Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 127 απο 128 ΠρώτοΠρώτο ... 27117123124125126127128 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1,261 έως 1,270 από 1278

Θέμα: Wind Vision

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2019

Απάντηση: Wind Vision

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από vabiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Δε νομίζω ότι τα universal remote control μπορούν να δουλέψουν σε Android TV box.
    2. Δε θα τρέχουν όλες όμως λόγω λογισμικού Android TV, παίζουν ορισμένες μάλλον!
    1) το box έχει ir άρα θα μπορούσε. Λύση για αυτό είναι να κάνει χειροκίνητα learning στο τηλεκοντρόλ τα κουμπιά από το τηλεκοντρόλ της wind.

2) συνήθως παίζουν όλες, γιατί το android tv υποστηρίζει εφαρμογές android. Δεν γίνεται το ανάποδο.

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2019

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Plastiras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί να έχω έναν πάροχο όταν μπορώ να έχω όλους τους παρόχους με τα ίδια λεφτά, εγώ έχω 5 χρόνια το ίδιο iptv καί είμαι πολύ ευχαριστημένος!
    Είναι άσχετο με το νήμα φίλε!

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2018
    Περιοχή
    Athens (GR)

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από sdragon28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το ίδιο ΑΦΜ δεν μπορείς να πας σε άλλο πάροχο. Υπάρχει μητρώο που μπαίνεις λόγω οφειλών. Πρέπει να υπάρξει συμβιβασμός.
    Μισό λεπτό ρε παιδιά, αλλά πότε θα προλάβει να μπει σε black list??
    Θα κάνει αίτημα φορητότητας σε έναν άλλο πάροχο...
    Θα υπογράψει όλα τα απαραίτητα έντυπα στο νέο πάροχο...
    Μετά από λίγο καιρό θα ολοκληρωθεί η φορητότητα στο νέο πάροχο....
    Μετά θα βγει ο τελικός λογαριασμός από τον παλιό πάροχο που θα έχει τα τέλη πρόωρης υπαναχώρησης συμβολαίου.

Πρακτικά θα έχει προλάβει να μεταφερθεί η γραμμή πριν βγουν τα όποια τέλη που και πάλι θα έχει περιθώριο 1 μήνα μέχρι να λήξει ο λογαριασμός και να πληρωθούν. Αλλά ούτως ή άλλως αν θέλει να είναι σωστός θα έχει κάνει καταγγελία σε ΕΕΤΤ και συνήγορο του καταναλωτή και θα περιμένει και από εκεί επίσημη απάντηση.

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2018

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από vagelisfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μισό λεπτό ρε παιδιά, αλλά πότε θα προλάβει να μπει σε black list??
    Θα κάνει αίτημα φορητότητας σε έναν άλλο πάροχο...
    Θα υπογράψει όλα τα απαραίτητα έντυπα στο νέο πάροχο...
    Μετά από λίγο καιρό θα ολοκληρωθεί η φορητότητα στο νέο πάροχο....
    Μετά θα βγει ο τελικός λογαριασμός από τον παλιό πάροχο που θα έχει τα τέλη πρόωρης υπαναχώρησης συμβολαίου.

Πρακτικά θα έχει προλάβει να μεταφερθεί η γραμμή πριν βγουν τα όποια τέλη που και πάλι θα έχει περιθώριο 1 μήνα μέχρι να λήξει ο λογαριασμός και να πληρωθούν. Αλλά ούτως ή άλλως αν θέλει να είναι σωστός θα έχει κάνει καταγγελία σε ΕΕΤΤ και συνήγορο του καταναλωτή και θα περιμένει και από εκεί επίσημη απάντηση.
    Ναι μόνο που πλέον ο νέος πάροχος πριν σε ενεργοποίησει κοιτάει στο μητρώο αν χρωστάς. Ρωτάει επίσης και τον παλιό πάροχο για σιγουριά και σε κόβει. Επειδή συνέβαινε συχνά στο παρελθόν έχουν πάρει τα μέτρα τους.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2018
    Περιοχή
    Athens (GR)

Δε διαφωνώ, αλλά στην προκειμένη περίπτωση, αν ο φίλος μέχρι τώρα ήταν εντάξει με τον παλιό πάροχο, τότε μπορεί να μεταφερθεί κανονικά στον νέο χωρίς κάποιο πρόβλημα. Από εκεί και πέρα όταν εκδοθεί ο τελικός λογαριασμός στον παλιό πάροχο με τα τέλη και τις ρήτρες θα έχει την επιλογή να τα πληρώσει ή όχι αλλά αυτό δε θα επηρεάσει την φορητότητά του αφού λογικά θα έχει γίνει.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2012

2) μπορείς να κατεβάσεις τα apk στο usb και με έναν file explorer να τα εγκαταστήσεις στο box

Όσο κι αν προσπάθησα, δεν μπόρεσα να κάνω κάτι.
    Για παράδειγμα προσπάθησα με τον Opera browser.
    Τον έκανα εγκατάσταση, που μου ζητούσε, αλλά τίποτε...
    Δεν υπήρχε μετά στις Εφαρμογές, ενώ φαινόταν αποθηκευμένο.
    Γι' αυτό, αν μπορεί κάποιος, να μου γράψει αναλυτικές οδηγίες με
    μια τυχαία εφαρμογή, που του έχει εγκατασταθεί, για να πειραματιστώ.

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2019

Κατέβασε από το play store το sideload launcher και θα βρεις εκεί όλες τις εφαρμογές σου :)

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2018

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από vagelisfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε διαφωνώ, αλλά στην προκειμένη περίπτωση, αν ο φίλος μέχρι τώρα ήταν εντάξει με τον παλιό πάροχο, τότε μπορεί να μεταφερθεί κανονικά στον νέο χωρίς κάποιο πρόβλημα. Από εκεί και πέρα όταν εκδοθεί ο τελικός λογαριασμός στον παλιό πάροχο με τα τέλη και τις ρήτρες θα έχει την επιλογή να τα πληρώσει ή όχι αλλά αυτό δε θα επηρεάσει την φορητότητά του αφού λογικά θα έχει γίνει.
    Ο παλιός πάροχος ενημερώνεται αμέσως για την νέα αίτηση από τον νέο πάροχο. Οπότε αν του πει ότι δεσμεύεται με συμβόλαιο θα μπλέξεις.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2016

Re: Wind Vision

Και τι γίνεται βρε παιδιά δηλαδή , αν κάποιος πάροχος υποστηρίζει ότι χρωστάμε κάτι είναι νόμος? Και χάνω δηλαδή όλα τα δικαιώματα μου για νέες συνδέσεις?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2018
    Περιοχή
    Athens (GR)

Μισό μη τα μπερδεύουμε.
    Ο καθένας έχει δικαίωμα να φύγει από κάποιον πάροχο όποτε θέλει είτε είναι μέσα σε συμβόλαιο είτε όχι. Ο νέος πάροχος κάνει αίτημα στον παλιό ο οποίος είναι υποχρεωμένος να απαντήσει και να αποδεσμεύσει τον πελάτη εντός 24ώρου.
    Από εκεί και πέρα αν ο πελάτης έχει οφειλές (ειδικά με μεγάλα ποσά) στον παλιό πάροχο τότε δε ξέρω ακριβώς τι διαδικασίες ακολουθούνται και τι μητρώα και black list υπάρχουν. Αλλά σε καμία περίπτωση κάποιος πάροχος δεν έχει κανένα δικαίωμα να "εγκλοβίσει" κάποιον πελάτη και για κανένα λόγο.

Σελίδα 127 απο 128 ΠρώτοΠρώτο ... 27117123124125126127128 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης