Netflix & Amazon instant video στο ipad με 15 /μήνα από Ελλάδα

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

softice

AVClub Addicted Member
28 October 2007
2,078
Για όποιον τον ενδιαφέρουν οι συγκεκριμένες υπηρεσίες.

Τι χρειάζεται:
1.Account στο www.unotelly.com το οποίο σου δίνει access σε όλα τα μεγάλα τηλεοπτικά δίκτυα του κόσμου, τα οποία κανονικά παίζουν μόνο σε ορισμένες χώρες.

2.Account στο Netflix, ο πρώτος μήνας δωρεάν
Prime Account στο Amazon, ο πρώτος μήνας δωρεάν

3.Account στο US Appstore ώστε να κατεβάσετε τις αντίστοιχες εφαρμογές Netflix και Instant Video

4.Πιστωτική η prepaid κάρτα. Εγώ χρησιμοποιώ την prepaid της Winbank και την δέχτηκε.
Κάποιοι ανέφεραν πως το Amazon δεν δέχτηκε την prepaid τους.

Με τις ρυθμίσεις του Unotelly μπορείτε να πάτε στο Netflix όποιας χώρας θέλετε.
Π.χ. Αν βαρεθείτε κάποια στιγμή το Αμερικανικό Netflix, μπορείτε να πάτε με ένα κλικ στο Αγγλικό, η στο Καναδεζικο κτλπ όπου έχουν διαφορετικές ταινίες.

Το καλό είναι πως όποιος θέλει να δοκιμάσει μπορεί να το κάνει δωρεάν τουλάχιστον για 8 μέρες.
Www.unotelly.com 8 μέρες free
www.netflix.com 1 μήνα free
www.amazon.com 1 μήνα free

Και αν δεν του αρέσει, απλά τα ακυρώνει χωρίς να χρεωθεί τίποτα.

Σημ. Όλα τα παραπάνω δεν είναι μόνο για ipad. Μπορείτε να βάλετε τα DNS του Unotelly στο router και να έχετε πρόσβαση σε όλες τις συσκευές του σπιτιού...smartTV, ps3, Xbox κλπ

Με πρόχειρους υπολογισμούς unotelly+Netflix+Amazon βγαίνουν 15 το μήνα.
(Netflix και Amazon έχουν αγγλικούς υπότιτλους στις ταινίες και τις σειρές)

Bonus: Φυσικά θα παίζει και το bbc iplayer που δεν θέλει συνδρομή, καθώς και πάρα πολλά δίκτυα από διάφορες χώρες
http://www.unotelly.com/quickstart2/channels.php
 
Last edited:

softice

AVClub Addicted Member
28 October 2007
2,078
Αν δεν ξέρετε πως να φτιάξετε ένα appstore account για USA η άλλη χώρα, δείτε αυτό.
http://help.unotelly.com/support/solutions/articles/59837

Έχω κάνει free accounts για us και uk για να κατεβάσω τα προγράμματα Netflix, Amazon instant video, BBC iPlayer κλπ.
Όσοι έχουν jailbrake απλά βρίσκουν τα αντίστοιχα .ipa και τα κάνουν install χωρίς να μπουν στην διαδικασία να κάνουν accounts.

Τα προγράμματα είναι δωρεάν φυσικά, απλά δεν υπάρχουν στο ελληνικό appstore

Η ποιότητα εικόνας...δεν ξέρω αν φαίνεται καλά στο jpg
http://i.imgur.com/zwBeTAm.jpg
 
Last edited:

softice

AVClub Addicted Member
28 October 2007
2,078
Δεν είμαι ο πρώτος Έλληνας που έβλεπε Netflix από Ελλάδα, αλλά σίγουρα από τους πρώτους (Κατά το 2012 η 13)
Η προσπάθεια μου να μπάσω στον κόσμο του Netflix κι άλλα άτομα αν και ο πρώτος μήνας ήταν δωρεάν, απέτυχε. Ούτε μια απάντηση δεν πήρα τότε τον Μάρτιο του 2014 :)
Φυσικά τα περισσότερα που γράφω δεν ισχύουν τώρα -όπως το να επιλέγεις χώρες) καθώς το Netflix έχει μπλοκάρει τα VPN και τα περισσότερα SmartDNS
Και οι τιμές amazon και Netflix έβγαιναν μόνο 15 επειδή το Amazon prime video ήταν σε προσφορά 58$ για ένα χρόνο εκείνες τις μέρες (το είχα αγοράσει)
 

axrst

Established Member
18 November 2007
298
Πως μπλόκαρε δηλ τα VPN? πήρε όλες τις ip από παρόχους VPN και τις έβαλε σε black list ή τί άλλο;
 

softice

AVClub Addicted Member
28 October 2007
2,078
Ναι. Έχει banάρει σχεδόν όλα τα IP που χρησιμοποιούν τα VPN
Και όλα τα proxies που κυκλοφοράνε.
Ακόμη και τα περισσότερα SmartDNS
Παρόλα αυτά θα βρεις αν ψάξεις κάπου κάποιο να δουλεύει
Δεν θέλω να πω που και ποιο για να μην κάνω διαφήμιση. Το μόνο που κερδίζεις βέβαια τώρα είναι να βλέπεις το Αμερικάνικο Netflix, το Αγγλικό κλπ που
έχουν περισσότερες ταινίες και σειρές από το ελληνικό.
Το thread είναι πολύ παλιό, το είχα γράψει όταν το Netflix υπήρχε μόνο σε καμιά 15αριά χώρες. Τώρα δουλεύει σε όλο τον κόσμο και δεν ισχύουν όλα όσα έγραψα
 

axrst

Established Member
18 November 2007
298
Ναι οκ, απλά είχα τεχνική απορία, πως μπλόκαραν τα VPN's. Δεν σημαίνει οτι θα πάω να κάνω αμερικάνικη συνδρομή αφού υπάρχει πλέον Ελλάδα :)