Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 56 απο 56 ΠρώτοΠρώτο ... 465253545556
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 551 έως 557 από 557
    Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2010
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Απάντηση: Hybrid Technicolor DSI 810H PVR

αφου μπορεις να τον παρεις και με σκληρο δισκο γιατι να μην λειτουργει το pvr?

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2013

Re: Hybrid Technicolor DSI 810H PVR

Τις τελευταίες μέρες νομίζω πως ο δέκτης κολλάει λιγότερο. Δεν ξέρω αν έγινε κάποιο update. Το παρατήρησε κάποιος άλλος;

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2012

Εγω δεν εχω παρατηρησει διαφορα προς το καλλιτερο. Εξακολουθει να κανει reboot, αναιτια, κάθε δυο περιπου μερες και να κανει μικροκολληματα στο replay TV.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2012

Εγώ έχω άλλο θέμα με τον αποκωδικοποιητή... Διαγράφω όλες τις εγγραφές, και λέει ότι έχει υπόλοιπο χώρο 49%. Φαίνεται να την έχει ακούσει ο σκληρός δίσκος.
    Μάλλον θα κάνω το μεγάλο βήμα να τον ανοίξω κάποια στιγμή, για να δω αν μπορώ να του βάλω έναν SSD μέσα.....

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2008
    Περιοχή
    Παιανία

Παιδιά καλησπέρα! Έκανα κάποιες δοκιμές με τον εν λόγω δέκτη πριν λιγα λεπτά όπως το να αφαιρέσω το ένα από τα 2 δορυφορικά καλώδια και συγκεκριμένα αυτό που ήταν στην είσοδο Sat 2 In.

Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό αλλά έκανα 5 Tests με διαφορετικά κανάλια όπου έβλεπα CosmoteSports 2 και έγραφα ERTSportsHD ή έβλεπα CosmoteCinema και έγραφα OneChannel. Έκανα αρκετές δοκιμές!
    Πώς γίνεται και με άφηνε να γράφω και να βλέπω διαφορετικά κανάλια έχοντας βγάλει το ένα από τα 2 καλώδια? Άνοιξα τις εγραφές μετά και έπαιξαν κανονικά! Μόνο η αναφερόμενη διαρκεια τους ήταν λάθος. Πχ είχε γράψει 4 λεπτά και έλεγε 17.
    Είναι δυνατό να συμβαίνει αυτό?

Έκανα το ίδιο με την Nova και εκεί σε κάποια κανάλια μπορούσε να το κάνει αλλά σε κάποια άλλα έβγαζε σφάλμα σήματος.Κατανοητό λόγω διαφορετικών συχνοτήτων.
    Μπορείτε να μου εξηγήσετε ο TECHNICOLOR DSI810 πως το έκανε αυτό?Απίστευτο!

Supreme Member

Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2011
    Περιοχή
    Αθήνα

Αυτό γίνεται γιατί η CosmoteTV εχει κανονίσει έτσι ώστε τα περισσότερα βασικά κανάλια της να εκπέμπουν στην ίδια πολωση πράγμα το οποίο η Nova δεν το εχει κανει. Για αυτό το λόγο στην CosmoteTV μπορείς να βλέπεις και να γράφεις το 80% περίπου τον καναλιών με ένα καλώδιο.
    Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο, καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο, το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2008
    Περιοχή
    Παιανία

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου cmoustakas! Προς στιγμήν νόμιζα πως έγινε κάποιο θαύμα! Χα χα!Πολύ μπροστά πάντως αυτό της Cosmote,μαγκιά!
    Με βοηθάει πολύ αυτή η ανακάλυψη γιατί στo νέο μου σπίτι που θα μετακομίσω δεν έγινε σωστή πρόβλεψη με τα καλώδια και ο ηλεκτρολόγος έφερε μόνο 1 για CosmoteTV!
    Οπότε κομπλέ! Thanx!!!

Σελίδα 56 απο 56 ΠρώτοΠρώτο ... 465253545556

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης