Αγορά Android Box με DVB-S2 και DVB-T2

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

stairo

New member
8 November 2016
10
έχετε να μού προτείνεται κάποιο?

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thans

New member
26 February 2011
19
έχετε να μού προτείνεται κάποιο?

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Amiko a3 combo

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Καποια Amiko εχουν παρουσιασει προβληματα με το wifi (ταχυτητα+drops). Στα υποψη, αν θελεις να το χρησιμοποιησεις και ως media player. Εδω και περιπου 1 μηνα κανω ενα review του (σχετικά νεου) ΚΙΙ pro με dual tuner με πολυ καλές μέχρι τώρα εντυπωσεις. Θα γραψω περισσοτερα οταν βγαλω το χερι απο το γυψο..
 
Δες και το Κ1 plus S2 T2, το έχω και είμαι αρκετά ευχαριστημένος
Το κομμάτι Sat το δούλεψα λίγο μιας και με έβγαλε πρόβλημα το LNB και δεν ασχολήθηκα με την επισκευή του.
Αλλά σαν δέκτης TV και σαν Kodi δεν έχω κανένα παράπονο.
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Μην παρετε το ΚΙ. Εχει θεματα στην ταχυτητα του wifi, δεν υποστηριζει 5GHz δικτυα και εχει μονο 1GB ραμ.
 

stairo

New member
8 November 2016
10
Amiko a3 combo

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το εψαξα, καλό φαίνεται με καλές κριτικές , αλλά θέλω Android 6 , γιά νά έχω τα update κ την υποστήριξη σε κάποιες εφαρμογές 😉

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Καποια Amiko εχουν παρουσιασει προβληματα με το wifi (ταχυτητα+drops). Στα υποψη, αν θελεις να το χρησιμοποιησεις και ως media player. Εδω και περιπου 1 μηνα κανω ενα review του (σχετικά νεου) ΚΙΙ pro με dual tuner με πολυ καλές μέχρι τώρα εντυπωσεις. Θα γραψω περισσοτερα οταν βγαλω το χερι απο το γυψο..
Αυτό κοίταζα, το μόνο που με προβληματίζει είναι amologic 905, θα ήθελα τον 912

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

προσωπικα θα έπαιρνα το FERGUSON ARIVA 4K
Αυτό δεν το ξέρω,θα το ψαξω , ευχαριστώ αδερφέ👍

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

προσωπικα θα έπαιρνα το FERGUSON ARIVA 4K
Το είδα αλλά θέλω Android Box και με ενδιαφέρει κ το dvb-s dvb-t

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Αν σε προβληματιζει η αποδοση, εχω δοκιμασει 4Κ sample (2160p, 60Mbps) και η αποδοση του ειναι πολυ ικανοποιητικη.

Για να δεις το framerate (ελαχιστα frames χανονται) μπορεις να δεις το βιντεο αυτο, τραβηγμενο απο την τηλεοραση μου με ενα S7 Edge
https://youtu.be/LrtBHxiKfMg
 

wolfgr

AVClub Enthusiast
18 September 2011
709
με ενδιαφερει τρελα και εμενα ο KII το μονο που δεν βρισκω ειναι αν κανει passthrough hd audio.Μπορω μεσα απο kodi να βλεπω επιγεια και δορυφορικη?Θα στριμαρω ενσυρματα hd ταινιες ,δεν νομιζω να εχει προβλημα?
 

stairo

New member
8 November 2016
10
Για αρχή έχω παραγγείλει το beelink GT1, θα σας πω λεπτομέρειες όταν το παρω στα χέρια μου κ αναμένεται η αγορα του K3 , μέ το καλό να βγεί 😉

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

wolfgr

AVClub Enthusiast
18 September 2011
709
Για αρχή έχω παραγγείλει το beelink GT1, θα σας πω λεπτομέρειες όταν το παρω στα χέρια μου κ αναμένεται η αγορα του K3 , μέ το καλό να βγεί 😉

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτα που αναφερεις δεν εχουν δεκτες dvb-T/S2.....
 

stairo

New member
8 November 2016
10
αυτα που αναφερεις δεν εχουν δεκτες dvb-T/S2.....
Το beelink δεν έχει το ξέρω, το k2 pro έχει απλα περιμένω το 3 που έχει καλύτερες προδιαγραφές

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Το beelink δεν έχει το ξέρω, το k2 pro έχει απλα περιμένω το 3 που έχει καλύτερες προδιαγραφές

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
http://www.videostrong.com/productshow.asp?id=924&sid=248

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

fotis78

New member
11 April 2016
18
Είδα σε γνωστο Ελληνικο "eshop" το Ferguson ARIVA 4k combo. Το εψαξα απο'δω , απο'κει τελικα δείχνει πολυ δυνατό. Πρεπει να αξίζει τα 160 . Πάλι όμως εχω το θέμα αν έχει Ελληνικό epg.
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Φωτη, ο 4k combo εχει τον ιδιο s905 με το ιδιο Α53 που εχει το ΚΙΙ. Το 1GB ραμ ειναι πολυ λιγο για 160ευρω. Ασε που ειναι ακομη στα 5.1.1. Χρησιμοποιω το ΚΙΙ για τα ελληνικα των 3E και παρατηρω χαμενα frames. Τα χαμηλότερα specs του Ariva δε με πειθουν..

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Επισης στην ερώτηση σου, δεν εχω βρει καπως να εχει ελληνικό EPG ακομη και αν το λειτουργικο ειναι σε ελληνικά.
 

fotis78

New member
11 April 2016
18
Κατανοητά όλα. Παραμένω στον καλό για'μένα Opticum HD STI και παίρνω κάτι σε VENZ V10 για kodi και media player. Περισσεύουν και 100 ευρά για Samsung J1. Δορυφόρος ας περιμένει μέχρι το νέο έτος για αγορά TV με ενσωματωμένους δέκτες.
 

nikx

Senior Member
12 January 2013
467
Είδα σε γνωστο Ελληνικο "eshop" το Ferguson ARIVA 4k combo. Το εψαξα απο'δω , απο'κει τελικα δείχνει πολυ δυνατό. Πρεπει να αξίζει τα 160 . Πάλι όμως εχω το θέμα αν έχει Ελληνικό epg.

Tο εχει σε προσφορα στα μισα λεφτα ακριβως,το σκεφτομαι πολυ σοβαρα..
Εσεις τι λετε παιδια αξιζει τον κοπο;
 

nikx

Senior Member
12 January 2013
467
Oσο να 'ναι και με το μονολεκτικο κατι καταλαβαινεις,thnx.
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Εχουν περασει αρκετα απλά media players με 1GB ραμ απο τα χερια μου και κανενα δεν εκανε σωστα τη δουλεια που ελεγε πως θα κανει, πόσο δε μάλλον αν θελεις και sat χρηση. Καλυτερα σε ΚΙΙ λύση, ή wetek, ή αναμονη μεχρι να διατεθει καποιο νεο μοντελο.