Καλώς ήρθατε στο AVClub.

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ψηφίστε την Ταινία:

Ψήφισαν
55. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Εξαιρετική

21 38.18%
  • Πολύ Καλή

14 25.45%
  • Καλή

8 14.55%
  • Μέτρια

8 14.55%
  • Κακή

4 7.27%
Σελίδα 21 απο 33 ΠρώτοΠρώτο ... 1117181920212223242531 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 201 έως 210 από 322

Θέμα: Avengers: Endgame

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2007
    Περιοχή
    Είμαι παντού

Απάντηση: Re: Απάντηση: Avengers: Endgame (2019)

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από spcav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε και ο Σεφερλής 
    Ο Σεφερλης ειναι μια κλαση ανωτερος
    όταν υπάρχει η ποιότητα,τότε μου αρέσει και η ποσότητα!
    Διδάσκω αεί γηρασκόμενος.
    Επιτέλους έφτασε η ώρα,αλλά δεν ξέρω τι ώρα είναι...
    Το τρόλινγκ εστί φιλοσοφείν.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2017

Re: Avengers: Endgame (2019)

Το είδα και εγώ μόλις τώρα γύρισα...
    Οκ καλό ήταν αξίζει να το δεις σινεμά εννοείται..
    Τώρα να πω την αλήθεια περισσότερο γέλασα παρά συγκινήθηκα που διάβαζα διαφορά. Για μένα ο Thor όλα τα λεφτά. Δεν μου αρέσει η γυναικοπαρέα των σούπερ ηρώων δεν ξέρω κάπου δεν μου κολλάει. Ειδικά την κάπτεν Μαρβελ ούτε να την βλέπω δεν αντέχω.
    Νομίζω τελείωσαν οι avengers έκλεισε ο κύκλος τι άλλο να κάνουν; Μάλλον θα πάμε σε μεμονωμένες ιστορίες πλέον
    Το πρώτο 20 λεπτό περίπου για μένα ήταν το πιο βαρετό, οκ άντε να μπούμε στο ψητό έλεγα συνέχεια

Sent from my iPhone xs max using Tapatalk

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Περιοχή
    Utopia..

Box office $2.189 billion

Η ταινία είναι το Νο.2 όλων των εποχών τώρα, και κυνηγάει το No.1 - Avatar!

http://roxx.gr/2019/05/05/endgame-pe...nigaei-avatar/
    Expand Your Universe!

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2011

Ψήφισα μέτρια. Για το Infinity war θα ψήφιζα "εξαιρετική". Κατά τη γνώμη μου η διαφορά των δύο ταινιών είναι χαώδης και αυτό βέβαια είναι σε βάρος του Endgame διότι από την τελευταία ταινία της σειράς περιμένουμε το κάτι παραπάνω. Γενικά μου αρέσουν οι ταινίες της Marvel, αλλά αυτή τη βρήκα βαρετή και ανούσια.

Δυστυχώς η ιστορία με το time-travel για άλλη μια φορά βγήκε αχταρμάς. Ως συνήθως δηλαδή. Θα προτιμούσα να μην έβαζαν ποτέ πια time-travel σε ταινία, 99 στις 100 φορές το αποτέλεσμα είναι αποτυχημένο. Από και και πέρα οι 3 ώρες ήταν υπερβολικές και με έκαναν να κοιτάω το ρολόι μου. Το άλλο μεγάλο πρόβλημα είναι ότι έκαναν τους ήρωες όλο και πιο δυνατούς, τόσο που ήταν πλέον ανούσιο. Ο spiderman έγινε spider-ironman, ο captain america έγινε σουπερμαν, και πάει λέγοντας. Γενικά δεν βρήκα τίποτα ενδιαφέρον ή πρωτότυπο ή αξιόλογο.

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη

Αποκομμένος στη Μυτιλήνη για δουλειά μετά από μία κουραστική ημέρα, πήρα απόφαση να δω τη ταινία στο μοναδικό σινεμά της πόλης. Αντιπαρέρχομαι το γεγονός της φτωχής multimédia αίθουσας, αλλά κρατάω την παλιά αίσθηση του σινεμά που είχαμε ως παιδιά και μιας ταινίας που αν και 3 ώρες, δε με κούρασε καθόλου. Την ευχαριστήθηκα από την αρχή μέχρι το τέλος, παρά τις σεναριακές της ευκολίες και το time travel το οποίο έκανε κρα από το infinity ακόμη. Το μοναδικό μελανό σημείο για εμένα είναι η επόμενη ημέρα στις ταινίες Μάρβελ με βάση το διαμορφωμένο status quo και την αποχώρηση εκλιπόντων από το σύμπαν άλλα και τη δημιουργία νέων χαρακτήρων οι οποίοι δε με ενθουσίασαν.

