Ερώτηση για πιάτο

nektar

Supreme Member
4 January 2007
4,326
Μελίσσια
Σορυ αν εχει απαντηθεί κάπου αλλού αλλα ειμαι με το κινητό και ειναι λιγο δύσκολο να ψάξω στο forum.
Με πήραν τηλ. για εγκαταστάση νέας συνδρομής Nova, όπου δικαιούμαι δωρεάν εξοπλισμό + εγκατασταση.
Τους είπα οτι εχω ήδη εγκατασταση πιατου και μου είπαν οτι σε αυτή την περίπτωση δεν μπορούν να μου αφήσουν το πιάτο γιατι ειναι η πολιτική της εταιρίας τέτοια.
Ισχύει όντως κατι τέτοιο;
 

dleyteris

Senior Member
31 May 2012
692
Σε εμένα έβγαλαν το 60 ρι και εβαλαν 80 ρι με νεο lnb .. Καμια σχέση.. Από την στιγμη που το δίνει η εταιρεια πρεπει να το πάρεις και να γίνει η εγκατάσταση απο τον τεχνικό για να εχεις την εγγύηση
 

nektar

Supreme Member
4 January 2007
4,326
Μελίσσια
Απάντηση: Re: Ερώτηση για πιάτο

Σε εμένα έβγαλαν το 60 ρι και εβαλαν 80 ρι με νεο lnb .. Καμια σχέση.. Από την στιγμη που το δίνει η εταιρεια πρεπει να το πάρεις και να γίνει η εγκατάσταση απο τον τεχνικό για να εχεις την εγγύηση

Εχω 110 πιάτο στημένο hotbird και Astra. Γιατι να γεμίσω πιάτα και γιατι να μην μπορω να το κρατήσω αφού ειναι στην προσφορά που μου έκαναν;
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Ισχύει Νεκτάριε ... η προσφορά είναι με εγκατάσταση και μόνο.
 

dleyteris

Senior Member
31 May 2012
692
Re: Απάντηση: Re: Ερώτηση για πιάτο

οκ τοτε !! θεωρητικα πρεπει να στο δωσουν!! απλα σου ειπα την δικη μου περιπτωση τι και πως!! ακομα και δεκτη μου εφεραν καινουργιο στην ανανεωση συμβολαιου μου
 

nektar

Supreme Member
4 January 2007
4,326
Μελίσσια
Απάντηση: Re: Ερώτηση για πιάτο

Ισχύει Νεκτάριε ... η προσφορά είναι με εγκατάσταση και μόνο.

Τι ακριβώς ισχύει δεν κατάλαβα;
Για να πάρω το πιάτο πρεπει να το βαλω;
Και πόσο κανει ενα 80αρι πιάτο ετσι για να δω μήπως ασχολούμαι τσάμπα;

Τι με συμβουλεύετε να κανω;
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Ισχύει αυτό που σου είπαν, αλλά από τη στιγμή που έχεις 110 δεν βλέπω το λόγο να εγκαταστήσεις και το 80άρι...
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,752
Βόλος
Κι εγώ κράτησα το πιάτο που είχα ήδη. Απλά ο τεχνικός το γύρισε στον Hotbird. Τώρα λέω να αξιοποιήσω και το LNB της Νόβα και να ξαναβάλω παράκεντρα πάλι τον Astra. Είχε υποσχεθεί ο τεχνικός της Νόβα ότι θα μου το έκανε (φυσικά θα αγόραζα την βάση και τα diseq από αυτόν), αλλά δεν εμφανίζεται...