Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 160 απο 163 ΠρώτοΠρώτο ... 60150156157158159160161162163 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1,591 έως 1,600 από 1624

Θέμα: Vodafone TV

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Re: Vodafone TV

Καλησπερα παιδες. Καποια στιγμη ειχα αναφερει το προβλημα που εχω με το Vodafone TV με μαυρισμα οθονης (παραλληλα και διακοπη ηχου) για αρχικα λιγοτερο απο δευτερολεπτο, που πλεον εχει γινει πανω απο δευτερολεπτο μερικες φορες.
    Το κανει σε ολες τα καναλια, sports, παιδικα, ondemand δεν εχει σημασια. Το εκανε ακομα και σε φαση που εβλεπα σειρα και ειχα κανει pause. Αναγκαστηκα να κατεβασω σειρα που την ειχε μεσω HBO να τη δω σαν ανθρωπος γιατι απλα δεν παλευοταν η κατασταση.
    Η αναφορα του προβληματος εγινε στις 8/12 και την ιδια μερα με τεχνικο στο τηλ, δοκιμαστηκαν τα παντα. Hard & soft reset, αλλαγη hdmi καλωδιου με αλλο που δεδομενα επαιζε, αλλαγη hdmi port στην tv που επισης δεδομενα επαιζε και αλλαγη και καλωδιου δικτυου που και αυτο δεδομενα επαιζε. Καμια αλλαγη καμια βελτιωση no matter what. Φυσικα ο τεχνικος εκεινη την πρωτη φορα ελεγξε και το δικτυο (κι αυτο Voda, vdsl 50) και συμφωνησε μαζι μου οτι δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα. Για την ακριβεια streaming μεσω netflix, prime και cosmote ott δουλευουν απροσκοπτα στην ιδια tv . Και μεσω του Fire Stick και Apple tv & Disney+ ολα χωρις κανενα προβλημα απολυτως.
    Απο εκεθνη τη μερα εχω λαβει καμια δεκαρια+ sms οτι ελεγχουν το προβλημα και θα επικοινωνησουν μαζι μου και παραλληλα ενα sms αρχικα οτι ανελαβε ο κος Ταδοπουλος το τεχνικο θεμα μου και θα με παρει στις 15/12. Μετα αυτο εγινε 22/12. Μετα 31/12. Μετα 8/1. Μετα 13/1. Οσο πηρε εσας αλλο τοσο πηρε κι εμενα. Εχω παρει καμια δεκαρια τηλεφωνα στο τεχνικο τμημα απο τις 30/12 και μετα γιατι πλεον απλα δεν μπορεις να δεις αγωνα. Ξεκινησε αρχικα να κανει 3-4 διακοπες στο 5λεπτο και εχει φτασει να κανει 3-4 το λεπτο.
    Καθε φορα που παιρνω απαντανε ναι θα σας παρει ο κος Ταδοπουλος στις ταδε του μηνος (αναλογα με το τι ελεγε η τελευταια ενημερωση).
    Χθες εστειλα email καταγγελια, πηρα αριθμο αναφορας και μολις περασουν οι 20 μερες θα σταλει σε EETT.
    Ουτως ή αλλως 5/2 ληγει το διετες συμβολαιο μου οποτε θα παρουν ποδι. Και ειναι και κριμα γιατι ημουν πελατης 10+ χρονια χωρις προβληματα στο ιντερνετ αλλα εχω ενα θεματακι με την κοροιδια.
    Τεσπα, το θεμα νομιζω ειναι στο tv box της Voda αλλα οσο και να τους το λεω στο τεχνικο τμημα απλα με συνδεουν με Καιρο. ΘΑ με παρει ο τεχνικος ειναι η μονιμη απαντηση.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2011
    Περιοχή
    Κορωπί

Εγώ έχω τραβήξει φωτογραφίες και δε θα δεχθώ ότι το θέμα εξετάζεται. Θα δεχθώ μόνο να μου διακόψουν την υπηρεσία Vodafone TV. Έχω αποκλείσει κάθε θέμα εσωτερικών προβλημάτων. Όλα τα άλλα streaming πάνε πολύ καλά. Ακόμα και το wind vision που είχα πριν δούλευε άψογα.

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008

Σήμερα έχω πάλι τη δυνατότητα να τσεκάρω τη Vodafone TV. Αυτό που μου έκανε πολύ αρνητική εντύπωση είναι η καθυστέρηση ΑΝΩ του μισού λεπτού στα κανάλια Novasports το οποίο το θεωρώ απαράδεκτο , μιλάμε κυρίως για live περιεχόμενο.

Σκεφτείτε ότι στον αγώνα του Παναθηναϊκού που παίζει τώρα στη Euroleague το “live” της Vodafone TV έχει μεγαλύτερη καθυστέρηση από τη ραδιοφωνική μετάδοση του Sport FM μέσω tunein app (internet radio).

Δεν ξέρω αν είχε αναφερθεί ή αν τώρα έγινε χειρότερο αλλά νομίζω μισό λεπτό είναι πολύ...

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2012

Καλά το τελευταίο σχόλιο του φίλου δεν το καταλαβαίνω.
    Παγκοσμίως αυτό γίνεται:
    Το ραδιόφωνο έχει την μικρότερη απόκλιση από τον πραγματικό χρόνο, έπεται το δορυφορικό και το ιντερνετικό ακολουθεί. Αν είχες διαφορά 30 δευτερολέπτων σε iptv μετάδοση σε πληροφορώ είναι πολύ καλή διαφορά.

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από soccermania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά το τελευταίο σχόλιο του φίλου δεν το καταλαβαίνω.
    Παγκοσμίως αυτό γίνεται:
    Το ραδιόφωνο έχει την μικρότερη απόκλιση από τον πραγματικό χρόνο, έπεται το δορυφορικό και το ιντερνετικό ακολουθεί. Αν είχες διαφορά 30 δευτερολέπτων σε iptv μετάδοση σε πληροφορώ είναι πολύ καλή διαφορά.
    Η σύγκριση ήταν με ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΟ ραδιόφωνο φίλε μου.
    Αναμετάδοση του Sport-FM από την free εφαρμογή tunein ιντερνετικά και σύγκριση με το live του Vodafone TV
    Και επειδή έχω και Cosmote μέσω ΟΤΤ μπορώ να σου πώ ότι δεν αργεί ούτε 10 δευτερόλεπτα στο live , οπότε το μισό λεπτο plus μου φάνηκε ΠΟΛΥ...

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2012

Α οκ τότε. Και ναι ίσως τα 30 δευτερόλεπτα είναι αρκετά.
    Πάντως η διαφορά κυμαίνεται από 10 έως 30 δευτερόλεπτα από την ζωντανή εξέλιξη. Και πάντα το δορυφορικό είναι πιο άμεσο.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από ntoulhs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω τραβήξει φωτογραφίες και δε θα δεχθώ ότι το θέμα εξετάζεται. Θα δεχθώ μόνο να μου διακόψουν την υπηρεσία Vodafone TV. Έχω αποκλείσει κάθε θέμα εσωτερικών προβλημάτων. Όλα τα άλλα streaming πάνε πολύ καλά. Ακόμα και το wind vision που είχα πριν δούλευε άψογα.
    Ναι δεν εχω σκεφτει να τραβηξω video. Θα το κανω μιας και ουτως ή αλλως δεν υπαρχει καμια ελπιδα να το λυσουν αμεσα. Εσυ ποσο καιρο εχεις το ιδιο προβλημα?

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2011
    Περιοχή
    Κορωπί

Εμένα το πρόβλημα είτε λίγο είτε πολύ υπάρχει από τον Αύγουστο που εχω βάλει Vodafone. Στην αρχή νομίζαμε ήταν η γραμμή, αλλά και μετά την αλλαγή ρούτερ και δέκτη το πρόβλημα στην τηλεόραση παραμένει. Σήμερα θα έρθει τεχνικός για την τηλεόραση. Θα ενημερώσω τι θα μου πει.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από ntoulhs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα το πρόβλημα είτε λίγο είτε πολύ υπάρχει από τον Αύγουστο που εχω βάλει Vodafone. Στην αρχή νομίζαμε ήταν η γραμμή, αλλά και μετά την αλλαγή ρούτερ και δέκτη το πρόβλημα στην τηλεόραση παραμένει. Σήμερα θα έρθει τεχνικός για την τηλεόραση. Θα ενημερώσω τι θα μου πει.
    Ποσο καιρο μετα που ανοιξες το θεμα σε πηρε τηλ τεχνικος και ξεκινησαν την προσπαθεια της επιλυσης του προβληματος σου?
    Υποθετω αρχικα θεωρησαν οτι ηταν δικτυακο το προβλημα σου οποτε ξεκινησαν πιο γρηγορα λογικα. Απο τη στιγμη που αποκλειστηκε το δικτυο ως προβλημα, ποσος καιρος περασε μεχρι να σε παρει τηλ τεχνικος για να δειτε τι συμβαινει με το VodaTV? Για να λες οτι ειναι απο Αυγουστο το θεμα μαλλον πολυ ε?

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2011
    Περιοχή
    Κορωπί

Ακριβώς. Ουσιαστικά νομίζαμε όλοι οι ι το θέμα είναι δικτυακό. Εδώ και κάνα μήνα ίσως αποκλείσαμε το δικτυο και καταλήξαμε στην τηλεόραση. Αλλάξαμε δεκτή μήπως λυθεί αλλά παραμένει. Δε θέλω να γκρινιάζω, αν ήταν ελάχιστες οι παραμορφώσεις δε θα έκανα τίποτα. Αλλά δυστυχώς δεν είναι.

Σελίδα 160 απο 163 ΠρώτοΠρώτο ... 60150156157158159160161162163 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 4 χρήστες. (2 μέλη και 2 επισκέπτες)

1. lazarosbo,
  2. faethon242

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης