Aune S 16

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
Παίδες, τι γίνεται εδώ ; μιλάμε για την κρεμ ντε λα κρεμ των υλικών/τσιπ και κορυφαία FIFO υλοποίηση (πιθανώς κλόπυ από chord hugo ) ... θα μας τρελλάνουν οι κίτρινοι ...

http://pub.hifidiy.net/index.php?m=content&c=index&a=show&catid=189&id=8

προς το παρόν υπάρχουν 2 νήματα στο head-fi με σχόλια για εξαιρετική απόδοση και ένα διθυραμβικό τεστ στο γαλλικό Κομπύζ ....
 

Totsipaki

Supreme Member
27 February 2007
5,054
Πωπω ρε Σπύρο φαίνεται πολύ εργαλείο το συγκεκριμένο!! απο τιμή τί λέει;..
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
699 νταλαρς,
απο hard ειναι τουμπανο,στο soft φοβαμαι τους κινεζους

τι εννοείς Θοδωρή ; πχ. οδηγούς θα έχει από την γνωστή πλατφόρμα των XMOS ... τι άλλο σοφτ θέλεις ;

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

είναι ψηφιακά ελεγχόμενο αναλογικό ποτενσιόμετρο ... τουλάχιστον έτσι το διάβασα στα σημερινά μου ψαξίματα ...

ιδού το λινκάκι σου : http://www.audiophonics.fr/fr/appar...-dsddxd-ak4495s-32bits384khz-xmos-p-9241.html
 

farflung

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,017
refugee from Eta Carinae
α ο γνωστος γαλλος χμ,θα δουμε.
για soft εννοω φιλτρα,εκει ειναι ολο το φαι στα ντακ,
τωρα το καινουριο AK αποκλειεται να το ξεζουμιζουν,τεσπα ειδωμεν
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
τα φιλτράκια, αν είδες, τα δίνει απ 'ευθείας το ΑΚ ...

έπειτα είναι το μόνο (μέχρι στιγμής) που μπορεί να περάσει και dsd από ομοαξονική ... και άλλα παλαβά, αλλά βαρέθηκα να διαβάζω γιατί έπηξα ... η aune είναι η εταιρεία που προέκυψε από την diy κινέζικη κοινότητα, που τα τελευταία 5-10 χρόνια χαίρει εκτιμήσεως ...
 

farflung

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,017
refugee from Eta Carinae
τι εννοεις για αγορα ή για γκρινια?

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

τα φιλτράκια, αν είδες, τα δίνει απ 'ευθείας το ΑΚ ...

έπειτα είναι το μόνο (μέχρι στιγμής) που μπορεί να περάσει και dsd από ομοαξονική ... και άλλα παλαβά, αλλά βαρέθηκα να διαβάζω γιατί έπηξα ... η aune είναι η εταιρεία που προέκυψε από την diy κινέζικη κοινότητα, που τα τελευταία 5-10 χρόνια χαίρει εκτιμήσεως ...

οχι δεν εχω διαβασει αν ειναι ετσι πασο που τα γραφει?
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
για ριξε λινκ ρε Σπυρο να το δω και μενα μου κανει κλικ αν και εχει ψηφιακο volume αλλα το αντιπαρερχομαι :)

α, επίσης το ποτενσιόμετρο αφορά μόνον τον ενισχυτή ακουστικών, οι αναλογικές έξοδοι (rca & xlr) είναι fixed ...

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

τι εννοεις για αγορα ή για γκρινια?

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---



οχι δεν εχω διαβασει αν ειναι ετσι πασο που τα γραφει?

για τα φίλτρα στο λινκ που παρέθεσα στην αρχή, πάνω στην φωτο του ΑΚ και σε νήμα του diy-audio ... τα λοιπά, ούτε που θυμάμαι που τα διάβασα, έχω ψάξει καμμιά 15ρια πηγές ...
 

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
Αυτό είναι το τελευταίο τσιπάκι της ΑΚ,έτσι;(έρωτας με τα συγκεκριμένα,μέχρι αναξιοπιστίας δηλαδή,δεν είναι να με ακούσει άνθρωπος :flipout: )
Ε ρε φωτιές...
(Χάθηκε να μην ήταν κινέζικο γαμώτο; )
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
Αντώνιε, αφού όλα είναι μαύρα και επιφέρουν την ψυχική δυσφορία, απαιτείται και λίγο σόππιν-θέραπυ ...
 

farflung

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,017
refugee from Eta Carinae
α, επίσης το ποτενσιόμετρο αφορά μόνον τον ενισχυτή ακουστικών, οι αναλογικές έξοδοι (rca & xlr) είναι fixed ...

ωπ εδω κολησαμε,παει κι αυτο.
Παμε για αλλο η φαγουρα συνεχιζει οπως λεει και ο μηχανοβιος παραπανω :)
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
Re: Απάντηση: Aune S 16

Αυτό είναι το τελευταίο τσιπάκι της ΑΚ,έτσι;(έρωτας με τα συγκεκριμένα,μέχρι αναξιοπιστίας δηλαδή,δεν είναι να με ακούσει άνθρωπος :flipout: )
Ε ρε φωτιές...
(Χάθηκε να μην ήταν κινέζικο γαμώτο; )

το τελευταιότατο .... και γω τους έχω αδυναμία τρελλή ...
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
όχι βρε, ο Σωκ και εγώ είμαστε από την ΕΜU-σχολή ... φθηνιάρηδες ...

πάντως το ντακ σέκτιον του παρόντος είναι σούπερ και η πλακέτα κέντημα ... το ότι δεν είναι και προ είναι και καλό και κακό ... άλλωστε, περισσεύουν και ψιλά για ξεχωριστό προ ... (αν θυμάμαι είσαι έτοιμος για χιλιαρούμπα για το επερχόμενο ifi, aren't you ) ;;; :)
 

farflung

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,017
refugee from Eta Carinae
όχι βρε, ο Σωκ και εγώ είμαστε από την ΕΜU-σχολή ... φθηνιάρηδες ...

πάντως το ντακ σέκτιον του παρόντος είναι σούπερ και η πλακέτα κέντημα ... το ότι δεν είναι και προ είναι και καλό και κακό ... άλλωστε, περισσεύουν και ψιλά για ξεχωριστό προ ... (αν θυμάμαι είσαι έτοιμος για χιλιαρούμπα για το επερχόμενο ifi, aren't you ) ;;; :)

ναι ετσι λεω αλλα θα δειξει με κλειστα ματια ποτε δεν αγοραζω οταν ερθει θα προηγηθουν ακροασεις,
αυτο παντα με προβληματιζε στις αγορες απο κινα κλπ.
μετα αντε να τρεχεις να το σπρωξεις αν δεν λεει.
Εσυ δεν ειχες παρει ενα audiogd?