Android TV Box

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

fuorigioco1981

AVClub Addicted Member
29 November 2007
1,440
αυτήν την στιγμή έχω μια πλάσμα και πάνω της ένα western digital media player που μέσω wifi βλέπει πέντε σκληρούς που έχω πάνω στο πισι.διαβάζω τώρα τελευταία για τα android tv boxes.τι έχουν να μου προσφέρουν παραπάνω; το μόνο που λείπει, γιατί δεν είναι σμαρτ η πλάσμα, είναι να βλέπω στην τιβί ιστοσελίδες με streaming αθλητικών γεγονότων .αυτό το κάνει και πως ένα android tv box?
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
διαβάζω τώρα τελευταία για τα android tv boxes.τι έχουν να μου προσφέρουν παραπάνω;

Ό,τι προσφέρει ένα καλό android tablet/pc σε δυνατότητες internet/games/προγράμματα, πιο εντυπωσιακό/χρηστικό interface σε κάποια προγράμματα αναπαραγωγής, χειρότερη ποιότητα εικόνας-ήχου...
 

fuorigioco1981

AVClub Addicted Member
29 November 2007
1,440
Ό,τι προσφέρει ένα καλό android tablet/pc σε δυνατότητες internet/games/προγράμματα, πιο εντυπωσιακό/χρηστικό interface σε κάποια προγράμματα αναπαραγωγής, χειρότερη ποιότητα εικόνας-ήχου...
δηλαδή εάν πάρω ένα τέτοιο και ανοίξω έναν browser πχ dolphin και βλέπω έναν αγώνα θα τον δω στην τιβί; Αυτό που θέλω δηλαδή;
 

fuorigioco1981

AVClub Addicted Member
29 November 2007
1,440
Re: Απάντηση: Android TV Box

οκ!!!βεβαια εαν ειχα παρει μια πλασμα περσι με smart και να εχει browser θα εκανε το ιδιο αλλα περσι σκεφτηκα τα παραπανω χρηματα και τελικα πηρα μια απλη οχι smart!
ποιο ειναι ενα καλο αλλα συναμμα οικονομικο android tv box?
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
οσο περισσοτερο τοσο το καλυτερο,αλλα δεν εχεις προβλημα και με το ενα γιγα.
επειδη εχω γενικα θεμα με τα φασον του πλαισιου(δεν αγοραζω ουτε Mousepad tourbox)σου προτεινα κατι οικονομικο με καλες κριτικες και επιδοσεις.
αυτο βεβαια δεν σε εμποδιζει να παρεις το turbox...-bye-
 

Ultralord

Senior Member
26 April 2010
418
καλα εγω μετα απο διαφορες αλλαγες και hide my root και xposed κατι εκανα και δεν εχω το su binary και δεν φαινεται για root το android box.. αν το κανω factory reset θα ειναι rooted και οπως το αγορασα? ή πως θα βαλω το su binary για να δουλεψει το supersu? και γενικα app που θελουν root?
 

stilo72

New member
5 December 2016
1
καλησπερα στην ομαδα ειμαι καινουργιος εδω εχω ενα θεμα με ενα mxiii tv box 4k ενω δουλευε καλα ξαφνικα το ανοιγω γραφει tv box και μενει εκει μπορει καποιος να βοηθεισει ??????/
 

karlos

Established Member
22 October 2010
236
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα στην παρέα. Πριν ξανά μηνα πήρα ενα android tv box για το kodi. Αφου έκανα τις απαραίτητες ρυθμίσεις δούλευε ρολόι. Το προβλημα που εχω απο εχθες ειναι οτι δεν μου βρίσκει αυτόματα υποτιτλους απο τις πηγές που του εχω βάλει. Όποτε πρεπει να τις βάζω απο εξωτερική πηγή.
Καμία ιδέα του τι μπορει να συμβαίνει;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sent from my iPhone using Tapatalk