The Grand Tour [Amazon]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 3 33.3%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 4 44.4%
  • Καλή

    Votes: 2 22.2%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    9
17 June 2006
9,768
Όλοι αναμένουμε :D

Με την ευκαιρία μου αρέσει ο νέος Stig, που είναι ένας από τους παλιούς Stig με το όνομά του δείχνοντας το πρόσωπό του...:flipout::flipout::flipout:

 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,583
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Εγω παντως, θα το πω .... και ας πεσει φωτια απ'τα ουρανια >
ΠΟΤΕ δεν με χαλασε ο καυστικος κυνισμος του Clarkson !!!
Ακριβως, το αντιθετο θα ελεγα.

Ισως επειδη δεν στολισε ποτε τους ελληνες (δεν ξερω, μπορει και να το κανε).
Αλλα ακομα και να μας στολιζε .... εχει στολισει τοσους αλλους ... no harm done !
Δεν μπορει νας ΜΗΝ μας πειραζει οταν στολιζει αλλους .... και να μας πειραζει μονο
οταν στολιζει εμας. Βεβαια, υπαρχουν και αυτοι που επιθυμουν ειρωνιες νηπιαγωγειου.
Δηλαδη, καθολου ειρωνια !

Ε ... για ολους τους υπολοιπους .... καθε ροδο παει με τα αγκαθια του ! -bye-
 
Last edited:

underdog

Supreme Member
26 November 2007
6,744
Θεσσαλονίκη
Νομιζω οτι το χιουμορ του ειναι πολυ πετυχημενο. Ειδικα το πρωτο βιντεο ηταν φανταστικο.

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,583
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Το πρωτο βιντεο ειναι ΥΜΝΟΣ προς τους ελληνες (οχι τοσο για τις ελληνιδες).
Το δευτερο δεν εκφραζει απολυτα την αληθεια .... αλλα .... του το συγχωρω.
Δεν ξερω γιατι ... του το συγχωρω.
 

supacoopa

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,411
Athens
Δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα, αν και ειχα ολη την καλη διαθεση....

Νομιζω οτι το παλιο φορμα ηταν καλυτερο.
Φυσικα δεν μπορουν να κανουν οτι ακριβως εκαναν στο BBC, αλλα...

Περιμενω την συνεχεια και τα πιθανα road trips / chases, αυτο το απλο κουβαλημα της τεντας απο χωρα σε χωρα μου φαινεται σπαταλη budget και τελικα ανουσιο.
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Επέστρεψαν!

Και τα έσπασαν κατά την άποψή μου
Σίγουρα σηκώνει συζήτηση το νέο φορμά , από τη σκηνή ως την επικίνδυνη πίστα
Αλλά μου άρεσε και επιτέλους είναι πίσω και με τρελό budget
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,691
Clermont-Ferrand, France
Μέχρι να ξεσυνηθίσουμε ότι δεν θα ακούμε την μουσική του Top Gear, δεν θα βλέπουμε τον Stig, την Gambon corner και τα χαζά με τις ποδιές που φέρνουν τις οδηγίες των producers, θα πάρει λίγο καιρό. Από την άλλη, το κλασσικό Βρεταννικό χιούμορ είναι εδώ, με μερικές Αμερικάνικες χαριτωμενιές, το budget είναι πολύ μεγαλύτερο και η ελευθερία στο να κάνουν ότι παπαριά θέλουν απόλυτη.
Τους πήρε 2 χρόνια να παρακαλάνε τις Porsche, Ferrari, McLaren για να κάνουν το δοκιμαστικό και όλο όχι λέγανε. Σιγά μην τολμάγανε τώρα που άνοιξε και η Αμερικάνικη αγορά, να πουν ξανά όχι.
Για πρώτο επεισόδιο, δεν ήταν τέλειο, αλλά πραγματικά το ευχαριστήθηκα. Και εάν αναλογιστούμε το πόσο τραγικό ήταν το καινούργιο Top Gear, τότε, δεν υπάρχει σύγκριση.
Άνετα θα έπαιρνα amazon fire stick μόνο για αυτό.
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Προφανώς υπάρχει μια αμηχανία και μια ανασφάλεια.. Είχαν πολλές ωραίες ιδέες στο TG που δεν επιτρέπεται να αγγίξουν και πρέπει να "χοντρήνουν" λίγο το χιούμορ τους για να αρέσουν και στα Αμερικανά! Το concept με τον Αμερικανό για μόνιμο οδηγό ας πούμε, θέλει δουλειά.

