ANT1 Pacific

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

xristoss

Established Member
7 November 2013
156
Εδω και ενα μήνα περιπου υπαρχει μάλλον σαν feed του ANT1 Pacific

Eutelsat 10A 10°E 11169 Η 2500 dvbs/qpsk 3/4
Service Name: GRC_10 Serv1
Provider Name: T.E/S GRC-010
Elementary Stream PID 308 (0x0134) MPEG-2 Video
MPEG Video: Bitrate 15.000 Mbps Resolution 480 x 576i
MPEG Video: Framerate 25 fps Aspect Ratio 16:9 Chroma Format 4:2:0

Φυσικά ελεύθερο και αυτο που μου έκανε εντύπωση
για τους φίλους του Παναθηναικου διαφημιζει οτι θα εχει ζωντανα
τον επαναληπτικό με την ΜΠΡΙΖ απο το Βέλγιο

Καλο θα ήταν να εφτιαχνε αυτη η εικόνα που έχει......
αλλά θα μου πείτε ζητάω πολλά......
 

nektarios 1451

Established Member
26 July 2008
237
Αρτα
τον εδειξε χτες τον αγωνα αλλα η εικονα ηταν σε μαυρο χαλι σαν αυτα που εχουν κατι καναλια απο αφγανισταν. ο ηχος εχει υπερδιαμορφωση και το σημα δεν ειναι σταθερο μια βαραει ταβανια μια χανεται.
 

adonis1

AVClub Enthusiast
7 April 2008
758
τον εδειξε χτες τον αγωνα αλλα η εικονα ηταν σε μαυρο χαλι σαν αυτα που εχουν κατι καναλια απο αφγανισταν

Τα κανάλια από το Αφγανιστάν στον Afghansat 1 (Eutelsat 48D) @ 48° East, έχουν αξιοπρεπή εικόνα, ο Ant1 δεν έχει.
 

nektarios 1451

Established Member
26 July 2008
237
Αρτα
εχω δει τι εικονα εχει ο αντεννα στις 10Ε κανει τα τοπικα καναλια να φαινονται HD μπροστα σε αυτο το χάλι.
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Η συχνότητα που παρεθεσε ο Χρήστος δεν ειναι τιποτα αλλο παρα ένα ανεπισημο feed (μάλιστα αγνωστης προελευσεως) του καναλιου. Επομενως, κάθε σχόλιο για την ποιοτητα εικονας δεν στεκει. Για την συζητηση ωστόσο, θα ηταν ενδιαφερον να σχολιασει την ποιοτητα κάποιος που εχει δει το επισημο κανάλι (το οποιο παρεπιπτοντως, λιγο γρηγορα που κοίταξα, ειναι διαθεσιμο μονο καλωδιακά στην Αυστραλία και όχι μέσω δορυφορου).
 

nektarios 1451

Established Member
26 July 2008
237
Αρτα
μην νομιζεις οτι θα εχει μεγαλη διαφορα με τον antenna europe ο αντεννα δυστυχως στο θεμα εικονας δεν τα παει καλα ουτε στο επιγειο καναλι. ενδιαφερον εχει η αυξομειωση σηματος που εχει η συχνοτητα μεσα στην μερα μπορει σε 1.5μ πιατο που εχουμε εδω Αρτα στις 10Ε να δεις σημα απο 15db στην καλυτερη μεχρι 8.5db στην χειροτερη.

Οταν ξεκινησε εκπομπές ο hellas sat ειχε βγει και εκει για ενα διαστημα αλλα ποιος να θυμαται απο τοτε τι εικονα ειχε.
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Δεν διαφωνώ, ενα κανάλι ομως με τετοιο σημα και μαλιστα FTA ειναι τουλαχιστον υποπτο.
 

nektarios 1451

Established Member
26 July 2008
237
Αρτα
οπως γραφει και ο φιλος παραπανω που ανεβασε το θεμα σαν παροχο δινει το GRC-010 feed OTE θυμιζει αυτο τωρα τι και πως δεν μας νοιαζει, το μονο που μας νοιαζει ειναι αν θα βαλει κανα αγωνα της σουπερλιγκ τωρα που ξεκιναει το σαββατοκυριακο.
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Αν θυμαμαι καλά, η superleague ήταν στο ant1 satellite και αυτη πριν απο χρονια. Το προγραμμα τους παντως δεν εχει ενταξει κανεναν αγωνα το σ-κ-δ-τ (αν μετρησει και το timezone) παρα μονο καποια best-of. Αυτό δεν ειναι βεβαια απολυτο, μιας και ουτε οι αγωνες κυπελλου δεν περιλαμβάνονταν στο προγραμμα του europe.
 

nektarios 1451

Established Member
26 July 2008
237
Αρτα
o antenna europe εβαλε αγωνες απο την φαση των 16 που παιζανε οι μεγαλες ομαδες ειχε δειξει και τους αγωνες του Ολυμπιακου με την ΑΕΚ.
Το σαββατοκυριακο ερχεται και θα δουμε τοτε τι βαζει και αν βαζει ο pacific απο μπαλα
 

γιαννης 103

New member
6 February 2011
20
απο χθες δεν εχω σημα. μηπως σταματησε να εκπεμπει?
ενημερωστε καποιος φιλος μηπως εχω εγω προβλημα
 

nscovria

Established Member
7 February 2009
122
Αλλαξε συχνοτητα, dvb-s 11176 H 2220 QPSK.Δυστυχως εχει χαμηλοτερο σημα πλεον.
Στην Πατρα το εβγαζα με 9 db και πλεον μου ερχεται με 7 db.
 

marine96

New member
23 January 2011
69
Χθές έδειξε ΑΕΚ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ και την Δευτέρα 24/4 έχει ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΟