δε μου βρίσκεται πρόχειρο βατόμετρο η αναλυτής.Σε κάποια στιγμη πάντως στο cpuz ενω ήμουν σε idle είδα να γράφει 2W για τον cpu.Πάντως πιστεύω θα είναι όλα πολύ χαμηλά δεν έχει και πολλά πραγματα μεσα

- Ακόμη περιμένουμε αναλυτικη κατάσταση όλων των εξαρτημάτων που χρησιμοποίησες

- Αν έχεις και την καλοσύνη να βάλεις και τις φωτογραφίες που να ανοίγουν σε μεγαλύτερο μέγεθος.

Χωρίς να σε κουράσω και άλλο .... πες μας και τι λειτουργικό χρησιμοποιείς (Win 7) αλλά έβαλες και XBMC

Περιμένουμε και εντυπώσεις χρήσης.