Cosmote TV στο εξωτερικό?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Παιδιά υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω ΟΤΕ TV στην Κύπρο?
Τι ζητάνε στον ΟΤΕ, διεύθυνση στην Ελλάδα, τραπεζικό λογαριασμό στην Ελλάδα?
 

spyrosn

Established Member
26 January 2010
146
Re: ΟΤΕ TV στο εξωτερικό?

AFAIK, δ/νση εγκατάστασης (όπου θα στέλνουν και το λογαριασμό), και τίποτα άλλο. Για δορυφορικό πάντα μιλάμε.

Για το τεχνικό κομμάτι, αν δηλαδή βλέπεις το δορυφόρο κτλ. θα σου απαντήσουν οι άλλοι... αν και νομίζω ότι θα είσαι ΟΚ γιατί είσαι κοντά.
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Re: ΟΤΕ TV στο εξωτερικό?

Απο το footprint του 9Ε, χρειαζεσαι 90cm πιατο, βαλε το φπα, με 1m πιατο δε θα εχεις κανενα προβλημα (το οποιο και προφανως θα αγορασεις τοπικα). Για την συνδεση, βρισκεις καποιον συγγενη για την διευθυνση με την ταυτοτητα, το ΑΦΜ και (νομιζω) εναν προσφατο λογαριασμο οτε (αν θελεις 3play) και δηλωνεις τροπο πληρωμης καρτα την οποια χειριζεσαι εσυ με e-banking.
 

spyrosn

Established Member
26 January 2010
146
Re: ΟΤΕ TV στο εξωτερικό?

Λογικά 3play δε θα χρειάζεται, αφού θα είναι στην Κύπρο.

@OP: Αυτό που απάντησα αφορά δορυφορικό OTE TV για μη συνδρομητές. Τώρα, αν έχεις και συγγενείς/φίλους στους οποίους μπορείς κάθε μήνα να πληρώνεις το αντίτιμο (καθώς θα έρχεται στο λογαριασμό τους), ακόμα καλύτερα...
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Re: ΟΤΕ TV στο εξωτερικό?

Βασικά εγώ μονο τον δεκτη θέλω τα υπόλοιπα θα τα βρω εδώ στην Κύπρο.
Έχω αρκετούς φίλους στην Ελλάδα αλλα θα προτιμούσα να μην τους ενοχλήσω.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Re: ΟΤΕ TV στο εξωτερικό?

Δειύθυνση δεν είναι πρόβλημα όπως είπα έχω πολλούς φίλους Ελλάδα, ο λογαριασμός προτιμώ όμως να είναι στο όνομα μου, γίνετε?
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Re: ΟΤΕ TV στο εξωτερικό?

Παιδιά είχα κάνει παλιά συνδρομή στην Nova, Είχα δώσει διεύθυνση ενός συγγενή στην Ελλάδα αλλα η συνδρομή ήταν στο όνομα μου όπως και η πιστωτική κάρτα.
Ισχύει το ίδιο και στον ΟΤΕ η ζητάν κάτι άλλο?
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Re: ΟΤΕ TV στο εξωτερικό?

Μπες στο https://www.ote.gr/web/guest/build-your-bundle (προφανως χωρις τηλεφωνια και ιντερνετ) και κανε την παραγγελια σου απο εκει. Απο ό,τι φαινεται, χρειαζεσαι μονο το ΑΦΜ σου και δηλωνεις διευθυνση της επιλογης σου. Στο επομενο βημα μπορεις να επιλεξεις e-λογαριασμο, για να σου ερχεται στο mail σου ο λογαριασμος. Απο εκει και περα η εξοφληση με εντολη στην ελληνικη σου τραπεζα.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Re: ΟΤΕ TV στο εξωτερικό?

Παιδιά υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω το πιάτο μονος μου χωρίς μηχανήματα?
Και ποσο δύσκολο είναι?
 

nvianitakis

Supreme Member
28 December 2007
3,592
Χαλάνδρι
Απάντηση: ΟΤΕ TV στο εξωτερικό?

Με ένα app στο κινητό, ρεύμα - τηλεόραση - δέκτη στην ταράτσα και πολύ υπομονή κάτι θα γίνει
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Re: ΟΤΕ TV στο εξωτερικό?

Οπως σου ειπε ο Νικος, αν εχεις android γραψε satfinder και θα σου βγαλει ενα σωρο και δωρεαν. Για ios νομιζω ειναι επι πληρωμη. Για να παρεις μια γευση που περιπου πρεπει να κοιταει το πιατο, ριξε και μια ματια στο http://www.dishpointer.com/