Six (2017, History)

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

SIX_History.jpg


History | Imdb



To SIX είναι η νέα σειρά του History Channel που θα κάνει πρεμιέρα στις 18 Ιανουαρίου.

Η σειρά παρακολουθεί την ομάδα Navy SEAL Team Six μία σύγχρονη ομάδα σταρτιωτών της Αμερικής
των οποίων η συγκεκαλυμμένη αποστολή για να εξαλείψει έναν ηγέτη των Ταλιμπάν στο Αφγανιστάν
πηγαίνει στραβά όταν αποκαλύψουν ότι ένα πολίτης των ΗΠΑ είναι σε συνεργασία με τους τρομοκράτες.

Εμπνευσμένη από πραγματικές αποστολές, η σειρά αποτυπώνει αυθεντικά το εσωτερικό κόσμο της ελίτ
μονάδας Ειδικών Επιχειρήσεων - τι κάνουν αυτοί οι SEALs, την προσωπική τους ζωή, και τις αποφάσεις
ζωής και θανάτου που κάνουν για να προστατεύουν και να υπηρετούν τη χώρα τους.

Η 1η σεζόν της σειράς αποτελείται από 8 επεισόδια.







 
Last edited by a moderator:

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,589
Αθηνα
Απο τη μια "βρωμαει" (οχι απλα μυριζει) προπαγανδα σε βαθμο αηδιας, απο την αλλη βλεπω Walton Goggins (και την θεα nadine velasquez... ακους ακη; :) ) και αρχιζω να το σκεφτομαι. Μου φερνει πολυ στο μυαλο (δεν ξερω αν θα ειναι τελικα ετσι) το act of valor, που αν και ηταν διαφημιση των seals, ειχε μερικες εξαιρετικες σκηνες δρασης. Βεβαιως το history εχει βγαλει τελευταια μερικες καλες σειρες. Μαλλον, "μια δοκιμη θα σας πεισει" και θα δω τουλαχιστον 1 επεισοδιο.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,589
Αθηνα
Την ξέρω από το league που είναι ίσως ή καλύτερη κωμική σειρά που έχω δει τα τελευταία χρόνια

sent from my mobile phone, i apologise for any spelling errors
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Trailer Απο Το «Six» Του History

Το History κυκλοφόρησε ένα νέο trailer απο το «Six», το νέο τηλεοπτικό, στρατιωτικό δράμα του δικτύου.

«Η ιστορία ακολουθεί τους σύγχρονους Αμερικανούς μαχητές κατά την διάρκεια μιας μυστικής αποστολής που έχει σαν στόχο την εξουδετέρωση ενός ηγέτη των Taliban στο Αφγανιστάν.
Μια αποστολή που θα πάρει άσχημη τροπή, όταν η ομάδα θα ανακαλύψει ότι ένας Αμερικανός πολίτης συνεργάζεται με τους τρομοκράτες.
Επικεφαλής της ομάδας είναι ο Richard “Rip” Taggart (Goggins), ο οποίος κατά την διάρκεια της αποστολής θα πάρει μια αμφιλεγόμενη απόφαση.
Δυο χρόνια μετά, ο Taggart πέφτει στα χέρια της Boko Haram και πλέον το μέλλον εξαρτάται απο τα πρώην αδέλφια του στην ομάδα SEAL Team Six,
που θα πρέπει να βάλουν τις διαφορές τους στην άκρη και να διασώσουν τον πρώην ηγέτη τους.»


...

http://www.cinemode.gr/tileoptikes-seires/trailer-apo-six-tou-history.html
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,589
Αθηνα
Λοιπον, ειδα το πρωτο και θα συνεχισω να βλεπω. 6.8 βλεπω στο imdb και δεν το θεωρω αδικο σκορ. Το καλο ειναι οτι (μεχρι στιγμης τουλαχιστον) δεν εχει φιλοαμερικανικη προπαγανδα. Ειναι, οπως οι αγαπημενες μου στρατιωτικες ιστοριες, για μια ομαδα ανθρωπων που μεσω εκπαιδευσης και αποστολων εχουν γινει οικογενεια. Λιγες στιγμες δρασης στο πρωτο επεισοδιο και δεν προσεφεραν τιποτα που δεν εχουμε ξαναδει. Θετικο επισης το γεγονος οτι δεν επιχειρει να αγιοποιησει τα μελη της ομαδας και δειχνει αρκετες ασχημες πτυχες της προσωπικοτητας τους. Στο τελος γινονται καποιες υπερβολικες συμπτωσεις, αλλα οκ, θα του το συγχωρησουμε...

Αντικειμενικα, δεν ειναι αριστουργημα, ουτε προσθετει τιποτα στον χωρο. Η πλακα ειναι οτι δεν εχω καταλαβει το κοινο του. Για οσους θελουν δραση, δεν εχει αρκετη. Για οσους ψαχνω κατι πιο στοχαστικο πανω στη φυση του πολεμου, ειναι πολυ επιφανειακο.
Αν το δει κανενας αλλος ειμαι πολυ περιεργος να ακουσω μια αλλη γνωμη..
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Οκ Χάρη!

Το πρωί που κοίταξα με 60 votes είχε 8 κάτι..
Τώρα με 157 votes έχει 6.6 .. :cool:

Μού φάνηκε περίεργο και κοίταξα την ανάλυση της βαθμολογίας..

Κατά ποσοστό έχουμε 10 - 9 - 1 !!
Οπότε θα θεωρήσω ότι για κάποιους λόγους κάποιοι το θάψανε τελείως.. :cool:

Θα το δω και εγώ κάποια στιγμή και θα κρίνω! :cool:
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,589
Αθηνα
To 2o χειροτερο απο το 1ο. Ελπιζω ο goggins να πηρε καλα φραγκα γιατι μεχρι στιγμης δεν κανει απολυτως τιποτα. Η σειρα παραμενει στην μετριοτητα στο σκορ στο imdb (6.9) και το ενδιαφερον ειναι οτι στην ομαδα που ανηκω (males 30-44) εχει το χειροτερο σκορ (6.2), στο οποιο συμφωνω απολυτως. Ακομα και το πολυ μετριο Unit ειχε πιο πολυ ενδιαφερον.
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,070
Mitilini

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,671
--------------------
έχω δει και το 5ο δεν λέει πολλά οι ηθοποιοί δεν το έχουν για seal και γενικά ειναι κάπως άρπα κόλα η σειρά
αν θέλεις πάντως να δεις κάτι ετσι χωρίς πολλά -πολλά τότε οκ ειναι
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,645
Αθήνα
Την έσβυσα... Δεν άξιζε να την κρατήσω, και μάλλον δεν θα ασχοληθώ με τη 2η σεζόν.