Ferguson Ariva T70

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Ferguson Ariva T70 (DVB-T2)

Περίμενα να βγει στα μαγαζιά ή έστω να βγει το manual πριν ανοίξω θέμα. Προς το παρόν οι πληροφορίες είναι συγκεχυμένες.
 

inmatrixout

AVClub Enthusiast
4 October 2014
1,099
Δείχνει πιο ποιοτικός από τον 650. Με on-off στην πρόσοψη και επιλογή καναλιών, αν βλέπω σωστά.
 

natna

Established Member
9 February 2011
215
Kαβάλα - Χαλκιδική
53 στην Ισπανία , 43 στην Ιρλανδία, 38 στην Ελλάδα


Κατόπιν παραγγελίας στο κιτρινομάγαζο. Ας δοκιμαστεί πρώτα. Να δούμε και μενού κτλ
Εγώ πάντως περιμένω ήδη τον Synaps με το ίδιο chip και δεν κοιτάζω πίσω.

Αν προσφέρει κάτι καινοτόμο, ίσως το σκεφτώ για αργότερα.
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Είναι πολύ φρέσκος. Ούτε manual δεν έχει ανεβάσει ακόμα η Ferguson. Αλλά από τις εικόνες του μενού στο site βλέπω ότι έχει βάλει το χέρι της στο μενού. Διαφορετικό από του Synaps THD-2900HD που είναι ο μόνος άλλος M-Star 7802 που έχουμε δει προς το παρόν.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Το νούμερο του επεξεργαστή δεν έχει πλέον μεγάλη σημασία. Oι Mstar φαίνεται είναι συμβατοί μεταξύ τους και ο Τ70 έχει το λογισμικό του Τ65 (με κάποιες βελτιώσεις, ελπίζω).
 

newworld

New member
3 February 2008
26
Εχουμε καμια πληροφορια αν θα ειναι και αυτος ο δεκτης συμβατος με το στικακι wi-fi (FERGUSON W03) που εχει και ο Τ650?
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: Re: Ferguson Ariva T70

Το νούμερο του επεξεργαστή δεν έχει πλέον μεγάλη σημασία. Oι Mstar φαίνεται είναι συμβατοί μεταξύ τους και ο Τ70 έχει το λογισμικό του Τ65 (με κάποιες βελτιώσεις, ελπίζω).
Λες δηλαδή να μπορεί να γίνεται ανταλλαγή λογισμικών μεταξύ M-Star διαφορετικής γενιάς; Από 7802 σε 7818 πχ; Για να μην παρεξηγηθώ, δεν το προτείνω. Μην το δοκιμάσει κανένας και μετά με κατηγορήσει ότι του έκαψα τον δέκτη. Αλλά και εμένα μου έκανε εντύπωση πόσο έμοιαζε το μενού του Synaps (από όσο είδαμε από φωτογραφίες και βίντεο) με τα κλασσικά μενού των M-Star 7818. Δεν θα έπρεπε να υπάρχει και κάποια ορατή αλλαγή σε επεξεργαστή επόμενης γενιάς;
 

vaggoulas

Established Member
5 May 2013
150
Στα 34.90 στο e-shop κατόπιν παραγγελίας βέβαια αλλά δίνει μόνο 1 χρόνο εγγύηση.
Στην πρόσοψη έχει οθόνη για να δείχνει τον αριθμό του καναλιού όπως ο 650i;
 

Tsvir

New member
30 October 2014
3
Εδω και μερικες μερες διαβαζω για αποκωδικοποιητες, ειχα καταληξει στον FERGUSON ARIVA T650I και τωρα βλεπω οτι ειναι διαθεσιμος και ο FERGUSON ARIVA T70 που υποθετω οτι ειναι το πιο καινουργιο μοντελο. Να παρω τον παλιο και δοκιμασμενο η να παω για τον καινουργιο και οτι βγει. Η διαφορα στην τιμη ειναι μολις 4 ευρω. Ποια ακριβως ειναι η διαφορα αναμεσα σε Ali και Mstar και ποιος θεωρειται καλυτερος? Με ενδιαφερει η χρηση και ως αποκωδικοποιητης αλλα και ως media player.
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Εδω και μερικες μερες διαβαζω για αποκωδικοποιητες, ειχα καταληξει στον FERGUSON ARIVA T650I και τωρα βλεπω οτι ειναι διαθεσιμος και ο FERGUSON ARIVA T70 που υποθετω οτι ειναι το πιο καινουργιο μοντελο. Να παρω τον παλιο και δοκιμασμενο η να παω για τον καινουργιο και οτι βγει. Η διαφορα στην τιμη ειναι μολις 4 ευρω. Ποια ακριβως ειναι η διαφορα αναμεσα σε Ali και Mstar και ποιος θεωρειται καλυτερος? Με ενδιαφερει η χρηση και ως αποκωδικοποιητης αλλα και ως media player.

Ακριβώς τα ίδια ερωτήματα έχω και εγώ , συν οτι θα ήθελα και μια σύγκριση με τον crystal audio prime hd που είδη έχω αλλά έχει αρχίσει να μου κάνει "νερά" , αν και εφόσων γνωρίζεται ;
 

samoni

New member
24 October 2014
9
Απάντηση: Re: Ferguson Ariva T70

Ακριβώς τα ίδια ερωτήματα έχω και εγώ , συν οτι θα ήθελα και μια σύγκριση με τον crystal audio prime hd που είδη έχω αλλά έχει αρχίσει να μου κάνει "νερά" , αν και εφόσων γνωρίζεται ;

Τι νερά σου κάνει? Τον έχω κι εγώ αλλά σε αποθήκευση γιατί χρησιμοποιώ ακόμα κάποιον F&U.