A Series of Unfortunate Events [Netflix]

Ψηφίστε την Σειρά:

  • ΞΞΎΞ±ΞΉΟΞ΅ΟΞΉΞΊΞ?

    Votes: 1 16.7%
  • Ξ ΞΏΞ»Ο ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 2 33.3%
  • ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 1 16.7%
  • ΞΞΟΟΞΉΞ±

    Votes: 2 33.3%
  • ΞΞ±ΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    6

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..

A-Series-of-Unfortunate-Events-Netflix.jpg


Netflix | Imdb | Cinemode | Facebook | Twitter





«Βασισμένο στη διεθνή bestseller σειρά βιβλίων του Lemony Snicket (Daniel Handler) και με πρωταγωνιστή τον
βραβευμένο με βραβεία Emmy και Tony, Neil Patrick Harris, το Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events
αφηγείται την τραγική ιστορία των ορφανών Baudelaire -της Violet, του Klaus και της Sunny- των οποίων ο
σατανικός κηδεμόνας Κόμης Olaf, είναι αποφασισμένος να κάνει το παν για να καταχραστεί την κληρονομιά τους.

Τα αδέλφια θα πρέπει να ξεγελάσουν τον Olaf, να ξεσκεπάσουν τα σατανικά του σχέδια και μεταμφιέσεις
και να ανακαλύψουν στοιχεία γύρω από τον μυστηριώδη θάνατο των γονιών τους.»



Το σενάριο της τηλεοπτικής μεταφοράς έχει γράψει οι Mark Hudis ο οποίος θα εκτελέσει
και χρέη παραγωγού μαζί με τους Daniel Handler και Barry Sonnenfeld.

Στον πρωταγωνιστικό ρόλο του Count Olaf βρίσκεται ο Neil Patrick Harris, ενώ πρωταγωνιστούν επίσης οι
Patrick Warburton, Joan Cusack, Malina Weissman, Louis Hynes, K. Todd Freeman, Usman Ally, Jack Forrester.

Το πρώτο teaser συστήνει τον μυθοπλαστικό συγγραφέα Lemony Snicket, που υποδύεται ο Patrick Warburton,
ο οποίος θα αναλάβει την αφήγηση της ιστορίας που θα αποτελείται από 8 επεισόδια.

Το τηλεοπτικό «Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events» θα κάνει πρεμιέρα στις 13 Ιανουαρίου 2017.






 
Last edited by a moderator:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
A-Series-of-Unfortunate-Events-netflix-702x336.jpg


H συνδρομητική υπηρεσία Netflix ετοιμάζει την τηλεοπτική μεταφορά του «Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events», της best-selling σειράς βιβλίων που έγραψε ο Daniel Handler, τα 13 βιβλία της οποίας έχουν πουλήσει μέχρι σήμερα περισσότερα απο 65 εκατομμύρια αντίτυπα και έχουν μεταφραστεί σε 43 γλώσσες.

«Η ιστορία εστιάζει στα αδέλφια Violet, Klaus και Sunny Baudelair, τα οποία μένουν ορφανά όταν μια πυρκαγιά στο σπίτι τους, αφαιρεί τη ζωή των γονιών τους. Χωρίς άλλους συγγενείς, τα παιδιά καταλήγουν στην κηδεμονία του διαβολικού τους θείου Κόμη Olaf, ο οποίος εποφθαλμιά την κληρονομιά τους.»

Σύμφωνα με την Cindy Holland, Πρόεδρο Προγράμματος του Netflix:

«Αναζητώντας ένα φανταστικό υλικό που να έχει απήχηση τόσο στους γονείς όσο και στα παιδιά, ο πρώτος σταθμός είναι το A Series of Unfortunate Events. Ο κόσμος που δημιούργησε ο Lemony Snicket είναι μοναδικός και σκοτεινά αστείος. Ανυπομονούμε να μεταφέρουμε αυτόν τον υπέροχο κόσμο στα μέλη του Netflix.»

https://www.youtube.com/watch?v=6hlNVt-STn4

Cinemode.gr​

Η σειρά ξεκινάει 13 Ιαν. 2017.
 
Last edited:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: A Series of Unfortunate Events [Netflix, 2017]


Και έχουμε νέο Teaser!

Εξαιρετική παραγωγή και πάλι από το Netflix!
 

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316
Lemony Snickets A Series of Unfortunate Events - Νεα σειρά στο Netflix 2017

asoue-600x413.jpg


Είχα δεί την ταίνια με τον Jim Carey παλιότερα και μου άρεσε πολύ.
Κατα τύχη είδα χθες στο Netflix νέα σειρα σε 4Κ μάλιστα, Neil Patrick Harris στο ρόλο του κακού Count Olaf.
Είδαμε 2 επεισόδια χθές με την γυναίκα, ήταν ΠΟΛΥ ωραίο, θυμίζει HOTEL BUDAPEST..

http://www.imdb.com/title/tt4834206/

Διαμάντι πάλι χτύπησε το Netflix...
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: Lemony Snickets A Series of Unfortunate Events - Νεα σειρά στο Netflix 2017

Ωραία!

