συνδεση AUX , βοήθεια

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

γιωργος1988

New member
26 December 2015
2
καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!
θέλω μια βοήθεια για μια σύνδεση aux.
σε ενα ολοκληρωμένο σύστημα High end 20 ετών περίπου που για πηγη έχει cd και πικαπ θέλω να συνδέσω το κίνητο ή το i pad ,
ο προενισχυτής έχει θυρες aux , αυτο μπορεί να γίνει με ένα απλό καλώδιο?
πανω στις θυρες γραφει PHONO AUX , αν μπορείτε να απαντήσετε θα με βοηθήσετε. αν χρειάζεστε περισσοτερες λεπτομέρειες οπως μοντελο η φωτογραφια των θυρων μπορω να τις προωθησω! συγγνωμη για την κακή περιγραφή γιατι είμαι ασχετος με το θέμα
 

γιωργος1988

New member
26 December 2015
2
symphonic line rg3 mk3 με 2 ενισχυτες και τροφοδοτικο, απ οτι ειδα! το dock τι ακριβως κανει? καποιο link με κάποια διαθέσιμα που αξίζουν?
 
Last edited:

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
Μια καλή φώτο των συνδέσεων θα βοηθούσε.
Τις Phono είσόδους τις ξεχνάμε αν είναι όντως έτσι όπως επίσης δεν χρειάζεται ούτε docking station,με ένα καλώδιο θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου αν υπάρχει διαθέσιμη είσοδος.
 

ika

Supreme Member
20 September 2010
4,840
Αθήνα
Η πιο απλή σύνδεση μπορεί να γίνει με ένα καλώδιο από 3,5 jack σε RCA stereo σε κάποια AUX ή TAPE είσοδο, από την έξοδο ακουστικών και με χαμηλωμένο το volume της πηγής για κάθε ενδεχόμενο. Μετά θέλει πειραματισμό.