Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 418 απο 462 ΠρώτοΠρώτο ... 318408414415416417418419420421422428 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 4,171 έως 4,180 από 4615
    AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2017

Re: Nvidia Shield Android TV 4K

Σε ευχαριστώ..

Same Sh1t...Different Day

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2012

Πέρασα σε pie, όλα καλά μέχρι στιγμής.το tv app repo δεν δουλεύει καθόλου όμως

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2010

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από vrwmiaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασα σε pie, όλα καλά μέχρι στιγμής.το tv app repo δεν δουλεύει καθόλου όμως

Σε εμένα το tv app repo δεν δούλευε και πριν την αλλαγή. Τελευταία χρησιμοποιώ το παρακάτω:

https://play.google.com/store/apps/d...appsdrawerfree

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2012

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από enterhere Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα το tv app repo δεν δούλευε και πριν την αλλαγή. Τελευταία χρησιμοποιώ το παρακάτω:

https://play.google.com/store/apps/d...appsdrawerfree
    Φαίνεται ίδιο, βάζει όλες τις εφαρμογές;

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2018

Απάντηση: Nvidia Shield Android TV 4K

Καλημερα.
    Ειχα αυτο το προβλημα που ανεφερα στο post #4125 . Μπήκα fastboot με συνδυασμο πληκτρων απο το controller και εκανα hard reset. Ολα δειχνουν να ειναι καλα αλλα οταν κανω επανεκκίνηση μου εμφανιζεται το παρακατω μηνυμα και μετα bootαρει κανονικα χωρις προβλημα. Το ερωτημα μου ειναι πρεπει να κανω κατι γι αυτο; Ο bootloader δηλαδη ειναι ξεκληδωτος. Πρεπει να τον κλειδωσω;
    Attached Images Attached Images

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2008
    Περιοχή
    athens

Μετά το τελευταίο update δεν μου αναγνωρίζει το usb stick με αποτέλεσμα να χάνω εφαρμογές που είχα εγκατεστημενες .Το έχει κάνει και σε άλλον αυτό?

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2011

Re: Απάντηση: Nvidia Shield Android TV 4K

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από tsigpan_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα.
    Ειχα αυτο το προβλημα που ανεφερα στο post #4125 . Μπήκα fastboot με συνδυασμο πληκτρων απο το controller και εκανα hard reset. Ολα δειχνουν να ειναι καλα αλλα οταν κανω επανεκκίνηση μου εμφανιζεται το παρακατω μηνυμα και μετα bootαρει κανονικα χωρις προβλημα. Το ερωτημα μου ειναι πρεπει να κανω κατι γι αυτο; Ο bootloader δηλαδη ειναι ξεκληδωτος. Πρεπει να τον κλειδωσω;
    Μεταχειρισμένο το πήρες;

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2018

Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Nvidia Shield Android TV 4K

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι πως το Netflix addon δεν φαίνεται να παίζει πλέον μετά την αναβάθμιση του Shield... Αν το ηξερα ίσως να μην την είχα κάνει καθώς τις atmos ταινίες/σειρές του Netflix τις έβλεπα έτσι.

Αν πάντως είσαι ακόμα στην προηγούμενη έκδοση, τότε στο kodi έχω στις ρυθμίσεις για τον ήχο (Ρυθμίσεις->Σύστημα->Ήχος) τσεκαρισμένα όλα στο audio passthrough (εκτός από DTS-HD γιατί δεν υποστηρίζει η ηχομπάρα μου) και οπωσδήποτε το dolby digital plus (καθώς έτσι περνάει το netflix atmos).

Στο πρόσθετο του Netflix στις ρυθμίσεις, στο τελευταίο tab EXPERT, θέλει τσεκ στο "Enable Dolby Digital Plus (DDPlus HQ and Atmos on Premium)
    Έχω τσεκάρει επίσης HEVC, HDR ενώ έχω uncheck VP9 και το Dolby Vision που δεν το υποστηρίζει το Shield. Εννοείται τσέκ το "Force support of HDCP 2.2"
    Thanks!δυστυχώς έχω κάνει την αναβάθμιση..

Το θέμα είναι ότι όταν πήγαινα στις ρυθμίσεις του προσθέτου δε μου έβγαζε καμία επιλογή, ήταν κενό εντελώς...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2018

Απάντηση: Re: Απάντηση: Nvidia Shield Android TV 4K

Φίλε Darudakos Καινούργιο από Amazon UK. Μίλησα με το support της Nvidia και μου είπαν πώς για κάποιο λόγο τυχαία ξεκληδωσε ο bootloader. Εντάξει τον ξανακλειδωσα αλλά δυστυχώς πάλι έγινε factory reset. Τώρα αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα. Το controller σταμάτησε να λειτουργεί. Όχι ότι δούλεψε και ποτέ σωστά αλλά τώρα δείχνει εντελώς νεκρό.Μπαταριες άλλαξα, χωρίς αποτέλεσμα. Μίλησα με Amazon UK και μου είπαν πως η εγγύηση για τα Περιφερειακά του shield είναι μόνο ένας χρόνος και για το shield 2 χρόνια. Όποτε η εγγύηση έληξε. Τώρα προσπαθώ να επικοινωνήσω με το support της nvdia. Από Amazon βέβαια μου είπαν πως αν δεν βρω λύση από Nvidia να ξαναμιλήσω μαζί τους. Δυστυχώς σε ένα φοβερό box όπως το shield έχουν βάλει ένα απαράδεκτο controller.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2010
    Περιοχή
    ξανθη

οποιος εχει προβλημα με το sideload ας κατεβασει αυτη την εφαρμογη...εαν δυσκολευτειτε με την λειτουργια υπαρχει και βιντεακι στο γιουτουμπι για το πως...το λινκ δικο μου
    https://www.zippyshare.com/kybernhths

με το τηλεκοντρολ ,και εγω εχω θεμα, οταν σκαλωνει το κουναω με ταχυτητα σε διαφορες κατευθυνσεις και στρωνει μετα :)
    UHLG 850V-ZIDOO X9s-SAMSUNG HT-BD 1255

http://www.zippyshare.com/kybernhths

Σελίδα 418 απο 462 ΠρώτοΠρώτο ... 318408414415416417418419420421422428 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης