Colony [USA]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

101.jpg

Απ´’οτι φαίνεται ο πιλότος του «Colony» ικανοποίησε απόλυτα τα στελέχη του USA, καθώς το δίκτυο παρήγγειλε τα 10 πρώτα επεισόδια της sci-fi σειράς του Carlton Cuse και της Legendary Television.

«Ενα ρεαλιστικό δράμα που εξελίσσεται στο προσεχές μέλλον και την πόλη του Los Angeles, που βρίσκεται υπο την κατοχή κάποιας μυστηριώδους δύναμης. Κάποιοι συνεργάζονται με το νέο καθεστώς και επωφελούνται απο την νέα τάξη, ενώ άλλοι επαναστατούν και υφίστανται τις συνέπειες. Η ιστορία εστιάζει σε μια οικογένεια που είναι διχασμένη απο τις αντιμαχόμενες πλευρές και που προσπαθεί να διατηρήσει τις ισορροπίες και να μείνει ενωμένη στην μάχη που δίνει η ανθρωπότητα.»

Δημιουργοί και σεναριογράφοι της σειράς είναι οι Carlton Cuse («Lost», «Bates Motel») & Ryan Condal («The Sixth Gun», «Hercules»), οι οποίοι θα εκτελέσουν και χρέη παραγωγών μαζί με τον Juan José Campanella («Halt and Catch Fire») που σκηνοθέτησε και το επεισόδιο-πιλότο.

Πρωταγωνιστούν οι Josh Holloway («Lost»), Sarah Wayne Callies («The Walking Dead»), Peter Jacobson («Ray Donovan»), Alex Neustaedter, Amanda Righetti, Kim Rhodes, Alejandra Pérez, Tory Kittles, Gonzalo Menendez, Nina Millin, Isabella Crovetti-Cramp.

Cinemode
 
Last edited by a moderator:

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Re: Colony (2015)

Απ´’οτι φαίνεται ο πιλότος του «Colony» ικανοποίησε απόλυτα τα στελέχη του USA, καθώς το δίκτυο παρήγγειλε τα 10 πρώτα επεισόδια της sci-fi σειράς του Carlton Cuse και της Legendary Television.

«Ενα ρεαλιστικό δράμα που εξελίσσεται στο προσεχές μέλλον και την πόλη του Los Angeles, που βρίσκεται υπο την κατοχή κάποιας μυστηριώδους δύναμης. Κάποιοι συνεργάζονται με το νέο καθεστώς και επωφελούνται απο την νέα τάξη, ενώ άλλοι επαναστατούν και υφίστανται τις συνέπειες. Η ιστορία εστιάζει σε μια οικογένεια που είναι διχασμένη απο τις αντιμαχόμενες πλευρές και που προσπαθεί να διατηρήσει τις ισορροπίες και να μείνει ενωμένη στην μάχη που δίνει η ανθρωπότητα.»

Δημιουργοί και σεναριογράφοι της σειράς είναι οι Carlton Cuse («Lost», «Bates Motel») & Ryan Condal («The Sixth Gun», «Hercules»), οι οποίοι θα εκτελέσουν και χρέη παραγωγών μαζί με τον Juan José Campanella («Halt and Catch Fire») που σκηνοθέτησε και το επεισόδιο-πιλότο.

Πρωταγωνιστούν οι Josh Holloway («Lost»), Sarah Wayne Callies («The Walking Dead»), Peter Jacobson («Ray Donovan»), Alex Neustaedter, Amanda Righetti, Kim Rhodes, Alejandra Pérez, Tory Kittles, Gonzalo Menendez, Nina Millin, Isabella Crovetti-Cramp.

Cinemode

οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Colony (2016)

12314157_1115481701808967_8320802851247976982_o.jpg


Imdb | Wikipedia | USA | Facebook | Twitter | Youtube

Action, Adventure, Sci-Fi


Πρεμιέρα - 14 Ιανουαρίου.



--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Για τους φαν του Josh Holloway! ;)

Έχουμε να τον δούμε από το "Intelligence"

H Sarah Wayne Callies (που και εγώ δεν την συμπαθώ ιδιαίτερα..) αναφέρεται μόνο σε 1 επεισόδιο.. στον πιλότο.. Χμ..
 
Last edited:

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Απάντηση: Colony (2015)

Ωχ, παιζει και η σαρα. ?
Πολυ φοβαμαι η δουλεια θα στραβωσει.

YTozOntzOjM6InNyYyI7czozOToidXBsb2Fkcy9wcm9kdWN0cy8zLzMuMTMvMDcuWEFSLjAwMDIuanBnIjtzOjU6InByb3B4IjtpOjcwMDtzOjU6InByb3B5IjtpOjUwMDt9
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Colony (2015)

Λοιπόν.. καλός πολύ καλός ήταν ο πιλότος!
Έχει ενδιαφέρον η ιστορία που στήσανε.. ελπίζω να την πάνε ωραία!

Καλός ήταν ο Josh!
Δυστυχώς την Sarah θα την φάμε σε όλη την σεζόν.. είπα και εγώ..

Έχει καλούς παραγωγούς η σειρά!
Στο Youtube εκεί υπάρχουν κάμποσα βιντεάκια που αναλύουν την σειρά..
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Colony (2015)

Μετριο προς καλουτσικο το πρωτο επεισοδιο , δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα κιολας βεβαια απο το σεναριο και τις ερμηνιες , 6/10 προς το παρον και βλεπουμε.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Colony (2015)

NUP_170481_0102.jpg


Είδαμε Τους Πιλότους Των «The Magicians» & «Colony»

http://www.cinemode.gr/tileoptikes_seires/idame-tous-pilotous-ton-the-magicians-colony.html

Review από το Cinemode..

Εμένα η ιστορία που στήσανε μου άρεσε.. δεν θυμάμαι να έχω δει κάτι ίδιο..
Δεν θα σταθώ τόσο στα εφέ της σειράς πάντως όσο στο πάνε την ιστορία ωραία..

O Josh μου αρέσει στην σειρά.. δείχνει και πιο "ώριμος" τώρα! :cool:
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Colony (2015)

Ειδα και εγω τον πιλοτο.. ενδιαφερουσα ιστορια, αλλα.... μακαρι ολες οι κατοχες να ηταν ετσι :)
Οι ηθοποιοι δεν ενοχλουν και ο peter jacobson απολαυστικοτατος! Φοβαμαι ομως οτι το ολο εγχειρημα θα καταρρευσει οταν πανε να εξηγησουν πιο πολλα πραγματα στην ιστορια. Το γεγονος οτι συγγραφεας ειναι ο carlton cuse δεν μου εμπνεει και πολυ εμπιστοσυνη. Ο μοναδικος λογος που μου δαπανω περισσοτερο χρονο για να βλεπω σειρες σε σχεση με ταινιες ειναι οτι μου αρεσει να βυθιζομαι σε λεπτομερεις κοσμους, στους οποιους τα διαφορα κομματακια ταιριαζουν μεταξυ τους. Κανω μια εξαιρεση αν οι χαρακτηρες και η ηθοποιια ειναι τοσο καλη που μου αρεσει να περναω χρονο μαζι τους. Αυτο σιγουρα δεν συμβαινει εδω. Ο κοσμος ειναι φοβερα πολυπλοκος και φοβαμαι οτι θα χτιζουν συνεχεια μυστηριο μονο και μονο για να τραβανε το κοινο απο τη μυτη επεισοδιο-επεισοδιο. Οταν ερθει η ωρα να εξηγησουν τι συμβαινει φοβαμαι οτι ειτε θα δωθει μια χαζη εξηγηση ειτε δεν θα πουν τιποτα.

Θα προτιμησω να απεχω, να δω πως θα εξελιχθει η κατασταση και τα ξαναλεμε.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Colony (2015)

Είδα το πρώτο .
Μου φάνηκε λίγο βαρετό και λίγο μελό , μου θύμισε λίγο Revolution .
Τέλος ο Josh Holloway μου άρεσε περισσότερο ,σε σχέση με αυτά που είδα στις τελευταίες του δουλείες .
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Colony (2015)

Και όμως χτίζει μία σχετικά καλή πλοκή η σειρά,
βάζοντας και κάποια διλήμματα μέσα στην ίδια την οικογένεια..

Η τελευταία σκηνή μπορεί να αλλάξει κάποια πράγματα πάλι..
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Colony (2015)

Είδα δύο επεισόδια .
Δεν έβγαλα ασφαλή συμπέρασμα ,αν αξίζει .
Το θέμα είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλές καλύτερες σειρές που βλέπουμε, και είναι και θέμα αν έχω χρόνο για να τη συνεχίσω .
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Colony (2015)

Εγώ το έκοψα μετά το πρώτο , δεν μου γέμισε το μάτι , και υπάρχουν και τόσες καλύτερες σειρές που λέει και ο Έλληναςx2.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Colony (2015)

Πωπω.. πολύ καλή η πλοκή που στήσανε στο 3ο και το 4ο!
Με βάση αυτά θα έλεγα πολύ καλή την σειρά!

Πάντως με ξάφνιασε πολύ το τέλος του 4ου με 2 ανατροπές!!

Να δούμε πως θα πάει στην συνέχεια!

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Ακόμη και η Sarah Wayne Callies παίζει καλύτερα.. δεν με νευριάζει όπως στο ΤWD τελικά! :p

Και ο Josh Holloway πιο "ώριμος" στο παίξιμο του καθώς αντιμετωπίζει πιο πολλές καταστάσεις,
ενώ δεν ξέρει και τι παίζεται πίσω από την πλάτη του..