Lorin Maazel (6/3/1930 – 13/7/ 2014)

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,970
Τον είχαμε δει με τον Δαμιανό, προ διετίας περίπου στο μέγαρο με τους Τσέχους και 7η Μάλερ ... πολύ γλυκός τύπος ...

Γενικότερα, ένας δουλευταράς ερμηνευτής, ψαγμένος, όχι στο στυλ πρωτοπορεία για την πρωτοπορεία ...
 
Απάντηση: Re: Lorin Maazel (6/3/1930 – 13/7/ 2014)

Τον είχαμε δει με τον Δαμιανό, προ διετίας περίπου στο μέγαρο με τους Τσέχους και 7η Μάλερ ... πολύ γλυκός τύπος ...

Εχμ... Σπύρο αυτός ήταν ο Ελιάχου Ίνμπαλ. :rolleyes: Πάντως ο μακαρίτης ήταν μεγάλος μαέστρος και πολυτάλαντος άνθρωπος. Μακάρι το έργο του να ταξιδέψει μακρυά τη μνήμη του.
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,970
Re: Απάντηση: Re: Lorin Maazel (6/3/1930 – 13/7/ 2014)

Εχμ... Σπύρο αυτός ήταν ο Ελιάχου Ίνμπαλ. :rolleyes: Πάντως ο μακαρίτης ήταν μεγάλος μαέστρος και πολυτάλαντος άνθρωπος. Μακάρι το έργο του να ταξιδέψει μακρυά τη μνήμη του.


απαπα, εκτός από την πρεσβυωπία βλέπω και άλλα συμπτώματα ... ευτυχώς στα λοιπά παραμένω τεκνό ....
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Θα συνεχίσει να ζει ανάμεσα μας με τα έξοχα ανεξίτηλα έργα του
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,797
Μεσευρώπη
Re: Απάντηση: Re: Lorin Maazel (6/3/1930 – 13/7/ 2014)

απαπα, εκτός από την πρεσβυωπία βλέπω και άλλα συμπτώματα ... ευτυχώς στα λοιπά παραμένω τεκνό ....

Σαν το ανέκδοτο
Τρεις συνταξιούχοι κάθονται στο καφενείο:
-Θανάσης:Αφήστε ρε παιδιά δεν περίμενα ότι θα καταντήσω έτσι.Προχθές μου ζήτησε η εγγονή μου να της διαβάσω και δεν έβλεπα τα γράμματα.Ποιος εγώ που χτύπαγα πουλί στα διακόσια μέτρα.
-Κώστας:Που να δείτε τι έπαθα εγώ!Πήγα να δω ένα φίλο,τον Μήτσο που μένει στον πρώτο όροφο,μόνο δεκαεπτά σκαλοπάτια και φούσκωσα.Ποιος εγώ που για προθέρμανση έτρεχα μαραθώνιο!
-Σπύρος:Και που να σας πω τι έχω πάθει εγώ.Προχθές ήρθε η Σβετλάνα να μου καθαρίσει ο σπίτι.Ανέβηκε στην σκάλα,εγώ από κάτω κοίταζα.Έχει μια σωματάρα...Την κατέβασα από τη σκάλα,το ένα έφερε το άλλο και το κάναμε!Όταν τελειώσαμε,γυρνάει θυμωμένη και μου λέει.Αμάν κύριε Σπύρος τρίτη φορά σήμερα τι έχετε πάθει!Είδατε ρε παιδιά ξεχνάω,ξεχνάω...

:ernaehrung004: