Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 8 απο 8 ΠρώτοΠρώτο ... 45678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 71 έως 77 από 77
    Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    Thessaloniki

Re: Apple AirPods Wireless

Συνονοματε, τον ισοσταθμιστη τον εχω σε flat (ολα τα αλλα πρησετ χειροτερευουν την κατασταση) και το οριο εντασης το εχω στο οφ.

Τα πηγα πριν φυγω διακοπες στο καταστημα που τα αγορασα, τους εξηγησα το προβλημα, δεν ρωτησαν τιποτα, κρατησαν κατι σημειωσεις και ειπαν θα τα στειλουν για τα περαιτερω... μου τα επεστρεψαν, δεν ηξεραν αν υπηρχε προβλημα η οχι, αλλα στο χαρτι που τα συνοδευε, ανεφερε οτι εγινε αντικατασταση και των δυο ακουστικων (αν εγινε η οχι, δεν μπορω να το διαπιστωσω παντως)...

Εχω την αμυδρα εντυπωση (που μπορει να ειναι και ιδεα μου) οτι ανεβαζουν λιιιγο παραπανω ενταση, οταν ομως εισαι στις 3 τελευταιες σκαλες, πιο κατω παλι μια απο τα ιδια...
    Επισης, συνεχιζουν να παραμορφωνουν σε συνδεση με Μακ και χρηση του Boom2... (κατι που δεν παθαινουν σε αυτο το βαθμο τα ενσυρματα earpods).
    Επισης κανουν κατι κουλα, πχ. δεν συνδεονται με το iphone οταν τα βγαζεις απο το κουτι (δυο φορες) ή δεν σταματανε να παιζουν οταν τα βγαζεις απο το αυτι (σε συνδεση με το μακ, μολις τωρα) ή δεν αποσυνδεονται απο το μακ και να συνδεθουν στο τηλεφωνο απο μονα τους (οταν εναλλασω πηγες, δεν ξερω αν αυτο γινεται βεβαια)...

Παντως το... convenience ειναι οντως το δυνατο τους σημειο... αν και υπαρχουν περιπτωσεις που δεν εξυπηρετουν και τοσο, οπως πχ. αν εχεις σηκωμενο γιακα (οι χειμωνες εδω ειναι κρυοι) ή φορας κασκωλ, ευκολα ακουμπανε τα ακουστικα και τα βγαζουν απο το αυτι... ή -οπως ειπε η συζυγος- με καποια σκουλαρικια δεν ειναι... συμβατα

Θα περιμενω παντως την 2η εκδοση τους τον σεπτεμβριο μηπως τα παρω και για μενα...

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2006
    Περιοχή
    Επιστημονικός μετανάστης στην Omaha, NE

Παιδιά για πείτε καμία εντύπωση για το bluetooth lag σε σχέση με άλλες λύσεις. Έχω τα Sony 1000XM2, τα οποία λατρεύω από κάθε άποψη, audio ποιότητα, noise cancelling και ελάχιστο lag. Δυστυχώς, σε καταστάσεις που θες απόλυτη ακρίβεια και μηδενικό lag (Video/Audio editing), τα ελάχιστα ms καθυστέρησης τα καθιστούν ακατάλληλα.

Είμαι περίεργος να δω αν συμβαίνει το ίδιο και με τα Air Pods. Αν ναι, τότε μάλλον είναι πολύ περίεργη η επιλογή της Apple να διώξει τη θύρα ακουστικών από τα καινούρια iPads.
    O tempora.... o mores.....

Αυθαίρετα τέλος.

Administration Team
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2006
    Περιοχή
    Γέρακας

Απάντηση: Apple AirPods Wireless

Δεν δίνει DACακι μαζι για usb-c?

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    NEO HRAKLEIO

Για τέτοια χρήση, μόνο με usb c σε mini jack....

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2006
    Περιοχή

Re: Απάντηση: Apple AirPods Wireless

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από sfortis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δίνει DACακι μαζι για usb-c?
    Όχι βρε τρελός είσαι, αυτά κοστίζουν μερικά $, σιγά μην τα’δινε τσάμπα. Τι εννοείς με το «μα το iPad κόστιζε σχεδόν $1200»?

Αυθαίρετα τέλος.

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2006
    Περιοχή

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Σπυρου Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τέτοια χρήση, μόνο με usb c σε mini jack....
    Κατάλαβα, αυτό υποψιαζόμουν κι εγώ, αλλά μου φάνηκε κουφό να αφαιρούν έτσι στεγνά από το iPad ένα από τα πιο αποκλειστικά του features όπως είναι η δυνατότητα σοβαρού editing χωρίς να κρέμονται dongles.

Αυθαίρετα τέλος.

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    NEO HRAKLEIO

Θ αφαιρεθούν απ όλες τις συσκευές και στα Mac μάλλον στο μέλλον.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Σελίδα 8 απο 8 ΠρώτοΠρώτο ... 45678

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης