Sony KDL W8xxC series : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

eliozeno

New member
12 April 2011
2
Καλημέρα ,

Παρέλαβα σήμερα την τηλεόραση Sony KDLW55805C
μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί πως βλέπω τις ώρες λειτουργίας ??
έχω την αίσθηση ότι δεν είμαι ο πρώτος κάτοχος

Μπήκα στο service menu αλλά δεν βλέπω χρόνο λειτουργίας

Ευχαριστώ .

Γιάννης
 
Last edited by a moderator:

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
Με δική σου ευθύνη.

Self Diagnostic Screen Display

[To Bring Up Screen Test]
In standby mode, press buttons on the remote commander sequentially in rapid succession as shown below:

κουμπί i+, 5, volume -, tv power button.

Exiting the Self-diagnostic screen
To exit the Self Diagnostic screen, Power off & on or Push the <Home> button.

Κάτω αριστερά
Total Operation Time
– Boot Count – Panel Operation Time
 

eliozeno

New member
12 April 2011
2
Ευχαριστώ για την απάντηση

μπαίνω στο service mode /self diagnostic info
αλλά δεν υπάρχει τιποτα κάτω αριστερά ή κάπου αλλού για τον χρόνο λειτουργίας !!

Ενημέρωση

τώρα παρατήρησα ότι αριστερά κάτω στην οθόνη self diagnostic υπάρχει το παρακάτω

0006 0009 0006
 
Last edited:

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
Sony Bravia KDL-W85/80xC

KDL-W85xC=75",65", Direct LED,Long duct speakers,10W+10W Speaker Configuration :2ch,Two way speaker [Tweeter(30mm)+Woofer (40x100mm)] x 2.

x=5/7/8/9 (Motionflow XR 800Hz/900Hz/1000Hz/1000Hz:VA panel 100Hz με MCFI+αναβόσβησμα του οπίσθιου φωτισμού), μαύρο πλαισιο/ασημί/μαύρο/μαύρο.


KDL-W80xC=43",50",55", Edge LED,Bass Reflex ,10W+10W,2ch, Full Range(30x80mm)x2,AC Power Adaptor external.

x=5/7/8/9 (Motionflow XR 800Hz/900Hz/1000Hz/1000Hz:VA panel 100Hz με MCFI+αναβόσβησμα του οπίσθιου φωτισμού), μαύρο πλαισιο/ασημί/μαύρο/μαύρο.


SITE ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ-ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

[sony.gr]...W80C / W85C Full HD με Android TV...http://www.sony.gr/electronics/tileoraseis/w850c-w800c-series/specifications

ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ-ΓΕΝΙΚΑ-FAQ-ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ-iMANUAL-ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ-FIRMWARE

manual KDL-75W855C.pdf...http://pdf.crse.com/manuals/4559927111.pdf

Υποστήριξη για το KDL-65W855C...http://www.sony.gr/support/el/product/KDL-65W855C

Υποστήριξη για το KDL-55W805C...http://www.sony.gr/support/el/product/KDL-55W805C

SONY EU | Support - Find Answers(en)...http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/list/page/1/p/61659/c/68,65925/kw//

Οδηγός ρύθμισης Android TV...http://pdf.crse.com/manuals/C126100111.pdf

Οδηγός βοήθειας...http://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/el/index.html

Μορφές αρχείου με δυνατ. αναπαραγωγής [Supported Codec for DLNA / USB device]...http://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/el/contents/TP_codeclist_other.html

Optional Accessories:προαιρετικό Ασύρματο Subwoofer SWF-BR100,DLC-MC10, DLC-MC20(MHL cables) ,Τηλεχειριστήριο τηλεόρασης με επιφάνεια αφής One-Flick RMF-TX100E,Γυαλιά Active 3D (Bluetooth) TDG-BT500A.

Sony's Android TV - unboxing and setup - BRAVIA W80C
https://www.youtube.com/watch?v=pIGyRvGkh_I


Reviews:


65"...[whathifi.com]...Sony KDL-65W855C review...http://www.whathifi.com/sony/kdl-65w855c/review


55"...[trustedreviews.com]...Sony KDL-55W805C review...http://www.trustedreviews.com/sony-kdl-55w805c-review


50"...[rtings.com]...Sony KDL-50W800C review...http://avclub.gr/forum/showthread.p...p-2015?p=1057377630&viewfull=1#post1057377630

50"...[lcdtvthailand.com]...Sony KDL-50W800C review...http://www.lcdtvthailand.com/review_detail.php?id=1026

μετάφραση google th to en _




Sony 43W80xC teadown

https://www.youtube.com/watch?v=UD1QrKe2GKU



[riverparkinc.com]...KDL-W800C service manual (.pdf)...http://riverparkinc.com/wp-content/uploads/2015/07/KDL_W800C_SERVICE_MANUAL.pdf



55"...[hdtvpolska.com]...Sony KDL-55W805C review...http://hdtvpolska.com/topic/35389-test-sony-w805c-55-android-tv-full-hd/

μετάφραση google pl to en

1.jpg


7.jpg


KDL-55W805C: panel VA, AU Optronics T550HVF06.0 .
panel.jpg


Kodi app for Android TV
74.jpg


source photos :[hdtvpolska.com]
 
Last edited:

Νέοπας

New member
22 July 2015
43
Re: Αγορά τηλεόρασης

Τελικώς, και αφού τα βάλαμε κάτω μετρώντας διαστάσεις, τιμές, συν και πλήν, βλέποντας τις 50H6400 και 50W805C, καταλήξαμε στην 50W805C!:award:


Πριν πω οτιδήποτε άλλο για την επιλογή και τις πρώτες εντυπώσεις, θέλω να ευχαριστήσω και πάλι τα παιδιά για τις πολύτιμες συμβουλές που βοήθησαν τα μέγιστα στη λιγότερο απροβλημάτιστη αγορά της :worshippy:


Θα περάσω λίγο τα όρια του θέματος για να σας μεταφέρω ιστορικό και εντυπώσεις, ελπίζοντας στην κατανόηση των διαχειριστών...

Αφού λοιπόν διαμορφώθηκε κατάλληλα ο χώρος του αυτοκινήτου, 20:55 μπήκαμε σε γνωστή αλυσίδα στης Θεσ/κης περιμένοντας να μη μας εξυπηρετήσουν τόσο αργά...ευτυχώς "πέσαμε" σε πολύ παλιό οικογενειακό φίλο -υπάλληλος εκεί- ο οποίος έβγαλε την παραγγελία σφαίρα ενώ αξίωσε από τον αποθηκάριο να την ετοιμάσει για παράδοση ;) . Φορτώθηκε στα επόμενα λεπτά, βουρ για το σπίτι όπου μεταφέρθηκε με ασφάλεια, ενώ βγήκε από τη συσκευασία της και στήθηκε με περίσσεια προσοχή.

Πέραν όλων, είναι πολύ όμορφη. Όχι πολύ σχετικό μεν με το θέμα αλλά είναι επιθυμητό να ταιριάζει στο χώρο και να του δίνει μια άλλη αύρα. Δεύτερον, πατώντας το μαγικό κουμπάκι του τηλεκοντρόλ...εμφάνισης περασμένης δεκαετίας (χαχαχα, το γνωρίζαμε), ανοίγει το "θηρίο". Αυτόματο σετάρισμα, wifi, συντονισμός καναλιών και...πάμε!!! ΟΚ, λογικό να μην έχει υψηλή ποιότητα εικόνας/ήχου στα κανάλια της digea με απλή κλασσική κεραία αλλά ήταν αναμενόμενο.

Δεύτερη κίνηση, στικάκι με έτοιμη 1080p ταινιούλα, απλά και μόνο για να δούμε τις δυνατότητες της. Ψάχτηκα λιγάκι για το "που είναι η επιλογή USB, οεο;", μιας και στη σειρά επιλογών είχε τα των καναλιών, HDMI κλπ. Με τα πολλά σε άλλο μενού (ταινίες!), βρήκαμε αυτό που ψάχναμε! Υψηλό αποτέλεσμα ήχου και εικόνας από μια mid-range τηλεόραση, η πρώτη αίσθηση. Τουλάχιστον στα εντελώς ανεκπαίδευτα μάτια και αυτιά μας, μας εντυπωσίασε. Σαφώς με μια ηχόμπαρα+sub θα είχαμε "ανώτερο" ήχο, προς το παρόν μας όμως ικανοποιεί σε μεγάλο βαθμό.

Λείπουν δυστυχώς τα 3D γυαλιά από τη συσκευασία (μας αρμέγουν από παντού), επιφυλασσόμαστε για το μέλλον.

