service/συντηρηση σε πικαπ Goldring Lenco GL75

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

charos

New member
20 May 2008
25
Καλησπερα, εχω ενα πικαπ Goldring Lenco GL75 που δουλευει , αλλα θελει μια καλη συντηρηση (motor lubrication, platter bearing κτλ.) γιατι το ακους να αγκομαχει οταν δουλευει και βγαζει και αρκετο θόρυβο στον ηχο.
Μιας και μιλαμε για πικαπ 40-50 ετων , που μπορω να απευθυνθω στην Αθηνα για σωστη δουλεια?
Αν εχει καποιος να προτεινει κατι , μιας και εγω τα μονα που βρηκα ειναι αναπαλαιωση σε παλια ραδιοφωνα και μαγαζια για σερβις παντως ηλεκτρονικων συσκευων με εξαιρεση το kosmoscamera.gr.
 

charos

New member
20 May 2008
25
Ευχαριστώ για την πρόταση αλλα δυστυχώς είμαι εξωτερικό και το πικάπ είναι Αθήνα . Κατεβαίνω για διακοπές μόνο και δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με τέτοιο project μιας και ο βραχίονας θέλει αλλαγή γιατι έχει σπάσει (δεν έχω ιδέα πότε και πώς εγινε αυτό).

Δεν υπάρχει κάποιο μαγαζί που να κάνει επισκευές,βελτιώσεις και αναπαλαιώσεις εντός Αττικής σε πικαπ? Θέλω να αποφύγω τις επισκευές τύπου πικαπ,ραδιόφωνα, τοστιερες και ψυγεία all-in-one service.
Κατέβηκα πάλι για Χριστούγεννα και πήγα να παίξω κανένα δίσκο και με έπιασαν τα διόλια μου που το έχω παρατησει σε αυτό το χάλι.
 

jaco

New member
24 December 2014
66
Καλησπερα, βρισκομαι και εγω στην ιδια ακριβως θεση.. μενω στο εξωτερικο οπου ειχα το Lenco 75 το οποιο ομως μετεφερα στην Αθηνα πλεον και το οποιο χρειαζεται ενα καλο service και ρυθμιση. Υπαρχει ακομα ο τεχνικος που προτεινατε πριν 3 χρονια? υπαρχει και αλλη προταση? οπου και να ναι στην Αθηνα αρκε.ι να ειναι καλος.