Mark Levinson No30.5

venar

Senior Member
11 March 2007
307
DARK SIDE OF THE MOON
ειναι 20+ετιας,παιζει ως 48Κhz
αλλα...
η κατασκευη του κανει οτιδηποτε αλλο να βγηκε απο πανερι!
ο ηχος του ξεπερναει ακομα και τωρα πολυ πραμα
ξεκουραστα πριμα εικονα σωστα τοποθετημενη αν και λιγοτερο τρισδιαστατη απο οσο εχω συνηθισει
και το καλυτερο χαμηλο που εχω ακουσει ως τωρα
θα μπορουσα να ακουσω ολη μου την σιντοδισκοθηκη μαυτο
δυστηχως ηταν πελατη για επισκευη και αυριο πρεπει να το επιστρεψω εστον ιδιοκτητη του(ηδη το κρατησα μια εβδομαδα επιπλεον για ακροαστικα)
ειμαι περιεργος τι θα εκανε ενα 30.6 η ενα 360
παντως ενα ειναι σιγουρο:τετοια μηχανηματα δεν ξαναφτιαχονται.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

9gv6qc2.jpg

T8QxHA4.jpg

qZIxsd3.jpg

am2Ebi3.jpg
 
Last edited by a moderator:

kiriak

Supreme Member
27 November 2006
3,949
Re: MARK LEVINSON No30.5

έως 48 Khz ;

για μένα θα έφτανε και θα περίσσευε καθώς όλη η μουσική που έχω είναι τα ριπαρισμένα CD μου,

πάντως παρά τη γενικότερη πεποίθηση ότι τα ψηφιακά είναι κάθε χρόνο καλύτερα, δεν είμαι σίγουρος σε τι βαθμό ισχύει αυτό στο audio,

για να εξηγηθώ,

θυμάμαι από το 1990 περίπου, σε δοκιμές κορυφαίων DACS, να γράφεται ότι σχεδόν "πιάνουν" σε ποιότητα ήχου τα (πολύ) ακριβά πικάπ,
και σήμερα μετά από άπειρες βελτιώσεις επί βελτιώσεαν σε DACs είμαστε πάλι στο σημείο ότι σχεδόν φτάνουν τα (πολύ) ακριβά πικάπ
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,413
Θεσσαλονίκη
Re: MARK LEVINSON No30.5

Αν σου πω οτι έχω βρεθεί με αντίστοιχα συναισθήματα τώρα τελευταια ακούγοντας το sonic frontiers sdf2 mk2...
 
Απάντηση: Re: MARK LEVINSON No30.5

Αν σου πω οτι έχω βρεθεί με αντίστοιχα συναισθήματα τώρα τελευταια ακούγοντας το sonic frontiers sdf2 mk2...

Φίλε μου τι συγκρίνεις τώρα? το ταμπόν με το ζαμπόν???? :flipout:


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ



(Χθες σε κουτσομπολέψαμε λίγο με ένα κοινό μας γνωστό, Μήτσο τον λένε)
 
26 June 2006
14,830
Athens
Re: MARK LEVINSON No30.5

Σε λίγoυς μήνες θα κυκλοφορήσει και το Blue Sky MkII 10th Anniversary Edition (με usb είσοδο) και όλος ο ανταγωνισμός στις audiophile πηγές μέχρι τα 50.000 θα κλονιστεί... :)
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,505
Θεσσαλονικη
Απάντηση: Re: MARK LEVINSON No30.5

Σε λίγoυς μήνες θα κυκλοφορήσει και το Blue Sky MkII 10th Anniversary Edition (με usb είσοδο) και όλος ο ανταγωνισμός στις audiophile πηγές μέχρι τα 50.000 θα κλονιστεί... :)

Ο Στέργιος θα βγάλει το Παπυρο Λαρούς από τη βιβλιοθήκη ....
 

orkino

Established Member
21 June 2008
141
Re: MARK LEVINSON No30.5

:idea: το aune θα του πήγαινε καλύτερα εάν το έβαζες πάνω από τον πρέ, άσε που θα γέμιζε το κενό και είχε καλύτερη στήριξη το ντάκ :flipout:
 

Dr Pan K

Supreme Member
18 December 2010
9,067
Re: MARK LEVINSON No30.5

Ειχα την ευκαιρία να το ακούσω αρκετές φορες πριν απο περίπου 20χρονια σε γνωστο μαγαζι του εξωτερικού που σύχναζα, παρεα με την υπόλοιπη σειρα 3 της Madrigal - ML και έθετε τον πηχη σε ανήκουστα για την εποχη επίπεδα. Το γεγονός οτι πριν 2 δεκαετιες ειχε FIFO buffer και VCXO master ρολοι οταν ακομα σήμερα πολλα δήθεν high end DAC ειναι με ενα απλό receiver λεει πολλά.
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,413
Θεσσαλονίκη
Re: MARK LEVINSON No30.5

Βλέποντας πάντως στο hifishark τι παιζει με τις τιμες σήμερα, τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα. Σκεπτόμενος δε το επιπρόσθετο κοστος ενός σοβαρού usb to spdif μετατροπέα ή αντίστοιχα streamer (με έξοδο aes/ebu) και τα αντίστοιχα κόστη ψηφιακών καλωδίων ψιλοδαγκωνομαι.
Ειδικα κοιτώντας τα μοντέλα που υποστηρίζουν 96αρια αρχεία.
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,413
Θεσσαλονίκη
Re: MARK LEVINSON No30.5

Κανένα ψυχίατρο να συνταγογραφησει αντικαταθλιπτικά έχουμε στο φόρουμ;
 
Last edited: