Κάθετη γραμμή σε Samsung PS51E6500

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Ημερομηνία αγοράς: 12/6/2012

Ώρες λειτουργίας περίπου 5.750, κατασκευή Μάιος 2012.

Χθες το βράδυ εμφάνισε κάθετη γραμμή πάχους 1 pixel στην αριστερή πλευρά του panel και περίπου 5 εκατοστά από το bezel. Η γραμμή ανάλογα με την απόχρωση του background εμφανίζεται κόκκινη, magenda ή μπλε.

Επικοινωνία με Samsung σήμερα το πρωί για αναγγελία της βλάβης.

Πριν λίγη ώρα με καλέσαν από το συνεργαζόμενο service στο Γαλάτσι και θα περάσουν να την πάρουν αύριο 12:00 με 14:00.

*Την ίδια τηλεόραση εκτός από τον αδερφό μου, την είχε πάρει κι ένας συναδελφός μου ο οποίος την είχε παραλάβει τότε 15/6/12, κατασκευής Απριλίου 2012 και του εμφάνισε γραμμή πριν 15 μέρες, περίπου στις 4.700 ώρες. Η τηλεόραση του επεστράφει την περασμένη εβδομάδα και η επισκευή αφορούσε αλλαγή panel η εργασία εκτελέστηκε από το ίδιο service στο Γαλάτσι με την ίδια διαδικασία (ενημέρωση κεντρικά, ραντεβού για παραλαβή από το service, επισκευή και επιστροφή).

3 PX80, 2 G10, 2 PX8, 1 PZ80 και 1 PZ85 με ώρες λειτουργίας από 8.000 έως 13.000 ώρες κάθονται στη θέση τους, την κοιτάνε και γελάνε
 

velatis panos

AVClub Enthusiast
25 January 2011
1,279
Xαλι αυτο με τα πανελ της σαμυ λιγους μηνες μετα αν χαλουσε θα την πεταγες.
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Θα γίνει αλλαγή στο panel (όπως και στου συναδέλφου μου). Η διαδικασία έως τώρα έχει ως εξής:

Κυριακή 9/3 βλάβη.
Δευτέρα πρωί 10/3, αναγγελία βλάβης στην αντιπροσωπεία.
Δευτέρα μεσημέρι 10/3, με πήραν από εξουσιοδοτημένο sevice για να έρθουν, να την δουν και να την παραλάβουν.
Τρίτη μεσημέρι 11/3, το service ήρθε, είδε και πήρε την τηλεόραση.
Τετάρτη 12/3 έγινε παραγγελία panel από το service, το οποίο τους αποστέλλεται σε 3-4 εργάσιμες ημέρες.
Παρασκευή μεσημέρι 14/3, κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας ενημερώθηκα ότι η τηλεόραση είναι έτοιμη.
Δευτέρα μεσημέρι 17/3 θα την φέρουν σπίτι
 
Last edited:

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Το μεσημέρι παρέλαβε την τηλεόραση η σύζυγος και όταν γύρισα τα βρήκα όλα έτοιμα.

Με την αλλαγή του panel μηδενίστηκαν και οι ώρες λειτουργίας.

Όπως φαίνεται και από τις ανωτέρω ημερομηνίες, η διαδικασία ήταν απλή και γρήγορη.

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες και της αντιπροσωπείας και του εξουσιοδοτημένου service. :a0210:

*Εξυπακούεται ότι η άριστη εξυπηρέτηση (εντός εγγύησης), δεν δικαιολογεί το γεγονός της βλάβης. :tdown:
 

