Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 219 απο 219 ΠρώτοΠρώτο ... 119209215216217218219
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2,181 έως 2,183 από 2183
    AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Περιοχή
    Χίος

Απάντηση: Re: Nvidia Shield Android TV 4K

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από emperorgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι που έπρεπε να έχει γίνει τουλάχιστον 2 χρόνια τώρα. Στα θετικά οτι έχουν προστεθεί στα free πολύ ωραία παιχνίδια. ( Εχω σκιστει στο sonic racing) Αναμένουμε όμως και τις τιμές στα steam που κάτι μου λέει οτι θα θέλουμε 2 μεροκάματα μηνιάτικο.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2011

Re: Nvidia Shield Android TV 4K

μετα απο 2 εβδομαδες χρηση το μηχανακι πρεπει να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,το μονο που μου εκανε ενντυπωση οτι στο Netflix οταν το παιζω απο το μηχανακι (το κανω για τον ηχο atmos που δεν το υποστηριζει η τηλεοραση ) η εικονα ειναι αισθητα χειροτερη απο οταν το παιζω απο το netflix της τηλεορασης ,το εχει παρατηρησει και κανεις αλλος? (η τιβι ειναι η Lg 65 oled)

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αθηνα

Re: Nvidia Shield Android TV 4K

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από slk200gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα απο 2 εβδομαδες χρηση το μηχανακι πρεπει να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,το μονο που μου εκανε ενντυπωση οτι στο Netflix οταν το παιζω απο το μηχανακι (το κανω για τον ηχο atmos που δεν το υποστηριζει η τηλεοραση ) η εικονα ειναι αισθητα χειροτερη απο οταν το παιζω απο το netflix της τηλεορασης ,το εχει παρατηρησει και κανεις αλλος? (η τιβι ειναι η Lg 65 oled)
    netflix βλεπω αποκλειστικα απο το shield. Εχω την εντυπωση οτι καλαβαινω τι συμβαινει και βλεπεις καλυτερη εικονα απο τον media player της τηλεορασης σου. Κατα πασα πιθανοτητα η τηλεοραση σου εχει διαφορετικα picture settings (brightness, contrast κτλπ) αναλογα με ποιο input παιζει. Μηπως λοιπον εχεις ρυθμισει μονο το shield και στα tv ειναι τα default ή ισως καποιο "vivid" mode; Αν ειναι ετσι τοτε θα παιζει απο την tv με ρυθμισεις ποιο φωτεινες και εντυπωσιακες, οποτε σου φαινεται οτι η εικονα ειναι καλυτερη. Απο την αλλη επειδη δικια σου η τηλεοραση και δικα σου και τα γουστα, αν σου αρεσει η πιο εντονη εικονα, πειραξε τις ρυθμισεις οταν ειναι Hdmi input να τις φερεις κοντα στα settings που σου αρεσουν.

Σελίδα 219 απο 219 ΠρώτοΠρώτο ... 119209215216217218219

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 5 χρήστες. (3 μέλη και 2 επισκέπτες)

1. Geoav75,
  2. lefteris82,
  3. pathfinder

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης