Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 3 απο 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 55
    Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2011

Asus ZenWatch 3 (WI503Q)

No hard feeling.
    Αυτό που μπορώ να αναφέρω ότι στέκεται άψογα στο χέρι,το περίμενα πιο γκουμουτσα σε σχέση με ένα κλασικό ρολόι,το δερματικό λουρί φαίνεται στοιβαρο και υψηλής ποιότητα συναρμογής.

Ανταλλακτικό για λουρί μόνο με αντίστοιχα της Asus για το συγκεκριμένο ρολόι και όχι τρίτα κατασκευαστών όπως πχ με gear της Samsung.

Στα θετικά βλέπω η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί άψογα και προσαρμόζεται ιδανικά στις συνθήκες του περιβάλλοντος.

Υπόλοιπες λειτουργίες αργότερα.

Εδώ πως στέκεται στο χέρι.

Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by alextrela; 26-11-2016 at 12:08.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αθηνα

Re: Asus ZenWatch 3 (WI503Q)

Μπορείς να βγαλεις και μία φωτό από λίγο πιο μακριά για να καταλαβω μέγεθος. Να φαίνεται και ο καρπός ας πούμε

sent from my mobile phone, i apologise for any spelling errors

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2011

Για τσέκαρε να δεις τώρα.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αθηνα

το μεγεθος μια χαρα φαινεται!
    ειδα και αυτο που ειναι απο τα λιγα reviews που βρηκα

εντυπωσιακο οτι βγαζει ολοκληρη μερα με την οθονη always on (αν και με την 2η προσπαθεια.. ισως ηθελε να κανει μερικους κυκλους φορτισης - αποφορτισης ή εκανε καποια χαζομαρα ο τυπος)

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006

Απάντηση: Asus ZenWatch 3 (WI503Q)

Μπορείς να τεστάρεις αν μπορείς να κάνεις κλήση και να μιλήσεις "μέσω" του ρολογιου; Αν ναι πως ακούγεται η όλη φάση; Στο moto που έχω πχ δεν γίνεται, ενώ σε κάτι αλλά κινέζικα που έχω δει, γίνεται

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ανδρέας Δασκαλάκης

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2011

Asus ZenWatch 3 (WI503Q)

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από AnDas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να τεστάρεις αν μπορείς να κάνεις κλήση και να μιλήσεις "μέσω" του ρολογιου; Αν ναι πως ακούγεται η όλη φάση; Στο moto που έχω πχ δεν γίνεται, ενώ σε κάτι αλλά κινέζικα που έχω δει, γίνεται

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Λοιπόν δοκίμασα την πραγματοποίηση ομιλίας κανα 5λεπτο και ο ήχος ακούγεται δυνατά και καθαρά χωρίς παραμορφώσεις από το ρολόι.

Χωρίς παράπονα ο συνομιλητής μου.

Απλά υπόψη αν έχεις ταυτόχρονα και Bluetooth hands free θα απενεργοποιήσεις από το Bluetooth το phono audio από τις ρυθμίσεις Bluetooth του κινητού αλλιώς αν δεν το κανεις η ομιλία θα πάει υποχρεωτικά από το ακουστικό του hands free και όχι το ρολόι.

Δες εδώ από εμένα.

Last edited by alextrela; 26-11-2016 at 19:53.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006

Απάντηση: Asus ZenWatch 3 (WI503Q)

Thanks....
    Ανδρέας Δασκαλάκης

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2011

Asus ZenWatch 3 (WI503Q)

Μετά από ένα 5ημερο συνεχής χρήσης του ρολογιού να καταγράψω τις παρατηρήσεις -εντυπώσεις από την συμβίωση μαζί του.

Πρώτα από όλα πολύ εντυπωσιακό και ντινεζατο,κάθεται άριστα στο χέρι,μαζεμένο σε μέγεθος,υψηλή ποιότητας κατασκευής το δερματικό ρολόι.

Σε gunmetal τα σπάει κυριολεκτικά.

Τώρα όσον αφορά στα της συσκευής η οθόνη του εξαιρετική και σε ζωντάνια και φωτεινότητα.

Η αυτόματη φωτεινότητα εξίσου δουλευτεί υποδειγματικά.

Τα notification άψογα έως τώρα με ποικίλα εφαρμογών από social media app έως app επικοινωνίας Viber,WhatsApp κλπ και φυσικά πλήρη υποστήριξη gmail αλλά και του εκάστοτε μαμισιου email client ανα συσκευή.

Οπως ανάφερα και πάνω η πραγματοποίηση κλήσεων από το ρολόι οπου ο ήχος είναι πεντακάθαρος,δυνατός χωρίς θορύβους σε υψηλά επίπεδα η υλοποίηση από Asus.

Με έχουν βολέψει αφάνταστα κάποιες λειτουργίες(gestures) όπως πχ ενώ φοράς το ρολόι και το έχεις ρυθμίσει το ρολόι να είναι κλειστο όταν φέρνεις με μια ελαφριά κίνηση του χεριού σου το ρολόι να κοιτάει προς το πρόσωπο σου αυτόματα ανοίγει η οθόνη.

Ξαναβάζεις το χέρι στην θέση του αυτόματα σβήνει.

Όπως αντίστοιχα ενώ είναι always on εκεί που είναι διακριτικός ο φωτισμός με το που το φέρνεις με την ελαφριά κίνηση του χεριού προς το πρόσωπο σου η φωτεινότητα τσιμπάει προς τα πάνω βελτιώνοντας την ευκρίνεια ανάγνωσης.

Εξίσου βολικό το music control μέσω του ρολογιού σε μουσική που ακούς μέσω Bluetooth hands free με τα gestures που υποστηρίζει.

Επίσης η συλλογή με 50+ watch faces είναι εξαιρετική όπου μέσω της εφαρμογής της Asus για το κινητό το customization είναι ιδιαίτερα πλούσιο.

¶ψογη συνεργασία με android wear app από το κινητό όπως και την εφαρμογή της Asus(Zenwatch Manager)

Όσον αφορά αυτονομία σε 12ωρη χρήση always on με αυτόματη φωτεινότητα στο on από τις 8 το πρωί έως τις 8 το βράδυ η αυτονομία μου κρατάει 2 ημέρες.

Γενικά δηλώνω πολύ ευχαριστημένος για την πρώτη μου εμπειρία με smartwatch.

Αντιπροσωπεύει όλα αυτά που ήθελα από ένα τέτοιο ρολόι χωρίς τίποτα περιττό που δεν το χρειάζομαι.

Στο μόνο που δεν το έχω δοκιμάσει έως τώρα είναι η fitness tracking λειτουργίες και τα συναφή μιας ψιλό αδιάφορο μου είναι.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2011

Φρεσκότατο αναλυτικό review.
    ZenWatch 3 Review: As Smartwatch Interest Wanes, ASUS Offers a Compelling and Competitive Wear Product
    https://www.xda-developers.com/asus-zenwatch-3-review/

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2011

¶λλο ένα φρέσκο αναλυτικό review.

ASUS ZenWatch 3 review
    http://www.androidauthority.com/asus...review-730398/

Positives

Beautiful design
    Great display
    Fast charging
    Excellent performance

Negatives

Proprietary wrist strap connector
    Lacks GPS, NFC, and a heart rate monitor

Bottom Line

ASUS has delivered what is likely the most well-rounded smartwatch to date. With a beautiful design, great display, excellent performance, and solid hardware, it's very difficult not to fall in love with the ZenWatch 3. If you know the smartwatch concept is for you, the ZenWatch 3 is a great choice and you almost certainly won't be disappointed.

Σελίδα 3 απο 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης