Καλώς ήρθατε στο AVClub.

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ψηφίστε την Ταινία:

Ψήφισαν
58. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Εξαιρετική

23 39.66%
  • Πολύ Καλή

17 29.31%
  • Καλή

11 18.97%
  • Μέτρια

3 5.17%
  • Κακή

4 6.90%
Σελίδα 36 απο 44 ΠρώτοΠρώτο ... 26323334353637383940 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 351 έως 360 από 439
    AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2014
    Περιοχή
    France

Re: Avengers: Infinity War

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από teddy743 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θες, να σου πω γιατί? Άντε να τσιμπήσω.

Υποκειμενικό είναι το θέμα Μάνο.

Πολύς κόσμος, πολλά φωτεινά χρώματα και πολύ μπαμ μπουμ ....πάρα πολύ....τόσο που αναισθητοποιείσαι

Γενικά δεν είμαι φαν του είδους πέρα απο κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις. Εντάξει ξεκινώντας το ήξερα οτι απευθύνεται σε νεαρό κοινό αλλά αυτό είναι για κάτω από 13 χρονών.

Μια ταινία τέτοιου είδους δεν γίνεται καλή επειδή έχει πανικό από εφέ και ένα κάρο ήρωες μέσα. Θέλει αργό και δυνατό build up για να σε ψήσει πρώτα με το story και εκρηκτικό φινάλε, αυτή είναι η παραδοσιακή συνταγή των πολύ καλών και επιτυχημένων ταινιών του είδους που αγαπήσαμε όλα αυτά τα χρόνια.

Τα τελευταία χρόνια πάμε από το κακό στο χειρότερο, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα....πλέον όταν βλεπω marvel ξέρω ότι θα ξενερώσω, αφού ούτε 13 χρονών είμαι αλλά ούτε εχω την παραμικρή ιδέα από κόμικ (δεν έχω διαβάσει ποτέ ούτε ένα και ούτε καν ξέρω τους χαρακτήρες πέρα από του πολύ πολύ βασικούς)

Προσωπικά αυτό το είδος ταινιών για μένα είναι κάτι σαν guilty pleasure όταν τρώω φαγητό μπροστά στην οθόνη.....τα τελευταία χρόνια με αυτά που βγαίνουν.... όταν αδειάσει το πιάτο σβήνω και την ταινία χωρίς να έχει τελειώσει καν.....δεν ξέρω... ίσως παραμεγαλωσα και έγινα ξενέρωτος.

(είναι όμως και καλές για να δοκιμάσεις το sub)

Υ.Γ. Έχω σοβαρές ελπίδες οτι θα μου αρέσει το καινούργιο Venom γιατί θα είναι λίγο πιο "σοβαρο" και θα παίζει και ο Θεουλης. Άντε να δούμε.
    +1
    Εχει παραχαιστει το πραγμα με τους υπερσουπερτρουπερ ηρωες, τοσο που πρεπει να τους βαζουν πολλους μαζεμενου πλεον για να σου κανει κουκου.
    Οταν υπαρχει καποια εξαιρεση στον κανονα και καποιο ανθρωπινο touch (βλεπε Logan) τοτε μπορει να τις βαλουμε και στις καλυτερες της χρονιας.
    Αλλα πλεον σπανιο. Ασε που ηρθαν και οι τεσσερις φανταστικοι και μας ξενερωσαν τελειω απ το ενα επισοδειο στο αλλο.

Ειδαλως υπαρχει τετοιο μπουχτισμα που οταν υπαρξει καποια ιδιαιτεροτητα εστω και γελοια ( βλεπε deαd pool) καποιοι να εξτασιαζονται, μονο και μονο επειδη απευθυνονται σε πιο...ενηλικο κοινο (ενω για μενα ειναι μετριοτητα).

Πλακωθηκε ο Μπατμαν με τον Σουπερμαν μια φορα στην οθονη, πλακωθηκαν μετα ολοι μαζι μεταξυ τους, φεραν και αμαζονες και θεους και δαιμονες...τα ειδαμε ολα.

SANS MOI, VOUS NE POUVEZ RIEN FAIRE II Corinthiens 4, 8-14 _ Jean 15, 1-8

Si quelqu’un parmi vous pense etre un sage ά la maniere d'ici bas, qu’il devienne fou pour devenir sage. Car la sagesse de ce monde est folie devant Dieu I Corinthiens 3, 17-23

Super Moderator
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Cicadelic Ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1
    Εχει παραχαιστει το πραγμα με τους υπερσουπερτρουπερ ηρωες, τοσο που πρεπει να τους βαζουν πολλους μαζεμενου πλεον για να σου κανει κουκου.
    Οταν υπαρχει καποια εξαιρεση στον κανονα και καποιο ανθρωπινο touch (βλεπε Logan) τοτε μπορει να τις βαλουμε και στις καλυτερες της χρονιας.
    Αλλα πλεον σπανιο. Ασε που ηρθαν και οι τεσσερις φανταστικοι και μας ξενερωσαν τελειω απ το ενα επισοδειο στο αλλο.

Ειδαλως υπαρχει τετοιο μπουχτισμα που οταν υπαρξει καποια ιδιαιτεροτητα εστω και γελοια ( βλεπε deαd pool) καποιοι να εξτασιαζονται, μονο και μονο επειδη απευθυνονται σε πιο...ενηλικο κοινο (ενω για μενα ειναι μετριοτητα).

Πλακωθηκε ο Μπατμαν με τον Σουπερμαν μια φορα στην οθονη, πλακωθηκαν μετα ολοι μαζι μεταξυ τους, φεραν και αμαζονες και θεους και δαιμονες...τα ειδαμε ολα.
    Συμφωνώ 100%....ακριβώς όπως τα είπες.

Υ.Γ.....το logan και μένα μου άρεσε!
    Το Betamax είχε καλύτερη ποιότητα εικόνας!!!

AVClub Fanatic

Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2006
    Περιοχή
    Εκεί ψηλά.....

Super Moderator
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

είπαμε...υποκειμενική άποψη εξέφρασα.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αθηνα

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από teddy743 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θες, να σου πω γιατί? Άντε να τσιμπήσω.

Υποκειμενικό είναι το θέμα Μάνο.

Πολύς κόσμος, πολλά φωτεινά χρώματα και πολύ μπαμ μπουμ ....πάρα πολύ....τόσο που αναισθητοποιείσαι

Γενικά δεν είμαι φαν του είδους πέρα απο κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις. Εντάξει ξεκινώντας το ήξερα οτι απευθύνεται σε νεαρό κοινό αλλά αυτό είναι για κάτω από 13 χρονών.

Μια ταινία τέτοιου είδους δεν γίνεται καλή επειδή έχει πανικό από εφέ και ένα κάρο ήρωες μέσα. Θέλει αργό και δυνατό build up για να σε ψήσει πρώτα με το story και εκρηκτικό φινάλε, αυτή είναι η παραδοσιακή συνταγή των πολύ καλών και επιτυχημένων ταινιών του είδους που αγαπήσαμε όλα αυτά τα χρόνια.

Τα τελευταία χρόνια πάμε από το κακό στο χειρότερο, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα....πλέον όταν βλεπω marvel ξέρω ότι θα ξενερώσω, αφού ούτε 13 χρονών είμαι αλλά ούτε εχω την παραμικρή ιδέα από κόμικ (δεν έχω διαβάσει ποτέ ούτε ένα και ούτε καν ξέρω τους χαρακτήρες πέρα από του πολύ πολύ βασικούς)

Προσωπικά αυτό το είδος ταινιών για μένα είναι κάτι σαν guilty pleasure όταν τρώω φαγητό μπροστά στην οθόνη.....τα τελευταία χρόνια με αυτά που βγαίνουν.... όταν αδειάσει το πιάτο σβήνω και την ταινία χωρίς να έχει τελειώσει καν.....δεν ξέρω... ίσως παραμεγαλωσα και έγινα ξενέρωτος.

(είναι όμως και καλές για να δοκιμάσεις το sub)

