LG 55EG920V : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

GEO LINKS

New member
4 June 2010
5
Ευτυχής κάτοχος της lg. Σύντομα θα μοιραστω μαζί σας αναλυτικά τις πρώτες μου εντυπώσεις. Προηγούμενη tv panasonic 50 gt30.
 
Last edited by a moderator:

Gapping

New member
24 September 2015
15
Re: Lg eg920v 55

ενημέρωσε μας πως τα πάει με το σήμα Digea καθώς και στο gaming εάν ασχολείσαι.
 

GEO LINKS

New member
4 June 2010
5
Re: Lg eg920v 55

Τηλεοπτικό δεν βλέπω. Παραταύτα στα κανάλια σταρ hd και erthd είναι ικανοποιητική. Στα υπόλοιπα sd χειρότερη από μια καλή πλάσμα και καλύτερη από μια φθηνή led. Με gaming δεν ασχολούμαι έχω οτε tv και netflix. Στο netflix 4k εκπληκτική και στον ote tv hd καλύτερη από την panasonic gt30 (plasma). Στο ποδόσφαιρο εξαιρετική και στην κίνηση της εκπληκτική. Η αντιθεση και η ζωντανια των χρωμάτων πραγματικά σε πρωτόγνωρα επίπεδα για tv. Η τηλεόραση πάντως δεν συγκρίνεται στα μάτια μου με καμία led. Στα θετικά της μιας και την σκαλίζω αρκετά δεν μου εμφανίζει αξιοπρόσεκτο tinting και vignetting. TO vertical banding της είναι το μόνο μειονεκτιμα της που της στερεί την άριστη´εικόνα. Μπορεί κάποιος να το παρατηρήσει 5 δευτερόλεπτα σε 10 ώρες θέασης σε σκηνές χαμηλού φωτισμού και παλ χρωμάτων (γκρι και μπεζ). Η τηλεόραση αγοράστηκε από Κωτσόβολο με πενταετή εγγυηση. Τον απρίλη η τηλεόραση θα ρυθμιστεί από τον Μ´. Καστρουνή για να αποδόσει τα μέγιστα. Θα ενημερώσω και γι αυτο.
 

GEO LINKS

New member
4 June 2010
5
Πιθανά να έχει απλά δεν μου έχει συμβεί να το παρατηρησω σε καθημερινή θέαση
 

imcan

Senior Member
10 December 2010
582
Καλησπέρα και από μένα,

Επειδή σκεφτόμουνα και εγώ να πάρω το συγκεκριμένο μοντέλο πήγα εχθές το Mediamart και την είδα από κοντά. Στο demo videaki μου έπεσε το σαγώνι.....αλλά έκανα το λάθος και έβαλα κανάλια DIGEA, ήθελα να κλάψω. Η εικόνα σε ΣΚΑΙ HD, STAR HD κλπ ήταν χειρότερη από από κακό youtube.... σα να έβλεπα VHS ταινία.
Συνήθως βλέπω ζωντανά προγράμματα μέσω OTE TV, SD & HD και μετά το χθεσινό δεν ξέρω εάν είναι η καλύτερη επιλογή.

Επίσης αναρωτιέμαι εάν αξίζει το κόπο να δώσει κανείς τα επιπλεόν 700 από την 910 δεδομένου ότι 4Κ περιεχόμενο πρέπει να ψάξεις πολύ για να βρεις.

Ποια είναι η γνώμη σας ??
 

Βασίλης Α.

Supreme Member
10 September 2007
3,489
Βέλγιο
Αν είναι να πας σε 55 ίντσες, κατά τη γνώμη μου αυτή τη στιγμή, δεν αξίζει να δώσεις τα επιπλέον 700 ευρώ για το 4k

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

pedjapaok

New member
8 September 2008
24
Ενδιαφερομαι κι εγω για τη συγκεκριμενη τηλεοραση. Digea δεν παρακολουθω καθολου.... Μονο αθλητικα .. Βλεπω ομως πολλες ταινιες. Ολες bluray. Και πολυ περιεχομενο 3D. Σκεφτομαι να δωσω τα παραπανω χρηματα για το 4k γιατι δε θελω σε 2-3 που θα εχει ξεμυτισει περισσοτερο υλικο (αν και ηδη εχει ξεκινησει να υπαρχει) να μπω στον πειρασμο για αλλαγη....
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης. Θα μετανιωσω για τα χρηματα που θα δωσω; εχει κατι αρνητικο η τηλεοραση;
 

christopherfit

Established Member
16 November 2010
229
είναι πολλά τα λεφτά άρη περίμενε μέχρι τις 15 Ιουλίου δεν θα καταλαβεις πως πέρασε ο καιρός και θα παίξουν τρελές προσφορές.Αλλιώς πηγαινε δεστην και θα καταλάβεις αμέσως την διαφορά.SOS πως όλες οι τεχνολογίες έχουν υπέρ και κατά και η όραση όπως και η ακοή εκτός ότι είναι οι χεiρότερες αισθήσεις φθίνουν ποιοτικά λόγω ηλικίας.Στον πειρασμό θα μπεις ότι και να πάρεις είναι θέμα μάρκετινκ,μικροβίου-ψυχολογίας.Μα πάνω από όλα ψάξου στις εκθέσεις.
 

christopherfit

Established Member
16 November 2010
229
Ναι. Δεν θα μπορείς να ξαναδείς σε μη-OLED... :flipout:



θα την επαιρνες εκθεσιακη αν περναγε τα τεστακια που έχεις κατα καιρους ποσταρεις;;;;

ειναι το μαυρο της καταπληκτικο τις χαζευα σημερα
 

pedjapaok

New member
8 September 2008
24
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Νομιζω αυτη η τηλεοραση για εμενα ειναι μονοδρομος. Λιγη υπομονη να πεσει η τιμη της και θα την τσιμπησω!
 

ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΝΑΚΗΣ

Established Member
19 June 2006
258
Καλοθέατη GEO LINKS ...
Τελικά τι έγινε; Τη ρύθμισε ο Μανώλης Καστρουνής; Περιμένουμε με αγωνία ενημέρωση...
 

Mapras10

Established Member
7 March 2008
204
Λεμεσό / Κύπρος
Δεν εχω καταλαβει ακομα τις διαφορες μεταξυ LG 55EG920V και LG 55EG960V αν υπαρχουν τελος παντων. Υπαρχουν;;

Και εγω ετσι το ειδα το θεμα, σαν ΜΟΝΟΔΡΟΜΟ οπως ειπες αλλα στην LG 55EG960V και δεν εχω λογια να περιγραψω ποσο μαγικα ειναι ολα. Οπως ειπα και αλλου θελω να την κρατήσω 10 χρονια γιαυτο και αλλωστε πηγα στο 4Κ. Δεν βλεπουμε μονο το τωρα ουτε εχω σκοπο να ξοδεψω αλλα σε 2-3 χρονια. Εισαι in και σημερα και μελλοντικα.