devolo 1200 (powerline)

2006b

New member
4 April 2009
82
Thessaloniki
Με το devolo 1200 (mbps) εiναι δυνατό να παίξω MKV μέσω του δικτύου που δημιουργείται από τις πρίζες;
 

chocbhed

Senior Member
26 August 2007
576
και με το 500/650 μπορεις να παιξεις(το εχω δοκιμασει) αλλα με καποιους περιορισμους οσο αφορα το bitrate αλλα και το 1200 που εχω τωρα. Στις περισοτερες περιπτωσεις παντως δεν θα εχεις προβλημα.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,589
Αθηνα
υπαρχει δοκιμασμενο Powerline,που να παιζει επανω σε πολυπριζο ασφαλειας?

δεν μπορω να φανταστω γιατι θα ηθελες να το βαλεις πανω σε πολυπριζο. Τα πιο πολλα καινουρια εχουν passthrough, δηλαδη μπαινουν απευθειας πανω στην πριζα και εχουν πανω τους θηλυκο ωστε να κουμπωσεις το πολυπριζο σου και ετσι να μην χασεις πριζα.

Θελεις κατι διαφορετικο;
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,742
ΑΘΗΝΑ
δεν μπορω να φανταστω γιατι θα ηθελες να το βαλεις πανω σε πολυπριζο. Τα πιο πολλα καινουρια εχουν passthrough, δηλαδη μπαινουν απευθειας πανω στην πριζα και εχουν πανω τους θηλυκο ωστε να κουμπωσεις το πολυπριζο σου και ετσι να μην χασεις πριζα.

Θελεις κατι διαφορετικο;

η πριζα ειναι διπλα στο καλοριφερ(παλιες καταπληκτικες κατασκευες..!)και μπαινει ισα ισα μια σουκο του πολυπριζου.οποτε σκεψου οτι εκει δεν χωραει με τιποτε Powerline.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,589
Αθηνα
σκ*τα.. καταλαβα.. το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι μικρη επεκταση και πανω στην επεκταση το powerline.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,589
Αθηνα
επισης προσεχε και υπερθερμανση. Τα Powerline απο μονα τους ζεσταινονται, φαντασου τι θα γινει και με το καλοριφερ διπλα (εκτος αν το εχετε κλεισει και εχετε ησυχασει :D )
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,742
ΑΘΗΝΑ
οχι ρε συ.και να ηθελα δεν χωραει με τιποτε..!!αλλο λυση σκεφτομαι τωρα.



ουτε ενα devolo λες να μην παιξει επανω στο πολυπριζο ασφαλειας?
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,589
Αθηνα
θα παιξει αλλα το θεμα ειναι τι ταχυτητα θα δεις.. εχω κατι παλια 200αρια tp link, θελεις να στα δανεισω να κανεις μια δοκιμη; αν παιξουν αυτα τοτε θα παιξουν και τα devolo σιγουρα. Αλλη λυση ειναι να αγορασεις απο αμαζον που δεχονται επιστροφες "επειδη δεν γουσταρω".
 

koukou

Senior Member
8 November 2009
389
Εχω το ίδιο πρόβλημα με σωλήνες δίπλα δε πρίζα, οποτε έβαλα πολύμπριζο και παίζει μια χαρα!