Οσο υπήρχε Top Gear πρίν το 2002 υπάρχει και τώρα, αδιάφοροι παρουσιαστές σε ένα άψυχο σόου για αυτοκίνητα
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Υπάρχει πάντως μια προσπάθεια για ανανέωση!

4165222842_686b7a5581.jpg

:p :flipout:
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Επέστρεψαν!

Και τα έσπασαν κατά την άποψή μου
Σίγουρα σηκώνει συζήτηση το νέο φορμά , από τη σκηνή ως την επικίνδυνη πίστα
Αλλά μου άρεσε και επιτέλους είναι πίσω και με τρελό budget

+1000000000
 
17 June 2006
9,768
Χθες τελείωσα το πρώτο επεισόδιο. Ήταν αρκετά καλό και έβγαζε και γέλιο ανά στιγμές. Βέβαια το χοντροκομμένο της υπόθεσης κυρίως στο κομμάτι με τους celebrities δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά.
Όμως νομίζω ότι μπορούν να κάνουν κάτι καλό. Περιμένω με ανυπομονησία τα road trips σε περίεργα μέρη του κόσμου που ήταν τα αγαπημένα μου...
Θέλω να δω αν όντως θα γκρεμίσουν το σπίτι του Clarkson... Βέβαια με τόσα εκατομμύρια στην παραγωγή για κάθε επεισόδιο μπορεί άνετα να το έχουν βάλει στο πρόγραμμα για να φτιάξει και καινούργιο :p
 

supacoopa

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,411
Athens
Απαντηση στο ανωτερω spoiler...

Ο Κλαρκσον εχει ηδη κατεδαφισει το "σπιτακι" του (αξιας 4 εκατ λιρων) απο τον Σεπτεμβριο, για να φτιαξει καινουριο στο ιδιο οικοπεδο.

Προφανως δεν το εκανε λογω του στοιχηματος, αλλα στο αρθρο αναφερεται οτι υπηρχε συνεργειο που κινηματογραφουσε, οποτε...

:music-smiley-005:
 

PETRAN

AVClub Fanatic
20 June 2006
11,063
in orbit
Ο άνθρωπος είναι βλάκας με περικεφαλαία.. αλλά είναι και ζάμπλουτος οπότε στα κάκαλατ.. τι να πεις.
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Άρχοντας του ψεύδους!

11450703_jeremy-clarkson-will-drive-through-the-game_cecdd65c_m.png


Τολμώ να υποθέσω ότι μόλις δήθεν πάνε με συνεργεία οι άλλοι δύο να του το γκρεμίσουν, θα βγει εκείνος και θα τους πει σας την έφερα Loosers!
Κι εκείνοι θα του απαντήσουν: το στοίχημα είναι στοίχημα, μόλις χτίσεις το επόμενο θα ´ρθουμε να στο γκρεμίσουμε!
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Ούτε καν έγινε έτσι!

(Όντως ακολουθεί spoiler εδώ, για να πω αν μ' άρεσε ή όχι) :
Στο τρίτο επεισόδιο δήθεν έφυγε κάπου ο Κλάρκσον και οι άλλοι δύο πήγαν και το κατεδαφίσαν τσάτρα-πάτρα.
Θα μπορούσαν να το ανάγουν σε υπερθέαμα, αλλά ήταν χλιαρό το περιστατικό.
Και παντελώς ψεύτικα στημένο!