Kodi και επιλογή σωστών υποτίτλων

BELL

New member
6 February 2009
18
Καλημερα σας, υπάρχει ρύθμιση στο kodi να αναγραφεί το όνομα του αρχείου μιας ταινιας, ώστε να επιλέγω τους κατάλληλους υπότιτλους;Στο kodi φαινονται μονο οι providers.
Πχ εαν θελουμε να δουμε μια ταινια με τον πατροπαραδοτο τροπο, κατεβαζαμε την ταινια, βλεπαμε το rip της και στη συνεχεια κατεβαζαμε το αντιστοιχο rip υποτιτλου
 
Last edited by a moderator:

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,726
Πάτρα
δεν κατάλαβα τι εννοείς με το φαίνονται μονο οι providers? οταν αρχίσει να παίζει μια ταινία και πας να κατεβάσεις υπότιτλο αναλογα με το skin που έχεις εμφανίζεται και το πλήρες όνομα του αρχείου
edit: μαλλον εννοείς οτι βλέπεις απο κάποιο addon, σε κάποιους providers εμφανίζεται κανονικά το πλήρες όνομα του αρχείου, σε κάποιους οχι, δεν μπορεις να κανεις κατι, ωστόσο αν ειναι br rip θα παιζουν οι περισσότεροι, ίσως σε κάποιους να χρειαστεί ενα μικρό delay/forward
 

BELL

New member
6 February 2009
18
Βλέπω από το exodus αλλά δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο το addon. Γενικά 3/4 φορες δεν έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους, απλα σκέφτηκα μήπως υπάρχει τρόπος να είμαι πιο ακριβής στην επιλογή των υποτίτλων και δεν το ξέρω
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,559
Αθηνα
Βλέπω από το exodus αλλά δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο το addon. Γενικά 3/4 φορες δεν έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους, απλα σκέφτηκα μήπως υπάρχει τρόπος να είμαι πιο ακριβής στην επιλογή των υποτίτλων και δεν το ξέρω

Δεν πολυβλεπω απο addons, αλλα ειχα την εντυπωση οτι κανενα δεν δειχνει το ονομα του αρχειου (απο οσες δοκιμες με exodus κυριως εχω κανει). Αν βγαζει ονομα αρχειου καλως, αλλιως αναγκαστικα θα πας ψαχνοντας.