netagra

AVClub Enthusiast
Χρήστο έχεις αναρρωτηθεί τι συμβαίνει όταν κάποιος δεν μπορεί να βρεθεί στο σπίτι τις ώρες που περνάνε οι τεχνικοί του συγκεκριμένου συνεργείου;
Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με την 51D6900 δεν είναι μόνο αυτό που σου είχα πει από κοντά, πλέον ξεκίνησαν τα "συννεφάκια" στο panel από την μέση και κάτω.
Ζήτησα επομένως επίσκεψη τεχνικού.
Κρίνοντας από την εμπειρία μου με την Samsung, και μια επίσκεψη τεχνικού που έχω ζητήσει από την Δευτέρα στις 09:00 έχω να πω ότι έχει χαλάσει πολύ από αυτό που γνώριζα εδώ και χρόνια. Η εξυπηρέτηση πελατών έχει περάσει σε εταιρεία outsourcing στο εξωτερικό αφού το τηλέφωνο σε πολλές περιπτώσεις το απαντούν άτομα με ξένα μικρά ονόματα που μιλούν σπαστά Ελληνικά - όχι ότι είναι κακό, δεν έχουν κατά τη γνώμη μου καμία άλλη αρμοδιότητα εκτός της καταχώρησης της βλάβης στο σύστημα και την ερώτηση αν έχεις την τελευταία αναβάθμιση. Το δε συνεργείο που εξυπηρετεί την περιοχή μας, για το ίδιο μιλάω, αρνείται να βρει έναν κοινά αποδεκτό χρόνο επίσκεψης του τεχνικού αφού το μόνο που ο συγκεκριμένος καταδέχεται είναι να με ενημερώσει 30 λεπτά πριν την επίσκεψη ότι θα περάσει. Εγώ δηλαδή πρέπει να σκοτωθώ να κάνω την διαδρομή εργασία - σπίτι σε 30 λεπτά, αδιαφορώντας αν βρίσκομαι πχ. στα νότια προάστια και το σπίτι μου στα βόρεια ή το αντίστροφο, αν μπορώ να φύγω από την δουλειά μου.
Και αν πεις στο τεχνικό όχι δεν μπορώ να είμαι εκεί σε 30 λεπτά, η βλάβη κλείνει.
Δεν δέχθηκαν να περάσουν ούτε ημέρα που έχω άδεια να με εξυπηρετήσουν. Ειλικρινά τα έχω χαμένα...
 

hxostil

AVClub Addicted Member
Χρήστο έχεις αναρρωτηθεί τι συμβαίνει όταν κάποιος δεν μπορεί να βρεθεί στο σπίτι τις ώρες που περνάνε οι τεχνικοί του συγκεκριμένου συνεργείου;
Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με την 51D6900 δεν είναι μόνο αυτό που σου είχα πει από κοντά, πλέον ξεκίνησαν τα "συννεφάκια" στο panel από την μέση και κάτω.
Ζήτησα επομένως επίσκεψη τεχνικού.
Κρίνοντας από την εμπειρία μου με την Samsung, και μια επίσκεψη τεχνικού που έχω ζητήσει από την Δευτέρα στις 09:00 έχω να πω ότι έχει χαλάσει πολύ από αυτό που γνώριζα εδώ και χρόνια. Η εξυπηρέτηση πελατών έχει περάσει σε εταιρεία outsourcing στο εξωτερικό αφού το τηλέφωνο σε πολλές περιπτώσεις το απαντούν άτομα με ξένα μικρά ονόματα που μιλούν σπαστά Ελληνικά - όχι ότι είναι κακό, δεν έχουν κατά τη γνώμη μου καμία άλλη αρμοδιότητα εκτός της καταχώρησης της βλάβης στο σύστημα και την ερώτηση αν έχεις την τελευταία αναβάθμιση. Το δε συνεργείο που εξυπηρετεί την περιοχή μας, για το ίδιο μιλάω, αρνείται να βρει έναν κοινά αποδεκτό χρόνο επίσκεψης του τεχνικού αφού το μόνο που ο συγκεκριμένος καταδέχεται είναι να με ενημερώσει 30 λεπτά πριν την επίσκεψη ότι θα περάσει. Εγώ δηλαδή πρέπει να σκοτωθώ να κάνω την διαδρομή εργασία - σπίτι σε 30 λεπτά, αδιαφορώντας αν βρίσκομαι πχ. στα νότια προάστια και το σπίτι μου στα βόρεια ή το αντίστροφο, αν μπορώ να φύγω από την δουλειά μου.
Και αν πεις στο τεχνικό όχι δεν μπορώ να είμαι εκεί σε 30 λεπτά, η βλάβη κλείνει.
Δεν δέχθηκαν να περάσουν ούτε ημέρα που έχω άδεια να με εξυπηρετήσουν. Ειλικρινά τα έχω χαμένα...
ευθυνη σου ειναι να ενημερωσεις τα κεντρικα...εχεις θεμα με το τοπικο σερβις...σε δικο μου (χανια) το σερβις ειναι αψογο σε ολα
 

netagra

AVClub Enthusiast
Αυτό γράφω, η εξυπηρέτηση πελατών δεν στέκεται στο ύψος του ονόματος της Samsung αφού αφήνει τα κατά τόπους συνεργεία να κάνουν ό,τι θέλουν. Και από πάνω αν δεν συννενοηθείς με τον τεχνικό για το ραντεβού η εξυπηρέτηση πελατών κλείνει την βλάβη!
 
Last edited:

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Απάντηση: Re: Κάθετη γραμμή σε Samsung PS51E6500

Χρήστο έχεις αναρρωτηθεί τι συμβαίνει όταν κάποιος δεν μπορεί να βρεθεί στο σπίτι τις ώρες που περνάνε οι τεχνικοί του συγκεκριμένου συνεργείου;
Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με την 51D6900 δεν είναι μόνο αυτό που σου είχα πει από κοντά, πλέον ξεκίνησαν τα "συννεφάκια" στο panel από την μέση και κάτω.
Ζήτησα επομένως επίσκεψη τεχνικού.
Κρίνοντας από την εμπειρία μου με την Samsung, και μια επίσκεψη τεχνικού που έχω ζητήσει από την Δευτέρα στις 09:00 έχω να πω ότι έχει χαλάσει πολύ από αυτό που γνώριζα εδώ και χρόνια. Η εξυπηρέτηση πελατών έχει περάσει σε εταιρεία outsourcing στο εξωτερικό αφού το τηλέφωνο σε πολλές περιπτώσεις το απαντούν άτομα με ξένα μικρά ονόματα που μιλούν σπαστά Ελληνικά - όχι ότι είναι κακό, δεν έχουν κατά τη γνώμη μου καμία άλλη αρμοδιότητα εκτός της καταχώρησης της βλάβης στο σύστημα και την ερώτηση αν έχεις την τελευταία αναβάθμιση. Το δε συνεργείο που εξυπηρετεί την περιοχή μας, για το ίδιο μιλάω, αρνείται να βρει έναν κοινά αποδεκτό χρόνο επίσκεψης του τεχνικού αφού το μόνο που ο συγκεκριμένος καταδέχεται είναι να με ενημερώσει 30 λεπτά πριν την επίσκεψη ότι θα περάσει. Εγώ δηλαδή πρέπει να σκοτωθώ να κάνω την διαδρομή εργασία - σπίτι σε 30 λεπτά, αδιαφορώντας αν βρίσκομαι πχ. στα νότια προάστια και το σπίτι μου στα βόρεια ή το αντίστροφο, αν μπορώ να φύγω από την δουλειά μου.
Και αν πεις στο τεχνικό όχι δεν μπορώ να είμαι εκεί σε 30 λεπτά, η βλάβη κλείνει.
Δεν δέχθηκαν να περάσουν ούτε ημέρα που έχω άδεια να με εξυπηρετήσουν. Ειλικρινά τα έχω χαμένα...

Αυτό γράφω, η εξυπηρέτηση πελατών δεν στέκεται στο ύψος του ονόματος της Samsung αφού αφήνει τα κατά τόπους συνεργεία να κάνουν ό,τι θέλουν. Και από πάνω αν δεν συννενοηθείς με τον τεχνικό για το ραντεβού η εξυπηρέτηση πελατών κλείνει την βλάβη!

Νίκο, η αλήθεια είναι ότι, τις ώρες που έγινε ο έλεγχος/παραλαβή και παράδοση της τηλεόρασης, ήταν η σύζυγος στο σπίτι και δεν χρειάστηκε να ζητήσω κάποια αλλαγή στα ραντεβού που έκλεισε το εξουσιοδοτημένο service, οπότε όλη η διαδικασία πραγματοποιήθηκε σύμφωνα με το δικό τους πρόγραμμα.

Απ' ότι κατάλαβα, η αναγγελία της βλάβης γίνετε κεντρικά στα τηλέφωνα εξυπηρέτησης πελατών (είχα πάρει από κινητό στο 210.68 ... και είχαν απαντήσει υπάλληλοι με ελληνικό όνομα) που αναγράφονται στο site και στην συνέχεια η Samsung επικοινωνεί με την Service One στο Κρυονέρι για να τους μεταβιβάσει το αίτημα επισκευής. H Service One ανάλογα με την περιοχή μεταβιβάζει το αίτημα στα κατά τόπους εξουσιοδοτημένα service (τα οποία συνήθως έχουν και το service άλλων εταιρειών), τα οποία οφείλουν να διαχειριστούν και να ολοκληρώσουν την διαδικασία. Απ' ότι φαίνεται, η περιοχή μας ανήκει στην περιοχή ευθύνης του service που είναι στην Πρωτοπαπαδάκη στο Γαλάτσι.

Η δυσαρέσκεια και απογοήτευσή σου είναι απόλυτα δικαιολογημένη (θύμισε μου αν η D6900 είναι εκτός εγγύησης).

Αν υπάρχει διαφορετική "εξυπηρέτηση", από μέρους της Samsung, για πελάτες που αιτούνται ελέγχου/επισκευής εκτός εγγύησης και η συμμετοχή της στην διαδικασίια αρχίζει και τελειώνει με το να σε παραπέμπει στο service και "ό,τι βρέξει ας κατεβάσει" , είναι απαράδεκτο. Καλά, το ότι το ραντεβού δύναται να κλειστεί από το service μισή ώρα πριν από την στιγμή που θα μπορέσει να έρθει ο τεχνικός....δεν χρήζει σχολιασμού.

Τι να πω βρε Νίκο :nounder: ...μόνο να παρακαλάω να μην μου τύχει κάτι εκτός εγγύησης!!!
 
Last edited:

netagra

AVClub Enthusiast
Εντός εγγύησης είναι Χρήστο. Ένα άλλο θέμα που με προβληματίζει είναι ότι όλες χαλάνε και δεν ξέρω αν αξίζει να σκορπάς πολλά λεφτά σε τηλεόραση. Έχω ανοίξει θέμα για την δική μου.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Εξαρτάται σε τι ανθρώπους θα πέσεις , σε αλλαγή πάνελ σε Samsung 51E530 έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση και η τηλεόραση επέστρεψε σε άριστη κατάσταση αρκετά γρήγορα παρότι δεν της είχα βάλει καν προστατευτικό (εσύ βέβαια καλά θα κάνεις να την τυλίξεις με αεροπλάστ για καλό και για κακό).

Ας σημειώσω εδώ ότι όπως λέει και ο Χρήστος το σέρβις συνήθως δεν είναι μόνο Samsung αλλά πολλών εταιρειών μαζί (εμένα το τοπικό σέρβις έχει και LG και Panasonic).
 

velatis panos

AVClub Enthusiast
25 January 2011
1,279
Tα σερβις η σαμμυ τα μετραει χρονους και γι αυτο αν καθυστερουν να παραλαβουν την τηλεοραση επειδη δεν ειναι καποιος σπιτι η για καποιο αλλο λογο κλεινουν την υποθεση.Αξιολογουνται στο τελος του χρονου
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Στρώσιμο λες.... :chinscratch:

Μπααα δεν νομίζω, είχα στρώσει το 2008 την ΡΧ80 που ήταν η 1η μου plasma, μετά δεν ξανασχολήθηκα,ούτε με την G10, ούτε με τη 6500.

Με τρια πλάσματα στο σπίτι και μετά από έξι χρόνια συμβίωσης με αυτά, δεν αγχώνομαι καθόλου.

Τα ζουμ, ξεζουμ, χαμηλώματα κ.λ.π. τα έχω ξεπεράσει προ πολλού, Cinema default θα βάλω και θα στρώσει μόνη της ;)

Αυτό που θα χρειαστεί είναι ξανά ρύθμιση, εκτός κι αν ....

...έχει να μου στείλει κανείς..καλές ρυθμίσεις για PS51Ε6500!!! Όπως λέμε καλά ψάρια, καλά πορτοκάλια κ.λ.π. :p
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Θα γίνει αλλαγή στο panel (όπως και στου συναδέλφου μου). Η διαδικασία έως τώρα έχει ως εξής:

Κυριακή 9/3 βλάβη.
Δευτέρα πρωί 10/3, αναγγελία βλάβης στην αντιπροσωπεία.
Δευτέρα μεσημέρι 10/3, με πήραν από εξουσιοδοτημένο sevice για να έρθουν, να την δουν και να την παραλάβουν.
Τρίτη μεσημέρι 11/3, το service ήρθε, είδε και πήρε την τηλεόραση.
Τετάρτη 12/3 έγινε παραγγελία panel από το service, το οποίο τους αποστέλλεται σε 3-4 εργάσιμες ημέρες.
Παρασκευή μεσημέρι 14/3, κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας ενημερώθηκα ότι η τηλεόραση είναι έτοιμη.
Δευτέρα μεσημέρι 17/3 θα την φέρουν σπίτι

Σε συνέχεια των ανωτέρω:

Παρασκευή 05/12/2014 το νέο panel που είχε αλλαχτεί 17/3/2014, εμφάνισε πάλι μόνιμη κάθετη γραμμή (1 pixel) με την ίδια συμπεριφορά όπως η προηγούμενη (μόνιμα εκεί, αλλάζει χρώμα ανάλογα με το φόντο).

Απλά αυτή τη φορά, η γραμμή από αριστερά εμφανίστηκε δεξιά (κάτι σαν τη μάρκου ένα πράμα)...

...... και την Κυριακή έδωσε το παρών άλλη μία δίπλα της (κάτι σαν το ψαριανό ένα πράμα).

Το πρωί επικοινώνησα με τη Samsung, η οποία με παρέπεμψε στη Service One που έχει το service....

.... και καθώς η Service One δεν μπορεί να κάνει κάτι χωρίς έγγραφη εντολή της Samsung......

.........με ξαναπαρέπεμψε στη Samsung.

Ο τελευταίος υπάλληλος της Samsung που μίλησα δεν μου απάντησε άμεσα (όπως την προηγούμενη φορά), σχετικά με την εγγύηση, την αναγγελία βλάβης, επίσκεψη τεχνικού, επισκευή κ.λ.π., αλλά μου είπε ότι διαβίβασε το ιστορικό στο αρμόδιο τμήμα της Samsung και θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί μου, εντός της εβδομάδας.

Εν αναμονή των εξελίξεων.

Υ.Γ.: Για παν ενδεχόμενο και μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο, έχω στείλει παράλληλα κι ένα e-mail με ερωτήματα, το ιστορικό, τα παραστατικά αγοράς, επισκευής κ.λ.π. στο http://www.1520.gov.gr/
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Χθες το πρωί γνωρίζοντας τον κωδικό πελάτη που μου είχαν δώσει στη 1η βλάβη, επικοινώνησα τηλεφωνικά με το κέντρο τους και μου έδωσαν ένα Ticket No, ο οποίος ήταν ο αριθμός της επισκευής που είχε εκτελεστεί στις 17/3/14.

Χθες το απόγευμα μου έστειλαν e-mail από την Samsung και μου ζήτησαν, αφού εγγραφώ, να δηλώσω την βλάβη στο link....

http://cybersvc1.samsungcsportal.co...n01.jsp?locale_id=gr_gr&ssoUseYn=N&ssoLang=en

...όπου δήλωσα τη νέα βλάβη, τον κωδικό πελάτη και το Ticket No της προηγούμενης επισκευής.

Σήμερα το μεσημέρι με πήραν τηλέφωνο από τη Samsung και με ενημέρωσαν ότι έχει δρομολογηθεί η επισκευή, μου απέστειλαν SMS με νέο κωδικό πελάτη και e-mail με νέο Ticket No για την νέα επισκευή.

Στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε ο αρμόδιος υπάλληλος με ενημέρωσε ότι το panel που αλλάχτηκε στις 17/3/14 έχει εγγύηση 2 έτη, οπότε καλύπτεται εαν χρειάζεται αλλαγή.

Το απόγευμα με πήραν τηλέφωνο από το εξουσιοδοτημένο service και με ενημέρωσαν ότι αύριο το μεσημέρι θα περάσουν να πάρουν την τηλεόραση για έλεγχο και να αποστείλουν στην Samsung την τεχνική τους έκθεση, ώστε να ενημερώσει και αυτούς και εμένα για τα περαιτέρω.

Φαίνεται ότι όλα "βαίνουν καλώς" και μάλιστα με γρήγορες διαδικασίες.

Εν αναμονή των εξελίξεων....
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Το εξουσιoδότημενο service ήρθε σήμερα (13:00, σύμφωνα με το προγραμματισμένο ραντεβού), έλεγξε την τηλεόραση, διαπίστωσε ότι πρόκειται για ίδια βλάβη με την προηγούμενη και παρέλαβε την τηλεόραση.

Στη συνέχεια θα συντάξει τεχνική έκθεση ελέγχου, την οποία θα διαβιβάσει στη Samsung και με την παραλαβή της η Samsung θα επικοινωνήσει μαζί μου για να με ενημερώσει σχετικά.

Εν αναμονή των εξελίξεων......
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Χθές το απόγευμα, το εξουσιοδοτημένο service έστειλε τεχνική έκθεση στη Samsung, με την οποία τους ενημέρωσε ότι η βλάβη είναι στο panel που τοποθετήθηκε στις 17/3/14 και απαιτείται η αντικατάστασή του.

Σήμερα το μεσημέρι με κάλεσαν από το service και με ενημέρωσαν, ότι σε συνέχεια της έκθεσής τους, η Samsung τους έστειλε εντολή να συνεχίσουν την διαδικασία και να επισκευάσουν την τηλεόραση με αντικατάσταση του panel, άνευ χρεώσεώς μου.

Το service θα παραγγείλει νέο panel και θα το παραλάβει εντός τριών εργάσιμων ημερών.

Παραθέτω και το ιστορικό των 2 βλαβών....

Αγορά τηλεόρασης: 12/6/2012

1η βλάβη, κάθετη μόνιμη γραμμή στο panel: 09/03/2014 (σε ισχύ 2ετή εγγύηση από ημερ/νία αγοράς)

Αναγγελία βλάβης - αίτημα επισκευής στη Samsung: 10/03/2014
Διαβίβαση αιτήματος από Samsung στο service: 10/03/2014
Κλήση από το service - Προγραμματισμός επίσκεψης: 10/03/2014
Επίσκεψη service - Παραλαβή τηλεόρασης: 11/03/2014
Παραγγελία - Τοποθέτηση νέου panel από service: Από 11/3/2014 έως 14/03/2014
Ενημέρωση μου για ολοκλήρωση επισκευής: 14/03/2014
Παράδοση τηλεόρασης από το service (λόγω ΣΚ): 17/03/2014 (ημερομηνία έναρξης εγγύησης 1ου ανταλλακτικού panel)

12/06/2014 : Λήξη 2ετούς εγγύησης από την αγορά της τηλεόρασης.

2η βλάβη, κάθετη μόνιμη γραμμή στο panel: 05/12/2014 (σε ισχύ εγγύηση του 1ου ανταλλακτικού panel)

Αναγγελία βλάβης - αίτημα επισκευής στη Samsung: 08/12/2014
Διαβίβαση αιτήματος από Samsung στο service: 09/12/2014
Κλήση από το service - Προγραμματισμός επίσκεψης: 09/12/2014
Επίσκεψη service - Παραλαβή τηλεόρασης: 10/12/2014
Παραγγελία - Τοποθέτηση νέου panel από service: Από 11/3/2014 έως .....
Ενημέρωση μου για ολοκλήρωση επισκευής: ........
Παράδοση τηλεόρασης από το service: ........ (ημερομηνία έναρξης εγγύησης 2ου ανταλλακτικού panel)

Κρυμμένο προσωρινά για να υπάρχει και βλέπουμε.......

3η βλάβη, κάθετη μόνιμη γραμμή στο panel: .../..../.... (σε ισχύ εγγύηση του 2ου ανταλλακτικού panel)

Αναγγελία βλάβης - αίτημα επισκευής στη Samsung: ........
Διαβίβαση αιτήματος από Samsung στο service: .........
Κλήση από το service - Προγραμματισμός επίσκεψης:.......
Επίσκεψη service - Παραλαβή τηλεόρασης: ........
Παραγγελία - Τοποθέτηση νέου panel από service: Από ......... έως .....
Ενημέρωση μου για ολοκλήρωση επισκευής: ........
Παράδοση τηλεόρασης από το service: ........ (ημερομηνία έναρξης εγγύησης 3ου ανταλλακτικού panel)

4η βλάβη, κάθετη μόνιμη γραμμή στο panel: .../..../.... (σε ισχύ εγγύηση του 3ου ανταλλακτικού panel)
Αναγγελία βλάβης - αίτημα επισκευής στη Samsung:.........
Απάντηση Samsung: Panel τέλος.
 
Last edited: