The Magicians [SyFy]

Ψηφίστε την Σειρά:

  • ΞΞΎΞ±ΞΉΟΞ΅ΟΞΉΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%
  • Ξ ΞΏΞ»Ο ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 4 57.1%
  • ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 2 28.6%
  • ΞΞΟΟΞΉΞ±

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞ±ΞΊΞ?

    Votes: 1 14.3%

  • Total voters
    7

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..


2uhr4hh.jpg


SyFy | Imdb | Wikipedia | Cinemode | Facebook | Twitter




Το δίκτυο SyFy κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το «The Magicians», την νέα τηλεοπτική σειρά που βασίζεται στη best-selling
τριλογία βιβλίων του Lev Grossman. «Οπως όλοι, έτσι και ο μικρομέγαλος μαθητής του λυκείου Quentin Coldwater υποθέτει ότι
η μαγεία δεν είναι αληθινή, μέχρι τουλάχιστον την εισαγωγή του σε ένα πολύ μυστικοπαθές ιδιωτικό κολλέγιο της μαγείας, στην
Νέα Υόρκη. Εκεί θα ενδώσει στις χαρές της φιλίας, της αγάπης, του sex και του ποτού, ενώ λαμβάνει μια αυστηρή εκπαίδευση
στην σύγχρονη μαγεία. Ομως η μαγεία δεν θα φέρει την ευτυχία και την περιπέτεια που ο Quentin περίμενε.

Μετά την αποφοίτηση, αυτός και οι φίλοι του θα πέσουν πάνω σε ένα μυστικό που θα τους οδηγήσει σε ένα απίστευτο ταξίδι,
που μπορεί και να ικανοποιήσει τους πόθους του Quentin. Ομως το ταξίδι θα αποδειχθεί πολύ πιο σκοτεινό και επικίνδυνο
από αυτό που περίμεναν»



Το σενάριο της σειράς έχουν αναλάβει οι Sera Gamble και John McNamara. Το επεισόδιο-πιλότο της σκηνοθέτησε
ο Mike Cahill, ενώ στη θέση του παραγωγού βρίσκεται ο Michael London.

Πρωταγωνιστούν οι: Jason Ralph, Stella Maeve, Michael Cassidy, David Call,
Hale Appleman, Arjun Gupta, Tembi Locke, Summer Bishil.

Αν και η σειρά φαντάζει ενδιαφέρουσα, το κακό παρελθόν του SyFy δεν μας επιτρέπει να είμαστε πολύ αισιόδοξοι.

Η πρώτη σαιζόν θα αποτελείται απο 12 επεισόδια και θα κάνει πρεμιέρα μέσα στο 2016.




Πωπω.. ενδιαφέροντα πράγματα! :p

Η παραγωγή πάντως φαίνεται κάπως προσεγμένη!




 
Last edited by a moderator:

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: The Magicians (2016)

Το επεισόδιο-πιλότο της σκηνοθέτησε ο Mike Cahill, («Another Earth», «I Origins»),

Νομίζω ότι για αυτό και μόνο, τουλάχιστον ο πιλότος, θα είναι αξιόλογος...
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,812
Θεσσαλονίκη
Re: The Magicians (2016)

Για αρχη εγω θα συμφωνησω με τον αρθρογραφο.

Αν και η σειρά φαντάζει ενδιαφέρουσα, το κακό παρελθόν του SyFy δεν μας επιτρέπει να είμαστε πολύ αισιόδοξοι.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: The Magicians (2016)

το 12monkeys το βρήκα αξιοπρεπές... νταξ το ΒSG είναι παλιότερο, εκτός συναγωνισμού. Τα υπόλοιπα που είδα περιστασιακά ή βλέπω ακόμα (ascension, dominion, defiance, helix, Z nation...) ή τα έκοψα ή ακόμα κι αν τα συνεχίζω, τα θεωρώ πολύ μέτρια...
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: The Magicians (2016)

Λοιπόν.. είδα τον πιλότο.. μου άρεσε..

Μοιάζει με Harry Potter σε σύγχρονη εποχή..
Υπάρχει το κολλέγιο για τους Μάγους.. και κάποιο/κάποιος κακός που τους απειλεί..
ή υπηρετεί σκοτεινές δυνάμεις και σκοπούς..

Και οι μαθητευόμενοι πρέπει να ανακαλύψουν ή να λύσουν κάποια μυστικά..

Πολύ ωραία ήταν η εμφάνιση του κακού! :cool:

Θα δω και παρακάτω!

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Άνοιξε και η βαθμολογία στο Imdb.. 7.7 για αρχή..
καλή για το SyFy! :cool:

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Είδαμε Τους Πιλότους Των «The Magicians» & «Colony»

http://www.cinemode.gr/tileoptikes_s...ns-colony.html

Και Review από το Cinemode..
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,583
Αθηνα
Re: The Magicians (2016)

Όταν είχα δει αρχικά το trailer μου είχε φανεί μεγάλη μουφα. Τα λόγια του blue με έκαναν να δαπανησω το χρόνο για να το δω και πρέπει να πω ότι μου άρεσε... Πάρα πολύ!! Ανυπομονω για την συνέχεια
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: The Magicians (2016)



--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Όταν είχα δει αρχικά το trailer μου είχε φανεί μεγάλη μουφα. Τα λόγια του blue με έκαναν να δαπανησω το χρόνο για να το δω και πρέπει να πω ότι μου άρεσε... Πάρα πολύ!! Ανυπομονω για την συνέχεια

Τελικά το συνέχισες ??

Εγώ δεν πρόλαβα.. :p
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,583
Αθηνα
Re: The Magicians (2016)

Ειδα 3 επεισοδια και μετα το εσβησα. Δεν ηταν κακο, βλεποταν ανετα, αλλα υπαρχουν πολλα που ειτε ειναι καλυτερα ειτε ειναι πιο πρωτοτυπα. Ηξερα οτι δεν υπηρχε περιπτωση να το παρακολουθησω σοβαρα, οποτε εφαγε delete.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: The Magicians (2016)

2uhr4hh.jpg


SyFy | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter


Η 2η σεζόν της σειράς ξεκινάει στις 25 Ιανουαρίου.

----

Δεν την είχα συνεχίσει..
Κράτησε πάντως ένα 7.5 στο Imdb..

Ίσως έχει ανέβει η παραγωγή στην 2η σεζόν..

Γιά κάτω των 30 καλή θα είναι! :cool:


 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,583
Αθηνα
Re: The Magicians (2016, SyFy)

διαβαζω συνεχεια καλα λογια για αυτην τη σειρα και σκεφτομαι μηπως κανω καμμια αποπειρα ακομα. Συνεχιζει να το βλεπει κανεις;
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,583
Αθηνα
Re: The Magicians (2016, SyFy)

O sepinwall γραφει συνεχως καλα λογια για αυτην. Απο την αλλη βεβαιως, δεν του αρεσε το Legion, που λατρεψα. Οποτε.. δεν βγαινει ακρη. Αν και δυσκολα, να ασχοληθω με αλλη. Ειχα τις σειρες, βγαινει που καιπου καμμια ταινια που θελω να δω, εμπλεξα και με τα κομικ.... Μονο αν κλειστω στο αγιο ορος τα προλαβαινω ολα :)
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,069
Mitilini
Re: The Magicians (2016, SyFy)

Την είδα τι πρώτη σεζόν δεν μου αρέσει Βαρετό

Sent from my nexus 5 using Tapatalk
 

John Locke

AVClub Enthusiast
4 November 2007
1,050
Re: The Magicians (2016, SyFy)

διαβαζω συνεχεια καλα λογια για αυτην τη σειρα και σκεφτομαι μηπως κανω καμμια αποπειρα ακομα. Συνεχιζει να το βλεπει κανεις;

Έχω δει ολόκληρη την πρώτη σεζόν και λογικά θα δω και τη δεύτερη μόλις ολοκληρωθεί.

Βασικά σκέψου το σαν ένα πιο "ενήλικο" harry poter (με φοιτητές και φοιτήτριες :love: μαγείας, αντί για σχολιαρόπαιδα :five:).

Βλέπεται αρκετά ευχάριστα θα έλεγα, αλλά μην περιμένεις και τίποτα τρομερό...