Bosch [Amazon]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 3 42.9%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 3 42.9%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 1 14.3%

  • Total voters
    7

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Bosch.jpg

Imdb | Wikipedia | Amazon | Facebook | Twitter





Το Amazon ετοιμάζει τις καινούργιες του σειρές ενώ τρέχει να προλάβει το Netflix (δεν τα πάει και άσχημα αν αναλογιστεί
κανείς την επικράτησή του στις Χρυσές Σφαίρες). Η σειρά “Bosch” λοιπόν ίσως είναι ένας νέος άσσος στο μανίκι του.

Βασισμένο στην ομότιτλη σειρά μυθιστορημάτων του Michael Connelly, το “Bosch” μας γνωρίζει έναν αξιότιμο ντεντέκτιβ του
LAPD (Titus Welliver), που όμως βρίσκεται σε μία όχι και τόσο καλή στιγμή της ζωής του. Η καριέρα του και η ζωή του, μετά
από ένα άτυχο περιστατικό στο πεδίο της δράσης, διερευνώνται και ο ίδιος ο Bosch προσπαθεί με νύχια και με δόντια να
σώσει τη φήμη του και την υπόληψη του, ακόμα και όταν κάποιοι δαίμονες από το παρελθόν έρχονται και πάλι στην επιφάνεια.

Η σειρά είναι γυρισμένη στο Los Angeles και φαίνεται πολλά υποσχόμενη. Πάντως ένα είναι σίγουρο, πως θα μας χαρίσει μια
σειρά από πολύ ενδιαφέρουσες ερμηνείες, αφού κάποια από τα ονόματα που συμμετέχουν στο cast είναι: Annie Wershing
(“24″), Jamie Hector (“The Wire”) και Lance Reddick (“The Wire”).

Το trailer του “Bosch” μας υπόσχεται μια ματιά στην σκοτεινή πλευρά του Los Angeles,
αλλά και ένα πολύ λαμπρό μέλλον για το Amazon.






 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: billpeppas

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Bosch (2015)

Είδα τα δυο πρώτα .
Είχα ενδιαφέρον το τι γίνεται μετά , κάπου στο τρίτο το έχασα .
Θα συνεχίσω το τρίτο να δω αν με κρατήσει πάλι η σειρά .
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
Απάντηση: Bosch (2015)

τελείωσα τον πρώτο κύκλο και εάν εξαιρέσω το πρώτο επεισόδιο που είχε κάτι ηλίθια αστυνομικά κλισέ όλα τα υπόλοιπα ήταν καλά και με ενδιαφέρον

πολύ καλή από εμένα
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Ξεκινησα να το βλεπω. Τα πρωτα δυο επεισοδια εφυγαν πολυ γρηγορα. Γουσταρω το reunion απο το Lost :D
O κεντρικος χαρακτηρας (τουλαχιστον μεχρι εδω που εχω δει) ειναι φοβερο κλισε, αλλα παρολα αυτα η σειρα προχωραει ωραια. Δεν βλεπω συχνα τετοιες σειρες, οποτε πραγματα που επαναλαμβανονται στο ειδος, δεν τα εχω βαρεθει ακομα (δεν εχω δει καθολου wire και shield).
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Τελειωσα την 1η, η οποια ηταν πολυ καλη, τοσο απο ηθοποιια οσο και σε σεναριο. Ο χαρακτηρας οντως ειχε αρκετα κλισε, αλλα ομως ο πρωταγωνιστης ηταν τοσο καλος που, εγω τουλαχιστον, δεν ενοχληθηκα. Οι δυο κεντρικες ιστοριες ηταν πολυ καλα ισορροπημενες, ενω η συνδεση τους με την προϊστορια του πρωταγωνιστη ηταν επισης πετυχημενη. Πολυ καλος και ο "κακος", ο οποιος κατι μου θυμιζε, μεχρι που μπηκα imdb και ειδα οτι ειναι o "Doug Masters" του Iron Eagle :Banane0: Πορωμενος πιτσιρικας με αεροπλανακια, ειχα δει τις ταινιες αυτες απειρες φορες απο το βιντεοκλαμπ :)
 

Skakinen

AVClub Fanatic
22 November 2006
10,037
Αθήνα
Ξεθάβω το νήμα μιας και άρχισα τον 3ο κύκλο. Οι δύο πρώτοι μου άρεσαν χωρίς να με ξετρελάνουν. Τα αστυνομικά γενικά μου αρέσουν όπως και ο ήρωας από τα βιβλία του Connelly αλλά νομίζω ότι ο πρωταγωνιστής είναι ''λίγος''. Ελλείψει άλλων σειρών θα το προχωρήσω με 3ο και 4ο κύκλο.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Ξεθάβω το νήμα μιας και άρχισα τον 3ο κύκλο. Οι δύο πρώτοι μου άρεσαν χωρίς να με ξετρελάνουν. Τα αστυνομικά γενικά μου αρέσουν όπως και ο ήρωας από τα βιβλία του Connelly αλλά νομίζω ότι ο πρωταγωνιστής είναι ''λίγος''. Ελλείψει άλλων σειρών θα το προχωρήσω με 3ο και 4ο κύκλο.
Νομίζω ότι κινείται ανοδικά η σειρά. Βρίσκομαι επίσης στον 3ο και μου αρέσει πιο πολύ από τους άλλους 2.
 

Skakinen

AVClub Fanatic
22 November 2006
10,037
Αθήνα
Τελείωσα τον 3ο Κύκλο και ομολογώ μου άρεσε πάρα πολύ. Καλύτερος, κατ'εμέ, από τους προηγούμενους, σε επίπεδο πλοκής και πλέον βγήκε αρκετά στην επιφάνεια η σκοτεινή πλευρά του κεντρικού ήρωα. Θα προτιμούσα κάποιον άλλο στον πρωταγωνιστικό ρόλο αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Πάω για 4ο Κύκλο.
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,787
Θεσσαλονίκη
Οι φημες και καποιοι reviewers του imdb θελουν τον 6ο κυκλο πολυυυυ χλιαρο.
Ανεπιτρεπτα χλιαρο σε σχεση με τους υπολοιπους κυκλους.