Blindspot [NBC]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

990.jpg


NBC | Imdb | Wikipedia | Cinemode |
Facebook | Twitter | YouTube



Το δίκτυο NBC κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το «Blindspot», την νέα δραματική σειρά της Warner Bros. TV και της Greg Berlanti Prods.

«Μια όμορφη γυναίκα βρίσκεται ξαφνικά στη μέση της πλατείας Times Square της Νέας Υόρκης, με την μνήμη της σβησμένη και το σώμα καλυμμένο απο τατουάζ που δεν κατανοεί. Την υπόθεση θα αναλάβει να εξιχνιάσει ο ειδικός πράκτορας του FBI Kurt Weller, ο ηγέτης μιας ελίτ ομάδας της υπηρεσίας. Ο Weller θα πρέπει να ανακαλύψει το παρελθόν της γυναίκας, που έχει το ονομά του γραμμένο στην πλάτη της.»

Το σενάριο του πιλότου έχει γράψει ο Martin Gero («Stargate: Atlantis»), στην παραγωγή βρίσκεται ο Greg Berlanti («Arrow», «The Flash») ενώ τη σκηνοθεσία έχει αναλάβει ο γνωστός σκηνοθέτης Mark Pellington («Arlington Road»).

Στο πρωταγωνιστικό ρόλο του Kurt Weller, βρίσκεται ο Sullivan Stapleton («300: Rise Of An Empire»), στο ρόλο της μυστηριώδους γυναίκας βρίσκεται η Jaimie Alexander («Thor», «Thor: The Dark World»), ενώ πρωταγωνιστούν επίσης οι Rob Brown, Ukweli Roach, Audrey Esparza, Marianne Jean-Baptiste, Ashley Johnson. Το «Blindspot» θα κάνει πρεμιέρα μέσα στο φθινόπωρο.



 
Last edited by a moderator:

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: Blindspot (2015)

Με τετοιο τρειλερ,καστ και σκηνοθετη ..... i am ALL IN , που ειναι και επικαιρο λογω τελικων nba :p

Υ.Γ Επισης ειμαι προθυμος να εξετασω προσωπικα τα ταττου της κοπελας.....για να βοηθησω στην λυση του μυστηριου :AFADF0:
 
Last edited:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Blindspot (2015)

blindspot_firstlook_FULL.jpg


21 Σεπτεμβρίου η πρεμιέρα!

Έχει πολύ "μελέτη" να της κάνει! :p
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,477
Εκεί ψηλά.....
Re: Blindspot (2015)

Στο μεταξυ εβαλαν πρωταγωνιστη εναν πραγματικα σκληρο αλλα και πηδηχταρα.....τον Stapleton απο το Strike Back.....

Εκει πρεπει να πηδηξε τις μισες μυστικες υπηρεσιες του πλανητη....(τις θηλυκες δηλαδη....ολες.)
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,477
Εκεί ψηλά.....
Re: Blindspot (2015)

Δεν κρατηθηκα, ειδα τον πιλοτο ...

Ενδιαφερουσα σειρα αν και πλεον ολα εχουν ειπωθει σε αυτον τον πλανητη θεαμα.......

Το ....κορμι με τα τατουαζ φυσικα το εχουμε φαει στην μαπα.....

Η σκηνοθεσια δεν ειναι καλη για μενα αλλα δεν ειναι και κακη. Απλα κλασικη αστυνομικη προσεγγιση......καμια σχεση με Banshee πχ......

Το μεγαλο ατου της σειρας ειναι οι δυο πρωταγωνιστες φυσικα. Και οι δυο μαγνητιζουν με την παρουσια τους σε βαθμο υπερθετικο .Δεν υπαρχει αλλος χαρακτηρας πλην της μετριας αρχηγου του FBI προς το παρον.

Αρκουν ομως οι Stapleton και Alexander για να κρατησουν την σειρα ? Εχω αμφιβολιες.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Blindspot (2015)

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λέει ο Ναθ , βάζω προς το παρόν ένα 7/10 λόγω πρωταγωνιστικού διδύμου και βλέπουμε.
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,613
Αθηνα
Απάντηση: Blindspot (2015)

Η Alexander το παλευει οσο μπορει.
Ο ετερος πρωταγωνιστης ομως... πιο μοσχαρι πεθαινεις.
Τοσο σαν φιζίκ οσο και σαν υποκριτικη ικανοτητα (λεμε τωρα).
Η γκαμα των facial expressions του συναγωνιζεται μονο την αντιστοιχη του Στιβεν Σιγκαλ.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Blindspot (2015)


Πως έγινε η σκηνή στην Times Square...
Πολύ κούκλα η Jaimie εδώ.. θα πρόσεξε την εμφάνιση της ειδικά για την σειρά! :cool:

To Imdb πάντως δεν έχει ανοίξει εδώ την βαθμολογία..
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,477
Εκεί ψηλά.....
Re: Blindspot (2015)

Eγω θα την πω την αμαρτια μου δεν μου αρεσει τοσο πολυ η Alexander.

Για Lady Sif καλουτσικη ειναι αλλα για τετοιο ρολο δεν ειναι αρκετα προικισμενη...

Παιζει καλα ομως για αρχη.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Blindspot (2015)

Ειδα και εγω τον πιλοτο. Η πρωταγωνιστρια μια χαρα τα παει. Ο ετερος, ετσι και ετσι, αλλα δεν με ενοχλησε. Με φοβιζουν δυο πραγματα, α) οτι ειναι στο nbc και β) η ολη ιδεα σειρας που βασιζεται πανω σε ενα μυστηριο εχει αποδειχτει οτι δεν μπορει να τραβηξει και παρα πολυ. Το κλασσικο λαθος που γινεται ειναι οτι το "τραβανε απο τα μαλλια" για οικονομικους λογους σε σημειο που γινεται αστειο πλεον. Πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα απο το Lost δεν υπαρχει. Αν ηξερα οτι εχουν σκοπο να φτιαξουν μια σαιζον και τελος ή ακομα καλυτερα 4-6 επεισοδια, θα ειμουν πιο θετικα προδιατεθειμενος. Τωρα, δεν νομιζω οτι θα δω αλλο, τουλαχιστον εως το τελος της 1ης σαιζον.

Αυτο που βλεπω να γινεται ειναι να λυνουν τον "γριφο της εβδομαδας" (κομματι-κομματι το τατουαζ της) και σιγα-σιγα να δινουν και λιγο backstory. Δεν αντεχω να δω αυτη τη φορμουλα αλλη μια φορα...Τo blacklist με κρατησε για ολοκληρη σαιζον, αλλα ειχε τον φοβερο spader.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Blindspot (2015)

Λοιπόν.. όντως η ιστορία έχει το ενδιαφέρον της.. αλλά ναι να δούμε που θα καταλήξει το μυστήριο.. και εάν θα έχουμε πολλές τρύπες σε αυτή..
Και όντως πόσο θα αρχίσουν να την τραβάνε την ιστορία..

Η Jaimie μας κρατάει το ενδιαφέρον κατ' αρχάς.. (τι εσώρουχα ήταν αυτά που της δώσανε!! :p :laugh: )

Είχε πλάκα το πως ξεικίνησε η ιστορία.. :laugh:
Δεν θυμάμαι τι μου αρέσει.. το τσάι ή ο καφές..
(Τι προτιμάς.. άνδρες.. γυναίκες.. ?) :laugh:

Μπορεί να έχουμε και λίγο LoveStory τελικά.. :p

Ο άλλος έτσι και έτσι δεν μου την σπάει προς το παρόν..
Η αρχηγός μου την σπάει όμως.. την είχα αντιπαθήσει από το Broadchurch! :cool:

Θα δούμε πως θα πάει και παρακάτω!
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,800
Αττικό βουνό
Απάντηση: Re: Blindspot (2015)

Eγω θα την πω την αμαρτια μου δεν μου αρεσει τοσο πολυ η Alexander.

Για Lady Sif καλουτσικη ειναι αλλα για τετοιο ρολο δεν ειναι αρκετα προικισμενη...

Παιζει καλα ομως για αρχη.


Ομοίως και φυσικά πολύ καλή αρχή .Πήραν το tattoo από το Prison Break και το έβαλαν σε αυτή αλλά με άλλη τροπή Not bad !