Θέλω να του ρίξω και εγώ μία ματιά! ;)
 
Last edited by a moderator:

klamia71

AVClub Addicted Member
5 November 2007
2,141
Απάντηση: A Series of Unfortunate Events [Netflix, 2017]

Όταν έχει παίξει τον Olaf o karrey Αντε να τον δείς από άλλον ηθοποιό. Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί ο! Harris να πλησιάσει καν το χαρακτήρα που έβγαζε ο karrey. Πολύ φλατ. Κατά τα άλλα καλό φτιαγμένο με υπέροχα σκηνικά με πολύ καλούς τους υπόλοιπους ηθοποιούς εκτός από το ολαφ που χρειάζοταν άλλη προσέγγιση.. Ίσως φταίει ο Jim karrey... Ανεπανάληπτος

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: Απάντηση: A Series of Unfortunate Events [Netflix, 2017]

Όταν έχει παίξει τον Olaf o karrey Αντε να τον δείς από άλλον ηθοποιό. Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί ο! Harris να πλησιάσει καν το χαρακτήρα που έβγαζε ο karrey. Πολύ φλατ. Κατά τα άλλα καλό φτιαγμένο με υπέροχα σκηνικά με πολύ καλούς τους υπόλοιπους ηθοποιούς εκτός από το ολαφ που χρειάζοταν άλλη προσέγγιση.. Ίσως φταίει ο Jim karrey... Ανεπανάληπτος

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα,δυστυχώς η σύγκριση είναι αναπόφευκτη.
 
Re: A Series of Unfortunate Events [Netflix, 2017]

Το ξεκίνησα χθες, "δύσκολη" σειρά, ξενίζει, αν δεν ξέρεις περί τίνος πρόκειται. Φυσικά είναι απολύτως στο κλίμα του βιβλίου.

Eγώ ξετρελάθηκα με τη φωτογραφία και τα κάδρα, έπιασα τον εαυτό μου να χαζεύει χωρίς καν να προσέχει το στόρυ. Εντάξει μια χαρά είναι ο Χάρις, όπως μια χαρά ήταν κι ο Κάρευ, οι συγκρίσεις δεν έχουν νόημα, αν και μοιραία τις κάνεις επειδή είναι κοντά σχετικά χρονικά.
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,624
Απάντηση: A Series of Unfortunate Events [Netflix, 2017]

Maestro συμφωνω εν πολλοις μαζι σου, ιδιαιτερα με τα περι των "καδρων". Ωραιοτατα!
Περι Καρεϋ δεν εχω αποψη επειδη μαλλον δεν θυμαμαι να το ειδα ή δεν θυμαμαι απλα - αν και ο λεγαμενος δεν μου αρεσει ως υπερβολικος σε ολα...
 

#@george@#

AVClub Addicted Member
1 April 2010
1,753
Re: A Series of Unfortunate Events [Netflix, 2017]

Τα βιβλία δεν τα έχω διαβάσει οπότε δεν έχω άποψη αλλά είναι λογικό η σειρά να "βρίσκεται πιο κοντά" στο βιβλίο απ' ότι η ταινία. Η σύγκριση με την ταινία είναι αναπόφευκτη και εδώ χάνει στα σημεία. Ο βασικός συντελεστής, ο Όλαφ, είναι λίγος. Δεν έχω δει όλα τα επεισόδια αλλά τα στα τέσσερα που έχουμε φτάσει (και η σύζυγος), δεν τα καταφέρνει όπως η ταινία. Θα συμφωνίσω ότι η ατμόσφαιρα είναι πολύ επιτυχημένη. Εξαιρετική φωτογραφία, η μουσική των τίτλων πολλή καλή.
Αλλά το όλο πράγμα σε κάνει να αναρωτιέσαι αν χρειαζόταν αυτό το .......... remake, εκτός αν..... και εδώ ακριβώς είναι που υπάρχουν κάποια νέα γεγονότα - στοιχεία που δεν υπήρχαν στην ταινία (υποθέτω ότι υπάρχουν στο βιβλίο) και που σου ανανεώνουν το ενδιαφέρον. Δεν πρόκειται να ψηφίσω ακόμη. Θέλω να δω πού θα το πάει.
Πάντως, κάποιος που δεν έχει δει την ταινία κατά πάσα πιθανότητα θα ευχαριστηθεί.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: A Series of Unfortunate Events [Netflix, 2017]

Πρώτο Teaser Απο Την 2η Σαιζόν Του «A Series of Unfortunate Events»

Το Netflix κυκλοφόρησε το πρώτο teaser απο την δεύτερη σαιζόν του «A Series of Unfortunate Events»,
της τηλεοπτικής μεταφοράς της best-selling σειράς βιβλίων «Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events» που έγραψε ο Daniel Handler.

«Το A Series of Unfortunate Events αφηγείται την τραγική ιστορία των ορφανών Baudelaire – της Violet, του Klaus και της Sunny – των οποίων ο σατανικός κηδεμόνας Κόμης Olaf,
είναι αποφασισμένος να κάνει το παν για να καταχραστεί την κληρονομιά τους.
Τα αδέλφια θα πρέπει να ξεγελάσουν τον Olaf, να ξεσκεπάσουν τα σατανικά του σχέδια και μεταμφιέσεις και να ανακαλύψουν στοιχεία γύρω απο τον μυστηριώδη θάνατο των γονιών τους.»

Το σενάριο της τηλεοπτικής μεταφοράς έχει γράψει ο Mark Hudis («Nurse Jackie», «True Blood»)
ο οποίος εκτελεί και χρέη παραγωγού μαζί με τους Daniel Handler και Barry Sonnenfeld.

Στους πρωταγωνιστικούς ρόλους επιστρέφουν οι Neil Patrick Harris, Patrick Warburton, Malina Weissman, Louis Hynes, K. Todd Freeman, Usman Ally,,
ενώ τα νέα πρόσωπα θα είναι οι Nathan Fillion («Castle»), Tony Hale («Veep»), Sara Rue («Impastor»), Lucy Punch («Bad Teacher») και Roger Bart («Desperate Housewives»).

Η δεύτερη σαιζόν του «A Series of Unfortunate Events» που καλύπτει τα βίβλια 5 εως 9, θα διατεθεί μέσα απο το Netflix στις 30 Μαρτίου.

http://www.cinemode.gr/tileoptikes-...sezon-tou-a-series-of-unfortunate-events.html