iPod Touch vs iPhone

 Νίκος

Supreme Member
Συσκευασία :

ipod-touch-unpacking-1.jpg



Side by side

ipod-touch-unpacking-4.jpg


Top on Top

ipod-touch-unpacking-5.jpg


Περισσότερα images εδώ.

iPod touch vs iPhone Interface Comparison Video



iPod touch vs iPhone Music and Video Playback Comparison



Και σύνδεση με το iTunes Wi-Fi Music Store :

 

Gleon

Senior Member
2 March 2007
396
Σωστή η απόψη του Μιχάλη αλλά δεν ξέρω τι έχω παθει τώρα τελευταία με την Apple. Παλιά είχα στην προσωπική μου wishlist έναν imac και τέλος.

Τώρα αν και έχω imac ενός έτους, γλυκοκοιτάζω τον καινούριο.
Εχω ήδη παραγγείλει το μικρό keyboard και τα νέα iLife και iWork και περιμένω πως και πως το Leopard.

Οσο αφορά στα ipod, εχω τρελαθεί με τα νέα nano και touch και εννοείται με το iphone.

Και να πεις ότι κέρδισα κανα Τζόκερ; Απλός μισθωτός είμαι ο κακομοίρης αλλά μάλλον πάσχω από Apple Syndrome....

Κάποιος να με σταματήσει!! Sorry για την οφτοπικία αλλά τα πα και ησύχασα
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
O μονος λογος που θα προτιμουσα ipod touch απο iphone ειναι οτι το iphone δεν εχει εξοδο εικονας.

Και όμως το iphone έχει έξοδο εικόνας!

accessory_cables20070905.png

http://store.apple.com/1-800-MY-APP...wo/StoreReentry.wo?productLearnMore=MB128LL/A

http://store.apple.com/1-800-MY-APP...wo/StoreReentry.wo?productLearnMore=MB129LL/A

Εγώ το σκέφτομαι σοβαρά να πιάσω το Iphone, το βρήκα 510 Ευρώ ξεκλείδωτο.
Ποια είναι η άποψη σας?
 

dimis_z

New member
22 November 2007
2
Εγω διαβασα στο Τ3 το Ipod touch εχει καλυτερη οθονη απο το Iphone (μεγαλυτερο contrast και καλητερη φωτεινότητα.)ισχυει κατι τετοιο?Δεν τα πολυεμπιστευομαι τα περιοδικα πολλες φορες αυτα που γραφουν αμφισβητουντε..
 

Mihalis S.

Supreme Member
19 June 2006
3,497
Απάντηση: Re: iPod Touch vs iPhone

Εγω διαβασα στο Τ3 το Ipod touch εχει καλυτερη οθονη απο το Iphone (μεγαλυτερο contrast και καλητερη φωτεινότητα.)ισχυει κατι τετοιο?Δεν τα πολυεμπιστευομαι τα περιοδικα πολλες φορες αυτα που γραφουν αμφισβητουντε..

Ολα σχετικά είναι φίλε μου. Τα ίδια γράφει και το Gizmodo. Εγώ πιστεύω πως εξαρτάται σε τι κομμάτι θα πέσεις. Κάτι ανάλογο με τα προβόλια δηλαδή. Οι διαφορές πάντως (αν υπάρχουν) δεν θα είναι ιδιαίτερα εμφανείς ούτε αυτό μπορεί να αποτελεί κριτήριο επιλογής.
 

dr3amcraft3r

New member
3 February 2008
4
Οι διαφορές είναι ελάχιστες. Μερικά χιλιοστά λεπτοτερο το touch, camera, bluetooth,phone μονο στο iphone και φυσικά αρκετά euro.

Δεν μπορείς να κάνεις σύγκριση... και.. δεν είναι και απαραίτητο.

Θες τηλέφωνο? ---> iphone
Θες Mp3 Player me touch control και Wifi/Internet/Mail/Maps ---> iPodTouch

Η προσωπική μου γνώμη είναι να μην συνηπάρχουν phone+mp3 player. Σε ένα ταξίδι δεν θες να σε απασχολεί το αν θα ακούσεις μουσική / δεις video μηπως και πέσει η μπαταρία και μείνεις απο τηλέφωνο.