Facebook για iOS

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

blind guardian

AVClub Enthusiast
6 November 2007
1,050
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Καλησπέρα. Ψάχνω τροπο να περάσω το Facebook σε iPhone 3GS το οποίο και έδωσα της μητέρας μου. Της το έστησα από την αρχή ως νέο iPhone με δικό της Apple ID κτλ.
Όταν πάω να κατεβάσω το Facebook μου λέει πρέπει να έχω minimum iOS 7.
Οποίος ξέρει κάποιο τροπο θα το εκτιμήσω!
Thanks προκαταβολικά!
 

blind guardian

AVClub Enthusiast
6 November 2007
1,050
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Facebook για iOS 6.1.6

Σωστά αλλά πως θα βάλω iOS 7 στο 3GS?
Κουφό πράγμα από πλευράς Facebook ή Apple. Δηλαδή οποίος έχει iOS 6 καπούτ;
 

blind guardian

AVClub Enthusiast
6 November 2007
1,050
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Απάντηση: Facebook για iOS 6.1.6

Παιδιά όντως βρήκα λύση μετά από σύσταση συμφορουμίτη. Το κατεβάζεις σε pc με τον αντίστοιχο λογαριασμό ( πχ της iOS 6 ) συσκευής και μετά πας στα purchased της συσκευής και σου κατεβάζει την τελευταία συμβατή έκδοση!
Όλα καλά λοιπόν!
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,453
Πειραιάς
Η Facebook επιβεβαίωσε αυτό που όλοι μας νομίζω είχε διαπιστώσει, ότι η εφαρμογή της ακόμα και κλειστή και ακόμα και αν το background app refresh είναι κλειστό, συνεχίζει και καταναλώνει κανονικά μπαταρία από το κινητό μας.

"We have heard reports of some people experiencing battery issues with our iOS app. We’re looking into this and hope to have a fix in place soon".

Πηγή : http://techcrunch.com/2015/10/15/facebook-working-on-fix-for-ios-app-battery-drain-issue/
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,751
Παλλήνη
Καλα είναι απίστευτο: Μόλις είδα τα στατιστικά της κατανάλωσης ενέργειας στο Iphone και το 50% στις τελευταίες 24 ώρες προέρχεται από το facebook παρότι έχει μόλις 50 λεπτά screen time!!!

Το έψαξα λίγο και από ότι διαβάζω έχουν κάνει (ηθελημένα μάλλον) κάποια παπαρια οι τύποι του Facebook ώστε η εφαρμογή να είναι always on στο background παίζοντας silent audio!

https://www.macstories.net/linked/the-background-data-and-battery-usage-of-facebooks-ios-app/

Εννοείται πως το ξήλωσα μέχρι να το φτιάξουν. Για την ώρα ή θα το βλέπω μέσω του Paper (εφαρμογή νέων που ανήκει στο FB και το βρίσκεις μονο στο US store) ή μέσω browser.