Με όσα είδαμε και εισπράξαμε, τη θεωρώ πέραν του "τιμίου" επιλογή, νομίζω δε θα ικανοποιήσει τη πλήθώρα των μέσων χρηστών.

Προσπάθησα να παίξω με το mirroring αλλά με 2 διαφορετικές εφαρμογές του Play Store, δεν τα κατάφερα. Ήταν και αργά, είχαμε και μεγάλη μέρα, θα το παλαίψω κάποια άλλα στιγμή. Σήμερα θα κάνω και το update που μου ζητάει από χθες! Χαχαχαχαχα...

Να πω βέβαια πως στη τελική επιλογή έπαιξαν ρόλο οι 2 επίπεδες μεν,CRT δε Sony (μία στο πατρικό μου και μία στο πατρικό της συζύγου, και οι 2 με το χαρακτηριστικό ανοικτό γκρι χρώμα), που έχουν όμορφα-ζωντανά χρώματα, δυνατό ήχο και δεν έχουν παρουσιάσει καμμία βλάβη, 14 χρόνια τώρα!

Με την πρώτη ευκαιρία, θα ψάξω να δω το θέμα με το "σωστό σετάρισμα" της, νομίζω κάπου υπάρχει. Αν δεν το βρω, θα προστρέξω και πάλι στη βοήθεια σας.


Συνεχίστε την καλή δουλειά παιδιά και σας ευχαριστώ και πάλι! Την καλημέρα μου -bye-
 

hxostil

AVClub Addicted Member
Re: Αγορά τηλεόρασης

Τελικώς, και αφού τα βάλαμε κάτω μετρώντας διαστάσεις, τιμές, συν και πλήν, βλέποντας τις 50H6400 και 50W805C, καταλήξαμε στην 50W805C!:award:


Πριν πω οτιδήποτε άλλο για την επιλογή και τις πρώτες εντυπώσεις, θέλω να ευχαριστήσω και πάλι τα παιδιά για τις πολύτιμες συμβουλές που βοήθησαν τα μέγιστα στη λιγότερο απροβλημάτιστη αγορά της :worshippy:


Θα περάσω λίγο τα όρια του θέματος για να σας μεταφέρω ιστορικό και εντυπώσεις, ελπίζοντας στην κατανόηση των διαχειριστών...

Αφού λοιπόν διαμορφώθηκε κατάλληλα ο χώρος του αυτοκινήτου, 20:55 μπήκαμε σε γνωστή αλυσίδα στης Θεσ/κης περιμένοντας να μη μας εξυπηρετήσουν τόσο αργά...ευτυχώς "πέσαμε" σε πολύ παλιό οικογενειακό φίλο -υπάλληλος εκεί- ο οποίος έβγαλε την παραγγελία σφαίρα ενώ αξίωσε από τον αποθηκάριο να την ετοιμάσει για παράδοση ;) . Φορτώθηκε στα επόμενα λεπτά, βουρ για το σπίτι όπου μεταφέρθηκε με ασφάλεια, ενώ βγήκε από τη συσκευασία της και στήθηκε με περίσσεια προσοχή.

Πέραν όλων, είναι πολύ όμορφη. Όχι πολύ σχετικό μεν με το θέμα αλλά είναι επιθυμητό να ταιριάζει στο χώρο και να του δίνει μια άλλη αύρα. Δεύτερον, πατώντας το μαγικό κουμπάκι του τηλεκοντρόλ...εμφάνισης περασμένης δεκαετίας (χαχαχα, το γνωρίζαμε), ανοίγει το "θηρίο". Αυτόματο σετάρισμα, wifi, συντονισμός καναλιών και...πάμε!!! ΟΚ, λογικό να μην έχει υψηλή ποιότητα εικόνας/ήχου στα κανάλια της digea με απλή κλασσική κεραία αλλά ήταν αναμενόμενο.

Δεύτερη κίνηση, στικάκι με έτοιμη 1080p ταινιούλα, απλά και μόνο για να δούμε τις δυνατότητες της. Ψάχτηκα λιγάκι για το "που είναι η επιλογή USB, οεο;", μιας και στη σειρά επιλογών είχε τα των καναλιών, HDMI κλπ. Με τα πολλά σε άλλο μενού (ταινίες!), βρήκαμε αυτό που ψάχναμε! Υψηλό αποτέλεσμα ήχου και εικόνας από μια mid-range τηλεόραση, η πρώτη αίσθηση. Τουλάχιστον στα εντελώς ανεκπαίδευτα μάτια και αυτιά μας, μας εντυπωσίασε. Σαφώς με μια ηχόμπαρα sub θα είχαμε "ανώτερο" ήχο, προς το παρόν μας όμως ικανοποιεί σε μεγάλο βαθμό.

Λείπουν δυστυχώς τα 3D γυαλιά από τη συσκευασία (μας αρμέγουν από παντού), επιφυλασσόμαστε για το μέλλον.

Με όσα είδαμε και εισπράξαμε, τη θεωρώ πέραν του "τιμίου" επιλογή, νομίζω δε θα ικανοποιήσει τη πλήθώρα των μέσων χρηστών.

Προσπάθησα να παίξω με το mirroring αλλά με 2 διαφορετικές εφαρμογές του Play Store, δεν τα κατάφερα. Ήταν και αργά, είχαμε και μεγάλη μέρα, θα το παλαίψω κάποια άλλα στιγμή. Σήμερα θα κάνω και το update που μου ζητάει από χθες! Χαχαχαχαχα...

Να πω βέβαια πως στη τελική επιλογή έπαιξαν ρόλο οι 2 επίπεδες μεν,CRT δε Sony (μία στο πατρικό μου και μία στο πατρικό της συζύγου, και οι 2 με το χαρακτηριστικό ανοικτό γκρι χρώμα), που έχουν όμορφα-ζωντανά χρώματα, δυνατό ήχο και δεν έχουν παρουσιάσει καμμία βλάβη, 14 χρόνια τώρα!

Με την πρώτη ευκαιρία, θα ψάξω να δω το θέμα με το "σωστό σετάρισμα" της, νομίζω κάπου υπάρχει. Αν δεν το βρω, θα προστρέξω και πάλι στη βοήθεια σας.


Συνεχίστε την καλή δουλειά παιδιά και σας ευχαριστώ και πάλι! Την καλημέρα μου -bye-


καλοθεατη και απροβληματιστη!!!
 

Νέοπας

New member
22 July 2015
43
Re: Αγορά τηλεόρασης

καλοθεατη και απροβληματιστη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!



Το νήμα για την KDL-W8xxC

Σε ευχαριστώ επίσης, είδα χθες το θέμα. Οι βασικές ρυθμίσεις έχουν γίνει ήδη κατά τη σύνδεση της TV. Έκανα χθες και το update που βγήκε στις 15/7/15.



Είδαμε και την πρώτη FHD ταινία χθες: υψηλού επιπέδου θέαση, ικανοποιητικότατος ήχος. Σκέτη απόλαυση. Μόνο πρόβλημα, ένα αραιό σχετικά στιγμιαίο "κόλλημα" της αναπαραγωγής σε εικόνα/ήχο συνήθως σε σκηνές δράσης-της τάξης 200-300ms-. Δε γνωρίζω αν φταίει ο VLC player, μέσω του οποίου έγινε η προβολή της ταινίας, το αρχείο (mp4) ή αν ζοριζόταν το hardware της tv. Έχει κάποια άποψη κανείς επί αυτού; Φταίει ο VLC player ή κάποια ρύθμιση (ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση αυτής) ώστε να φτάσουμε στο 100% της απροβλημάτιστης λειτουργίας;
Yπήρχε κλιματισμός στο χώρο, η tv είναι σε τραπέζι με διάδρομο από πίσω της και απροβλημάτιστο αερισμό, οπότε πρόβλημα λόγω υψηλής θερμοκρασίας δε θεωρώ πως υπήρχε.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Δεν μπορώ να κάνω edit το προηγούμενο post μου, είδα όμως στο review της 55w805 τις παρακάτω προτεινόμενες αλλαγές:

Contrast 80-83
Noise reduction: OFF
Black adjust: Low mode
Live color: Low mode
Film mode: Medium setting

Ίσως αυτές να εξαλείψουν το "κόλλημα" που ανέφερα παραπάνω;
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
Re: Αγορά τηλεόρασης

Αν μπορεις δοκιμασε και αναπαραγωγη με ΜΧ Player.

Καλυτερα να μεταφερθουν τα ποστ και στο αντιστοιχο νημα.
 

zstephanos

New member
24 February 2008
79
Καλημέρα και απο εμένα,

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα την 50w808C και μπορώ να πω τα παρακάτω:

(+) Πολύ καλή εικόνα σε τηλεοπτικό σήμα αλλά και NOVA και αγώνες ποδόσφαιρο HD που είδα.
(+) Απο media player εχώ βάλει το Kodi μέσα από το Android TV και παίζει τα πάντα που του έχω βάλει μέχρι στιγμής. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω και αυτό είναι γενικό νομίζω με τους media players των τηλέοράσεων είναι πως αν βάλεις ένα 2,5 HD και κανένα USB Stick αυτά είναι ενεργά όση ώρα βλέπεις εσύ τηλεόραση γεγονός που νομίζω πως δεν βοηθάει και πολύ τον σκληρό.
(+) Νομίζω πως το Android TV είναι κάτι και θετικό και αρνητικό. Προς το παρόν είναι πολύ στην αρχή και θέλει πολύ δουλειά αλλά πιστεύω πως στο μέλλον θα πάει καλύτερα. Βέβαια θα μπορούσε να έχει ένα τετραπύρηνο επεξεργαστή για να είναι λίγο πιο smooth αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα. !!
(+) Πάρα πολύ καλή αντίθεση σε ταινίες που είδα και πολύ καλό upscale σε σειρές που είχα στον σκληρό οι οποίες δεν είχαν και την καλύτερη ποιότητα.
(+) Είναι γενικά πολύ λεπτή και μαζεμένη με πολύ μικρά bezels οπότε μπορείτε να πάτε και σε μεγαλύτερο μέγεθος.
(+) Ο ήχος της είναι ικανοποιητικός αλλά μην πω ψέματα δεν έχω μέτρο σύγκρισης.

Και τώρα αυτά που με προβληματίζουν
(-) Έβλεπα μια ταινία χθες και άλλαζε ανάλογα με την φωετινότητα ή το μαύρο που έχει μια σκηνή της ταινίας η φωτεινότητα ή το contrast της οθόνης. Αυτό δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή χρειάζεται να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις. Την ταινία την έβλεπα στο Cinema Pro και δεν έχω αλλάξει κανένα από τα settings. ΠΑΡΑΚΑΛΩ αν είναι θέμα της τηλεόρασης να μου το πείτε εγκαίρως να την επιστρέψω.
(-) Η SONY ακόμα δεν έχει προσθέσει τη λειτουργία του PVR και του Recording όπως δεν έχει ακόμα PIP και PAP. Λέει πως θα έρθουν σε μελοντικές αναβαθμίσεις. Είναι λίγο σπαστικό να παίρνεις κάτι που δεν έχει κάποια βασικά πράγματα ολοκληρωμένα.
 

Leonid

AVClub Addicted Member
29 June 2010
2,813
Καλημέρα και απο εμένα,

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα την 50w808C και μπορώ να πω τα παρακάτω:

(+) Πολύ καλή εικόνα σε τηλεοπτικό σήμα αλλά και NOVA και αγώνες ποδόσφαιρο HD που είδα.
(+) Απο media player εχώ βάλει το Kodi μέσα από το Android TV και παίζει τα πάντα που του έχω βάλει μέχρι στιγμής. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω και αυτό είναι γενικό νομίζω με τους media players των τηλέοράσεων είναι πως αν βάλεις ένα 2,5 HD και κανένα USB Stick αυτά είναι ενεργά όση ώρα βλέπεις εσύ τηλεόραση γεγονός που νομίζω πως δεν βοηθάει και πολύ τον σκληρό.
(+) Νομίζω πως το Android TV είναι κάτι και θετικό και αρνητικό. Προς το παρόν είναι πολύ στην αρχή και θέλει πολύ δουλειά αλλά πιστεύω πως στο μέλλον θα πάει καλύτερα. Βέβαια θα μπορούσε να έχει ένα τετραπύρηνο επεξεργαστή για να είναι λίγο πιο smooth αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα. !!
(+) Πάρα πολύ καλή αντίθεση σε ταινίες που είδα και πολύ καλό upscale σε σειρές που είχα στον σκληρό οι οποίες δεν είχαν και την καλύτερη ποιότητα.
(+) Είναι γενικά πολύ λεπτή και μαζεμένη με πολύ μικρά bezels οπότε μπορείτε να πάτε και σε μεγαλύτερο μέγεθος.
(+) Ο ήχος της είναι ικανοποιητικός αλλά μην πω ψέματα δεν έχω μέτρο σύγκρισης.

Και τώρα αυτά που με προβληματίζουν
(-) Έβλεπα μια ταινία χθες και άλλαζε ανάλογα με την φωετινότητα ή το μαύρο που έχει μια σκηνή της ταινίας η φωτεινότητα ή το contrast της οθόνης. Αυτό δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή χρειάζεται να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις. Την ταινία την έβλεπα στο Cinema Pro και δεν έχω αλλάξει κανένα από τα settings. ΠΑΡΑΚΑΛΩ αν είναι θέμα της τηλεόρασης να μου το πείτε εγκαίρως να την επιστρέψω.
(-) Η SONY ακόμα δεν έχει προσθέσει τη λειτουργία του PVR και του Recording όπως δεν έχει ακόμα PIP και PAP. Λέει πως θα έρθουν σε μελοντικές αναβαθμίσεις. Είναι λίγο σπαστικό να παίρνεις κάτι που δεν έχει κάποια βασικά πράγματα ολοκληρωμένα.
Με γειά καλοθέατη και απροβλημάτιστη.
Για το πρώτο ( - ) μπες στο μενού και πήγαινε στις ρυθμίσεις Eco και βάλτες όλες στο Off, και άστες για πάντα έτσι. Αν ποτέ θελήσεις να κάνεις λίγο οικονομία σε βάρος της ποιότητας της εικόνας, τότε τις ξανά ενεργοποιείς.
 

zstephanos

New member
24 February 2008
79
Leonid,

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είχα καταλάβει ότι κάτι από τα settings έπαιζε αλλά δεν είχα χρόνο για ψάξιμο.

Ότι άλλα hint έχετε εδώ είμαστε εμείς
 

stonecityboys

AVClub Enthusiast
6 October 2008
866
Future World!!!
Καλησπερα παιδια...

Ειμαι επιτελους κατοχος μιας τετοιας Sony KDLW55805C.... :award:

Ψαχνω τωρα για μια καλη βαση τοιχου.
Καμια προταση??

Επισης επειδη ειδα οτι τα 3d γυαλια της ειναι στο Θεο.... κανουν ολα τα γυαλια για να τα παρω απο Ebay? Και εαν ναι τι πρεπει να κοιταξω και ποια?
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
Περί γυαλιών, οποιαδήποτε 3d γυαλιά που ο συγχρονισμός γίνεται μέσω Bluetooth/RF.
 

eNeRGy

AVClub Enthusiast
6 September 2006
1,115
Μπορει καποιος να εγκαταστησει ενα Antutu να μας πει καποια απο τα στοιχεια που βγαζει σε επεξεργαστη (32-64bit? Ghz?), Μεγεθος μνημης κλπ καθως και τι σκορ βγαζει.
Δεν το θελω για το νουμερο, μη με παρεξηγειτε, απλα αν αξιζει το android tv που του εχουν πανω ή θα σερνεται με κατι βαρυτερο απο χαζοεφαρμογες.
Γιατι καπου εχει ακουστει για τραγικα χαμηλα σκορ και προβληματα ακομη και σε video players με σπασιματα. Οποτε καθιστα το android tv χρησιμο για... quizdom?
 
Last edited:

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
55"...[hdtvtest.co.uk]...Sony KDL-55W805C review...http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl55w805c-201508034145.htm

Conclusion

The Sony KDL-55W805C is largely a sideways move from last year’s W829 Bravia, but that’s no criticism of the former, because the latter has set quite a high bar as far as large-screen HDTVs go. Images on the W805C looked positively absorbing owing to deep blacks and wonderfully realistic colour palette (that’s able to saturate reds fully, unlike its predecessor), although 3D remained half-res (just like its predecessor).

The Sony W80C’s input lag was roughly one frame higher than the 2013 and 2014 Sony 1080p TVs, but for most owners this should still feel addictively fluid. Available at a street price of below £900 at time of publication, the KDL55W805 represents tremendous value for money when it comes to picture quality
.

highly-recommended.gif
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
stonecityboys,τεχνολογία Active Shutter,ενεργού κλείστρου.