Shooter [USA]

Ψηφίστε την Σειρά:

  • ΞΞΎΞ±ΞΉΟΞ΅ΟΞΉΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%
  • Ξ ΞΏΞ»Ο ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 1 33.3%
  • ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 1 33.3%
  • ΞΞΟΟΞΉΞ±

    Votes: 1 33.3%
  • ΞΞ±ΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    3

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
2lt4viu.jpg


Imdb | Wikipedia | USA | Cinemode | Facebook | Twitter



Το USA Network κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το «Shooter», την νέα τηλεοπτική σειρά που είναι βασισμένη στην κινηματογραφική ταινία του Antoine Fuqua,
που κυκλοφόρησε το 2007 με πρωταγωνιστές τους Mark Wahlberg, Michael PeΓ±a, Danny Glover, Rhona Mitra και Kate Mara.
«Ενας ελεύθερος σκοπευτής του στρατού σε αυτοεξορία, επιστρατεύεται στη δράση όταν έρχεται στην επιφάνεια ένα σενάριο που θέλει νεκρό τον Πρόεδρο των Ηνωμένων Πολιτειών. Τελικά οι εμπνευστές του σεναρίου είναι οι ίδιοι άνθρωποι που τον επιστράτευσαν για την αποτροπή του και ο ίδιος βρίσκεται πλέον κυνηγημένος και αποφασισμένος να αποκαλύψει τον πραγματικό δολοφόνο και τον λόγο που τον παγίδευσαν.»



Το σενάριο της μεταφοράς έχει γράψει ο John Hlavin («Underworld: Awakening», «The Shield»), βασισμένος στη νουβέλα «Point of Impact» του Stephen Hunter.
Ο John Hlavin εκτελεί και χρέη παραγωγού μαζί με τους Mark Wahlberg και Stephen Levinson.

Πρωταγωνιστούν οι Ryan Phillippe, Omar Epps, Eddie McClintock, Shantel VanSanten, David Stuart, Cynthia Addai-Robinson, Lexy Kolker, Paul Lazenby, Tembi Locke, Ryan Madden, Yaroslav Poverlo.

Το «Shooter» που αρχικά προορίζονταν για το δίκτυο TNT, θα κάνει πρεμιέρα μέσα στην σαιζόν 2016-2017, στο USA Network.




Η σειρά ξεκίνησε..

 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Χθες ξεκίνησε.. οπότε μάλλον πρέπει να περιμένεις.. :cool:
δεν είχε ακουστεί και πολύ..
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,069
Mitilini
Τι είδα πριν λίγο αν και δεν είχα gr subs κατάλαβα τι παίζει αρκετά καλό το πρώτο επεισόδιο

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: Shooter [USA]

Έχω δει το πρώτο εδώ και μέρες αλλά αμέλησα να γράψω κάτι.

Στα θετικά όλη η παραγωγή θυμίζει κινηματογραφική ταινία , πολύ προσεγμένη και ακριβή , το σενάριο βέβαια λίγο έως πολύ γνωστό (προς το παρόν τουλάχιστον).

Στα αρνητικά ο πρωταγωνιστής είναι λίγο baby face και δεν γεμίζει το μάτι , επίσης η ιστορία με το flashback δεν κολλούσε τόσο πολύ , τέλος η πλοκή είναι αρκετά αργή σε σημείο που βαριέσαι σε κάποια σημεία.

Γενικά βάζω ένα 7.5/10 και βλέπουμε.
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,669
--------------------
είδα το πρώτο και αυτό ήταν τέλος, δεν έχει κάτι για να σε κρατήσει ιστορία που την εχουμε ξαναδεί καμιά πρωτοτυπία και κάποιες παρατραβηγμενες σκηνές
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,069
Mitilini
Είδα το πρώτο περιμένω subs για δεύτερο

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Μου αρέσει η υπόθεση φαίνεται ενδιαφέρον και επειδή είναι σειρά να σναπτυξουν το story

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,803
Athens
Είδα και το 3ο επεισόδιο σήμερα.
I'm sold.

Μια χαρά σειρά, ωραία κυλάει μέχρι στιγμής.
 

vagos08

AVClub Enthusiast
29 May 2010
1,046
Καλη ειναι η σειρα αλλα ελπιζω να ειναι ενας κυκλος και μην το τραβηξουν !
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,613
Αθήνα
Όποιος έχει δεί την ταινία του 2007 ξέρει ακριβώς τι θα συμβεί. Εγώ, παρ´όλα αυτά, την ξεκίνησα.

Shooter2007Poster.jpg