Υ.Γ. Έχω σοβαρές ελπίδες οτι θα μου αρέσει το καινούργιο Venom γιατί θα είναι λίγο πιο "σοβαρο" και θα παίζει και ο Θεουλης. Άντε να δούμε.
    Εκτος απο σινεμα (που μου αρεσε), το ξαναειδα σπιτι και πρεπει να πω οτι μου αρεσε.. ακομα πιο πολυ! Το σεναριο εχει μια τεραστια χαζομαρα και 2-3 ακομα μικροτερες, αλλα συνολικα μου αρεσε πολυ πιο πολυ απο τις υπολοιπες μαρβελ (το Logan το βαζω σε ξεχωριστη κατηγορια). Οσοι θυμαστε σχολια μου για αλλα superhero movies, το κλασσικο μου παραπονο ηταν οτι στο τελος καταληγαμε σε τεραστιες σκηνες δρασης, οπου γινοταν χαμος, αλλα προσωπικα βαριομουν. Εδω, επειδη εχουν χωρισει τους ηρωες σε διαφορες τοποθεσιες και να κανουν διαοφορετικα πραγματα, θεωρω οτι δεν εγινε τοσο πολυ αυτο ωστε να με ενοχλησει. Επισης ο Thanos ηταν πολυ καλος "κακος", τοσο επειδη ηταν καλογραμμενος, οσο επειδη κρατησαν παρα πολλα απο τα χαρακτηριστικα του προσωπου του Brolin (ωστε να μεταφερονται οι μορφασμοι του), αλλα και την φωνη του.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Απάντηση: Avengers: Infinity War

To χθες (3φορα..)..
    Μου αρεσε ακομη περισσοτερο, ενταξι, σε κανα δυο σημεια το εχασα λιγακι αλλα συνολικα ειναι μια καλοδουλεμενη παραγωγη. Φοβασε οτ μει τοσους πολλους υπερηρωες μαζεμενους το αποτελεσμα θα ειναι ενας ατελειωτος αχταρμας αλλα ευτυχως δινονται σε σωστες δοσεις και το αποτελεσμα ειναι καλο.

Με τις γενικες παρατηρησεις του teddy ομως θα συμφωνισω....
    http://500px.com/leonkoum1

«Θαρσείν Χρή Ταχ’ Αύριον Εσται Αμεινον»

Super Moderator
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Παιδιά είπαμε περί ορέξεως... δεν υπάρχει σωστό και λάθος, μόνο προτιμήσεις και αιτιολογίες αυτών.

Επίσης πρέπει να παιζει και τεράστιο ρόλο αν ασχολείσαι με κόμικ γενικά στο αν μπορείς να γουστάρεις το θέαμα. Αν είσαι λοιπόν του χόμπι θεωρώ ότι το suspension of disbelief είναι ούτως ή άλλως στο θεό......και έτσι μπορείς χαλαρά να απολαύσεις ταινίες όπως αυτή χωρίς να ξενερώνεις με τίποτα (πέρα από με το αν π.χ. δεν αποδοθεί σωστά ένας χαρακτήρας....δηλαδή όπως στο κόμικ).

Εγώ από την άλλη που είμαι άσχετος ακόμα ξύνω το κεφάλι μου να καταλάβω τι δουλειά έχει πχ ο hulk στο διάστημα και πως μπλέχτηκε ένα σύμπαν με ένα εντελώς διαφορετικό γενικότερα. Τον Hulk τουλάχιστον τον ξέρω......εχω δει όλες τις standalone ταινίες ....ακόμα και την αρχαία εκείνη άθλια σειρά στον ANT1 στις αρχές των 90's όντας δημοτικό ακόμα.

Επίσης τον Θανο δεν τον ηξερα καν. Έχοντας κλείσει πριν την μέση περίπου όλα τα avengers και μην έχοντας δει κανένα guardian of the galaxy Έπρεπε να τον ξέρω από παιδί δηλαδή? (Sorry για την ασχετiλα....βλέπω στο wiki τώρα οτι first appearance ειναι το 1974.......αλλά αναρωτιέμαι....από τους υπόλοιπους σαν εμένα που δεν διάβαζαν κόμικ......τον ήξερε κανείς πριν 5 χρόνια? )

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Μεταμορφωση

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Kosh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ τώρα γιατί έμπλεξες marvel και dc?
    Χλωρά και ξερά μαζί δεν πάνε
    • Life is too short to remove USB safely...

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Περιοχή
    The Love Boat..

Εδώ μπερδεύτηκε ο Deadpool όταν είδε τον Cable..
    Expand Your Universe!

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2007

Απάντηση: Avengers: Infinity War

Μπερδεψαν τρεις ταινιες μαζι Avengers Guardian of Galaxy και Black Panther βαλε και την Αλικη στο ναυτικο να ξερασουμε τελειως.

Σελίδα 36 απο 44 ΠρώτοΠρώτο ... 26323334353637383940 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης