SAMSUNG UE50H6400 ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!

makelaris

New member
16 December 2014
2
Καλησπέρα σε όλους!!! Θα ήθελα την βοήθειά σας σε κάτι πολύ σημαντικό! Σκέφτομαι να αγοράσω την Samsung UE50H6400. Την θέλω ΜΟΝΟ για ταινίες . Το θέμα έχει ώς εξής: Η τηλεόραση έχει OPTICAL OUT. Έχω ένα home cinema 9ετίας DTS 5.1 DENON το οποίο είναι εξαιρετικό. Αν συνδέσω την optical της TV στην optical του home cinema, θa έχω DTS ήχο;;;; Η πηγή των ταινιών μου θα είναι είτε ένα φλασάκι USB 32Gb για τις μικρές ταινίες ή ένα laptop με HDMI για τα untouched format, πάνω από τα 30Gb. Επίσης, αφού μπαίνω στο τριπάκι του 3D, κατά την ίδια λογική, με αυτές τις πηγές εισόδου για ταινίες, αυτή η τηλεόραση θα μπορεί να κάνει αναπαραγωγή των 3D ταινιών (H-sbs κλπ).
Σας παρακαλώ βοηθήστε με, έχω πελαγώσει. Δεν θέλω να πάρω κάτι και να μου βγεί άχρηστο!
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
 
Last edited by a moderator:

Didimos GR

Senior Member
16 May 2009
660
Δράμα-Καβάλα
Φίλε έχω εδώ και 2-3 μήνες την Samsung UE50H6400 και την έχω και με σύνδεση optical σε mini Hi-Fi (LG FΧ-166 Micro HiFi - BluRay DVD MP3) και ο ήχος πάντα παίζει κανονικότατα !

Ότι ταινία έχω βάλει να δω ο ήχος πάντα είναι ΟΚ , είτε είναι από optical είτε από τα ηχεία της τηλεόρασης !

Έχω ξαναπεί πως δεν βρήκα κάποιο αρχείο που να μην το έχει παίξει σωστά (εικόνα και ήχο) !!

Επίσης να πω πως μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει πάνω στην τηλεόραση τρεις σκληρούς και καμια δεκαριά USB sticks και όλα παίζουν τέλεια !

3D ταινία από υπολογιστή ή από CD δεν έχω δει ακόμα.
Έχω δει μόνο demos και ότι κυκλοφορεί ελεύθερα στο YouTube !
 

makelaris

New member
16 December 2014
2
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου για την απάντησή σου!!! Σήμερα, αν θέλει ο Θεός, θα πάω να την αγοράσω από τον Κωτσόβολο. Ήμουν κάπως αγχωμένος αν το DTS 5.1 θα πέρναγε από το φλασάκι-->TV-->optical-->Home Theater. Άρα, όλα καλά! Χίλια ευχαριστώ!