Πρόβλημα ΜΕ LG 55 LM760

johnnyR

Established Member
27 February 2010
277
ΑΘΗΝΑ - ΩΡΩΠΟΣ
Καλησπερα, η tv παρουσιαζει μια καθετη γραμμη απο pixels σχεδον στο κεντρο της οθονης σε μπλε πρασσινο χρωμα αναλογος το φοντο, την εκανα επανεκινηση, εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων αλλα τιποτα, καποια στιγμη φευγει η γραμμη και μετα απο καποιες ωρες ξαναερχεται. εχει κανεις ιδεα τι ειναι αυτο?? πως μπορω να μπω στο κρυφο μενου?? η tv ειναι εκτος εγγυησης. πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα software.
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Οταν το είχα ψάξει είχα βρεί το εξής:
Θέλει το LG 105-201M service remote ή κάποιο Logitech Harmony remote για να μπείς στο service menu, εναλλακτικά μπορείς να συνδέσεις την TV με συσκευή android ή με pc.

Ψάξε στο google, αν και δεν νομίζω ότι έχεις θέμα software.
 

johnnyR

Established Member
27 February 2010
277
ΑΘΗΝΑ - ΩΡΩΠΟΣ
Δεν μπορεσα να μπω στο service menu απο το control της tv που διαβασα στο internet, αλλα ελπιζω να μην ειναι panel γιατι σημερα το πρωι ενω την ειχα αφησει στο τηλεοπτικο ξαφνικα εφυγε η γραμμη, αλλαξα πηγες κ ολα καλα, το κακο ειναι οτι θα ξαναρθει .
Αν πας απο κοντα η γραμμη αποτελειται απο πρασσινα και κοκκινα pixels, ετσι ειναι οταν ειναι καμμενα ή ειναι τελειως μαυρα?
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Τεχνικός δεν είμαι, αλλά δεν νομίζω ότι τα pixels κολλάνε σε γραμμές..

Κάτι έχει χαλάσει ή δεν κάνει καλή επαφή. Δεν βλέπω να γλιτώνεις την επίσκεψη σε τεχνικό :smash: