Civilization VI

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,453
Πειραιάς
civvi-mac-art1.jpg



Μόλις 3 ημέρες μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού για PC, κυκλοφορεί και η έκδοση για τα Mac, με δυνατότητα να παίξουμε αυτό το παιχνίδι μέσα από το Steam και με κόστος τα 60 δολάρια. Η εταιρεία ανέφερε επίσης ότι σύντομα θα είναι διαθέσιμο και μέσω του Mac App Store.

Προτεινόμενες συνθέσεις υπολογιστών είναι Intel Core i5 2.7GHz με 6GB RAM και 15GB χώρο στον δίσκο.Προτείνει επίσης μια κάρτα γραφικών από τις Radeon HD 6790, Nvidia GeForce 775M, ή Intel Iris Pro με 1GB VRam, αν και παίζει και με κατώτερα χαρακτηριστικά.

Πηγή : https://9to5mac.com/2016/10/24/civi...ter-its-pc-release-available-on-steam-for-60/
 

Manosss

AVClub Addicted Member
7 June 2012
2,251
Πειραιάς
Πω πω θα θυμηθούμε τα παλιά.
Civilazation III από τα αγαπημένα μου παιχνίδια.
Ελπίζω να έχουν κάνει καλή δουλεία γιατί μετά το ΙΙΙ κανένα άλλο δεν με ευχαρίστησε το ίδιο
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
ααα...εσυ εισαι παλιός.....εγω ξεκινησα με το 4 μετα 5, δεν επαιξα αυτο με το διαστημα και τωρα κραταω μεγαλο καλαθι για αυτο που βγήκε τωρα....θα δείξει
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Just One More Turn ….
Και η ώρα περνούσε
έκλεψα από τον ύπνο μου και κέρδισα την πρώτη μου cultural Victory :D

κλασικά οι άγγλοι είναι καλοί, αλλά δοκιμάστε και τους βραζιλιάνους ;-)
Το stacking είναι καλή ιδέα
Και εντυπωσιακά καλή ιδέα τα νέα districts