Logan

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    47

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,490
Εκεί ψηλά.....
logan-ver5-xlg.jpg






Ολοκληρώθηκαν τα γυρίσματα της 3ής και τελευταίας ταινίας του Wolverine με τον Χιου Τζάκμαν στον ομώνυμο ρόλο.
Χωρίς να αποκλείονται εμφανίσεις του σε άλλες ταινίες της σειράς αν και φημολογείται ότι ψάχνουν για αντικαταστάτη του
πλέον μιας και άρχισε να μεγαλώνει.


Στις αιθουσες τον μαρτιο του 2017.

Η πιο πιστη του απεικονιση ως weapon X στο τελευταιο Xmen : Apocalypse





 
Last edited by a moderator:

MuadDib

Established Member
28 June 2006
226
Re: Logan (2017)

μαλλον θα μας πουν διαφορετική ιστορία απο αυτη των κομικς
x-23-is-the-new-wolverine-2.jpg
 

Theotokatos Konstantinos

AVClub Enthusiast
19 June 2006
883
ΜΑΡΟΥΣΙ
Re: Logan (2017)

Μα καλα δεν είχε πεθάνει ο καθηγητής στο χρονικό νήμα του Logan?
Παλι spin-of?
Νισάφι πια εχω χάσει το μπούσουλα με το πριν, το μετα, το παράλληλο, το καθετο και το οριζόντιο χρονικό του χρόνου.:BXVZCBXZ6:
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,490
Εκεί ψηλά.....
Re: Logan (2017)

Oσο πατατα ηταν η πρωτη ταινια τοσο διαφορετικη και εκτος κλασικης σουπερηρωικης καθημερινοτητας φαινεται να ειναι αυτη.

Ισως η τελευταια εμφανιση του Wolverine απο τον Hugh Jackman να ειναι επιτελους μια ταινια ανταξια του ταλεντου του ως ηθοποιου (για μενα ειναι ισως ο πιο πολυσυνθετος ζεν πρεμιε της γενιας του).

Πρεπει να ειναι εντονα συναισθηματικα φορτισμενη, προβλεπω κλαμα μετα χειροκροτηματων. Το μονο που με κανει επιφυλακτικο ειναι ο σκηνοθετης αλλα ειναι καποιος που εμπιστευεται απολυτα ο Jackman και το wolverine 2 δεν ηταν ασχημο.


Οσο για τους εμφανιζομενους ειναι οντως η συμμορια των Cyborgs με την ονομασια Reavers......τους κακοποιους που εμφανιστηκαν σε μια απο τις λαμπροτερες εποχες του κομικ υπο την καθοδηγηση των Chris Claremont(σεναριο) και το μαγικο διδυμο σχεδιασης του Marc Silvestri & Dan Green.


7ff9dd8046bab5449dc6f365f1c7435c.jpg
uncanny251.jpg



539482-reavers_00.jpg



Kανονικα θα πρεπει να ξαναδουμε την Lady Deathstrike ως μελος των Reavers.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Logan (2017)

αν και δεν τρελλαινομαι πολυ με X-Men, αυτη η ταινια φαινεται πραγματικα ενδιαφερουσα! Πιο μικρη κλιμακα απο αλλα superhero movies και (ελπιζω) με πιο πολυ συναισθημα.

Για τον σκηνοθετη γιατι εχεις ενδοιασμους @Kosh ; Το Wolverine (2013) δεν ηταν κακο. Ειδικα το πρωτο μισο μου αρεσε παρα πολυ. Βλεποντας τη σελιδα του στο imdb, και οι αλλες του ταινιες (εχω πανω απο τις μισες) ειναι πολυ καλες! Μονη μου αμφιβολια ειναι πως τα παει με τη δραση. Το Knight and Day μαλιστα ειχε το φοβερο ευρημα οτι καθε φορα που ξεκινουσε η δραση, η Cameron Diaz λιποθυμουσε!!!!
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Re: Logan (2017)

Το, σκοτεινό, τρέιλερ ειναι υποσχόμενο (βοηθάει πολύ και η μουσική)

Μακάρι η ταινία να αποδειχθεί καλή (οι προηγούμενες ήταν πολύ μέτριες)
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,490
Εκεί ψηλά.....
Re: Logan (2017)

E τι μετρημενα κουκια ειναι ρε σεις :D

Ειτε απο αυτο ειτε απο κανα παραλληλο συμπαν εχουν ιστοριες συγκεκριμενες να βαλουν δεν μπορουν να διαφοροποιηθουν πολυ. Αλλωστε αυτες τις παπαριες πληρωσανε στο πρωτο wolverine.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Logan (2017)

Εγω ανησυχω πολύ για το μέλλον.
Οι κλασσικοί χαρακτήρες ειναι αυτοι που βλέπουμε τώρα στις ταινιες.
Σε 10 χρονάκια ομως εμεις θα ειμαστε η ...παλιά φουρνιά και οι τοτε 15/20/25ρηδες θα εχουν μεγαλώσει με γυναικα Θορ, morales spiderman, θυληκο ironman κλπ.
Δεν ξερω αν θα μπορέσω να το αντέξω ...
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,490
Εκεί ψηλά.....
Re: Logan (2017)

E δεν βαριεσαι....θα ξαναβλεπουμε τα παλια.

Εγω ειδα παλι χτες το Thor: Dark world και μου αρεσε ακομα πιο πολυ.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Logan (2017)

δυο συνεχομενα εξαιρετικα τρειλερ. Απο το days of future past εχω να προσμονω τοσο πολυ ταινια x-men. Θελω να πιστευω οτι θα ειναι το αντιο που αξιζει τον Hugh jackman ως wolverine.
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Re: Logan (2017)

δυο συνεχομενα εξαιρετικα τρειλερ. Απο το days of future past εχω να προσμονω τοσο πολυ ταινια x-men. Θελω να πιστευω οτι θα ειναι το αντιο που αξιζει τον Hugh jackman ως wolverine.

θελω να δω ποιος θα μπορεσει να παρει την θεση του;