Sent from my iPad using Tapatalk

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2010
    Περιοχή
    Mitilini

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από cmoustos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποκομμένος στη Μυτιλήνη για δουλειά μετά από μία κουραστική ημέρα, πήρα απόφαση να δω τη ταινία στο μοναδικό σινεμά της πόλης. Αντιπαρέρχομαι το γεγονός της φτωχής multimédia αίθουσας, αλλά κρατάω την παλιά αίσθηση του σινεμά που είχαμε ως παιδιά και μιας ταινίας που αν και 3 ώρες, δε με κούρασε καθόλου. Την ευχαριστήθηκα από την αρχή μέχρι το τέλος, παρά τις σεναριακές της ευκολίες και το time travel το οποίο έκανε κρα από το infinity ακόμη. Το μοναδικό μελανό σημείο για εμένα είναι η επόμενη ημέρα στις ταινίες Μάρβελ με βάση το διαμορφωμένο status quo και την αποχώρηση εκλιπόντων από το σύμπαν άλλα και τη δημιουργία νέων χαρακτήρων οι οποίοι δε με ενθουσίασαν.

Sent from my iPad using Tapatalk
    Σινε Αρίων

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από speedman_27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σινε Αρίων
    Χαχαχα ακριβώς :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2008

Ψήφισα "πολύ καλή" για δύο και μόνο λόγους. Ο πρώτος είναι καθαρά τιμητικός για την όλη σειρά, ιδίως για το εξαιρετικό infinity war, και 2ον για τον υπέροχο Robert Downey jr. ο οποίος θεωρώ ότι πραγματικά κράτησε όλη την ταινία όρθια! Ήταν ο μόνος κατά την γνώμη μου που πέρασε από όλα τα συναισθήματα και τα έβγαλε με τρομερή πιστικότητα προς τα έξω!

Γενικά πάντως σαν ταινία θεωρώ ότι ήταν αρκετά μέτρια (ή τέλος πάντως απλά καλή). Την περίμενα λίγο πιο δραστήρια, πιο... επική! Είχε πολύ υποτονικούς ρυθμούς στο μεγαλύτερο μέρος της, με πολλές σκηνές "ξαναζεσταμένο φαγητό", με βιαστικές "εύκολες" λύσεις, η πολυσυζητημένη C.Marvel εμεινε υπερβολική ώρα εκτός παιχνιδιού χωρίς καμία προφανή αιτία και γενικά υπήρχαν αρκετές τρύπες (και έλεος πια με αυτό το γελοίο χιουμοράκι της marvel που το βάζουν σε υπερβολικό βαθμό και χάνεις όλο το συναίσθημα από τις ταινίες της).

ΥΓ1. Το 3D, τουλάχιστον στον κινηματογράφο της Χαλκίδας, στα πρώτα πλάνα ήταν από τα καλύτερα που έχω δει, αλλά από τη μέση και μετά και αναλόγως τη σκηνής γινόταν από μέτριο έως και θολό θα έλεγα, δεν ξέρω γιατί!
    ΥΓ2. Στις... συγκινητικές στιγμές, και λόγω απόλυτης σιωπής στην αιθουσα, ακούστηκαν από τουλάχιστον 3-4 άτομα κλάματα και... μυξοκλάματα!
    ΥΓ3. Μπροστά μου ήταν μια κυρία, που ήρθε μόνη της να δει την ταινία, ηλικίας πάνω από 60ετών! Αυτό δεν το έχω ξαναδεί σε τέτοιου είδους ταινία, μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστικα...!

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2010
    Περιοχή
    Mitilini

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από cmoustos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχα ακριβώς :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Και αν σου πω έχω χρόνια να πάω. Δεν βολεύει διότι μένω έξω από Μυτιλήνη και είναι 56 χιλιόμετρα να πας

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2010
    Περιοχή
    Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft

Απάντηση: Avengers: Endgame (2019)

Sorry guys ...... ψηφισα Πoλυ Καλη αλλα ΟΧΙ Εξαιρετικη (οπως το Infinity War).
    Τα χει ολα το ταινιακι .... αλλα δεν προκαλει αυτο το κατι αλλο του Infinity War.

Kαι το χειροτερο .... ΔΕΝ ξερω τι ακριβως ειναι αυτο το κατι αλλο ....
    Ισως με τον καιρο, ξεκαθαρισει μεσα μου. Τωρα, δεν μπορω να το εντοπισω.
    Πραγματικα επικη ταινια .... αλλα Infinity .... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ !

Η δεσποινις "σας μαμαω ολους για πλακα" ΔΕΝ ειναι τοσο καταστροφικη για την ταινια
    οσο την περιγραψατε μερικοι-μερικοι. Κατι στο script συνολικα, κατι στις ερμηνειες
    ειναι που ΔΕΝ πειθει. Ισως εθεσα εξαιρετικα ψηλα τον πηχη των προσδοκιων.
    Δεν ξερω ...... I really don't know.

Σημερα ... τελευταια ημερα προβολης στο IMAX .... οι θεατες ηταν ΔΕΚΑ (κυριολεκτικα)
    και η θεση θεασης ΒΕΛΤΙΣΤΗ. Ομως, η αισθηση 3D ειχε την ιδια στεναχωρη αισθηση
    που ενιωσα και στo Alita BattleAngel. Δεν ικανοποιει ... δεν ικανοποιει ... δεν ικανοποιει !
    Κκαποιον που συνηθισε 6 χρονια με το εντελως ξεκουραστο passive 3D της LG.

Σελίδα 21 απο 33 ΠρώτοΠρώτο ... 1117181920212223242531 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης