[Φήμες] OnePlus Three (3)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
http://www.gizmochina.com/2016/03/24/oneplus-3-specs-leaked-will-unveil-april-7/

Oneplus is young brand in smartphone field, but the Oneplus one is attracted lots of buyers, but the Oneplus 2 is not as good as our expectation. So how about the coming Oneplus 3? The fans wait for the next flagship phone killer for a long time. Today, the Oneplus 3 Specication is leaked on Antutu.

oneplus-3-specs.jpg


The Oneplus 3 model name is Oneplus A3000, it powered the latest Qualcomm Snapdragon 820 processor, along with 4GB RAM and 32GB storage, 16MP rear camera and 8MP front camera. This phone will be pre-installed customized Oxygeo OS based on Android 6.0. The screen is still 5.5 inch with 1080P display. We don’t know if release at April 7th in Beijing event. Anyway, it’s a exciting time for some new things out at that day.

Έναν σοβαρό δακτυλικό αναγνώστη να έχει (ή κάποιο αντίστοιχο σύστημα τελοσπάντων), και είναι ακριβώς αυτό που θέλω. Αρκεί φυσικά να έρθει και σε αντίστοιχα χαμηλότερη τιμή από αυτές των υπολοίπων HiEnd, όπως και τα υπόλοιπα OnePlus. Ναι ξέρω θα βγουν τώρα κάποιοι και θα πουν ότι δεν έχει οθόνη 8Κ, αλλά με ρεαλιστικές απαιτήσεις, κι αν βγει ~350 και το κυριότερο με καθαρό android (OxygenOS), νομίζω θα είναι το επόμενο μου...
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: [φήμες] OnePlus Three (3)

Εγώ διαβάζω για 32 ρομ και υποπτεύομαι ότι θα έχει και υποδοχή για Micro SD που αν ισχύει θα το πάρω Day 1.

Εκτός αν με 32 έρχεται η μικρή έκδοση οπότε θέλω να ελπίζω ότι αν δεν έχει sd , η μεγάλη θα έρχεται με παραπάνω από 64.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Re: [φήμες] OnePlus Three (3)

Εγώ διαβάζω για 32 ρομ και υποπτεύομαι ότι θα έχει και υποδοχή για Micro SD που αν ισχύει θα το πάρω Day 1.

Εκτός αν με 32 έρχεται η μικρή έκδοση οπότε θέλω να ελπίζω ότι αν δεν έχει sd , η μεγάλη θα έρχεται με παραπάνω από 64.

αυτά σκέφτηκα και εγώ όταν είδα "32άρι", αλλά μάλλον το 2ο σενάριο πιστεύω θα ισχύσει... βεβαια το 64άρι OPO που ακόμα έχω δεν με χάλασε ποτέ και πουθενά από θέμα χωρητικότητας... Πλέον θα ήθελα να δω και πραγματικά γρήγορο storage, όχι μόνο απλά μεγάλο.
 

Dr Pan K

Supreme Member
18 December 2010
9,067
Re: [φήμες] OnePlus Three (3)

Το περιμένω και εγω αλλα θα ήθελα να εχει ακομα μεγαλύτερη μπαταρια (3500+mAh) και να ειναι "αδιάβροχο". Η οθονη μου ειναι αδιάφορη απο την αλλη..

Εχετε μπει σε καποια λιστα αναμονής ή κατι τετοιο? Σκοπος μου ειναι να το παρω αμεσα και οχι να περιμένω μεχρι να δώσουν παντου προσκλήσεις
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: [φήμες] OnePlus Three (3)

Μετά την αποτυχία του Oneplus 2 οι διορθωτικές κινήσεις πρέπει να είναι:
1- Οθόνη QHD (αν είναι και AMOLED ακόμη καλυτερα)
2- Βασική έκδοση 32 GB
3- Βελτιωμένος σχεδιασμός (σαν το Χ)
4- Προσοχή στο Oxygen (που είχε ουκ ολίγα bugs)
5- Καλύτερη κάμερα
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Re: [φήμες] OnePlus Three (3)

Εγώ θα ξαναπώ ότι είπα και για το 2...

Ειλικρινά με αυτά τα specs οποίος είναι ήδη κάτοχος του OnePlus One δεν αξίζει να ασχοληθεί... Δυστυχώς...
Μόνο για την ram αν θα το κάνει αλλά και πάλι δεν αξίζει και τόσο..

Ο διάδοχος του OnePlus One ουσιαστικά δεν έχει βγει ακόμα..
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: [φήμες] OnePlus Three (3)

Μη το λες.

Μνήμη , επεξεργαστής, κάμερα , fingerprint δεν είναι καθόλου αμελητέα.

Από την άλλη , μια χαρά αντέχει το one.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: [φήμες] OnePlus Three (3)

Ο διάδοχος του OnePlus One ουσιαστικά δεν έχει βγει ακόμα..

Το One ήταν flagship killer γιατί είχε ότι και οι ναυαρχίδες της εποχής απο Samsung , LG κτλ. με αποτέλεσμα να έχει μηδενικό κέρδος η εταιρεία.

Το 2 έβαλε πολύ νερό στο κρασί για να κρατηθεί χαμηλά η τιμή και να υπάρξει και κέρδος.

Στο 3 είτε πρέπει να αυξηθεί η τιμή και όντως να είναι ανταγωνιστικό (επιπέδου ναυαρχίδας) ή θα δούμε πάλι αρκετές εκπτώσεις (σε οθόνη και κάμερα κυρίως). Ότι θα έχουν πάλι μηδενικό κέρδος δεν το βλέπω.
 

suzukisx4

Banned
15 May 2015
128
Re: [φήμες] OnePlus Three (3)

Ας γυρίσουν ξανά σε μαμα Cyanogen και μια amoled να τινάξουν τη μπάνκα στον αέρα.