The Missing [Starz]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη

Missing.jpg


Starz | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter




Είχα την εντύπωση ότι υπήρχε νήμα για την σειρά, αλλά δεν το βρίσκω.
Τελειώνει ο δεύτερος κύκλος, μένει το 8ο επεισόδιο και πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερος και διαφορετικός από τον πρώτο.
Με ένα βασικό, κοινό, πρόσωπο τον ντετέκτιβ Baptiste και εντελώς διαφορετική υπόθεση ο κάθε κύκλος πιστεύω ότι
αξίζει μια θέαση η σειρά. Προσωπικά θα ήθελα και άλλους κύκλους.





«Το 2014, μια νεαρή Βρετανίδα σκοντάφτει στους δρόμους της Γερμανικής πόλης-γενέτειρα της και καταρρέει. Το όνομα της είναι
Alice Webster και τα ίχνη της αγνοούνταν για 11 χρόνια. Η επιστροφή της Alice θα προκαλέσει ένα σεισμό στην μικρή κοινότητα.
Αφηγούμενο σε δυο χρονικές περιόδους ανάμεσα στο 2014 και το σήμερα, ακολουθούμε την οικογένεια της Alice που εισέρχεται
ξανά σε μια αναταραχή που απειλεί να τους διαλύσει. Οταν ο Γάλλος ντετέκτιβ Julien Baptiste, διασχίζει την Ευρώπη κυνηγώντας
μια υπόθεση 12 χρόνων που δεν εγκατέλειψε ποτέ, αρχίζουμε να εξερευνούμε τη θολή ηθική και την συναισθηματική πολυπλο-
-κότητα γύρω από αυτό που συμβαίνει όταν το εξαφανισμένο παιδί που λαχταρούσες να εμφανιστεί, τελικά επιστρέφει.»



 
Last edited by a moderator:

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: The Missing (2014- )

http://www.imdb.com/title/tt3877200/

Είχα την εντύπωση ότι υπήρχε νήμα για την σειρά, αλλά δεν το βρίσκω.
Τελειώνει ο δεύτερος κύκλος, μένει το 8ο επεισόδιο και πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερος και διαφορετικός από τον πρώτο.
Με ένα βασικό, κοινό, πρόσωπο τον ντετέκτιβ Baptiste και εντελώς διαφορετική υπόθεση ο κάθε κύκλος πιστεύω ότι αξίζει μια θέαση η σειρά. Προσωπικά θα ήθελα και άλλους κύκλους.

Κορυφαίος ο 2ος οντως...καμιά σχεση με τον 1ο. Η τελευταια σκηνη σου παγωνει το αιμα....
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,807
Αττικό βουνό
Απάντηση: The Missing (2014- )

Ο 2ος κύκλος ειναι σαφώς ανώτερος από τον 1ο . Επική ερμηνεία από τον Baptist αλλά και εμμονή να λύσει την υπόθεση
 

host505

AVClub Addicted Member
12 September 2011
1,518
Ωραία τελειωσε.

Όχι τόσο "μαύρα" όπως ο 1ος κύκλος.
Γενικά ήταν πιο light, και πιο mystery φάση. Ο 1ος κύκλος ήταν πιστεύω αρκετά "δύσκολος", ειδικά για όσους είναι γονείς.
 

Iron_Mask

Established Member
1 June 2010
132
Με βάση τα θετικά σχόλια το ξεκίνησα. Είμαι στο 5ο του πρώτου κύκλου και έχω "κολλήσει". Πολύ καλό...
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
O 2oς κύκλος μου άρεσε περισσότερο - αν και οι συχνές (και κάποιες φορές απροειδοποίητα) μεταφορές απο την μια χρονική περίοδο στην άλλη, (όπως και στον 1ο κύκλο) με κούραζαν.
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Μόλις τελείωσα την δεύτερη σεζόν. Μιλάμε για μία από τις καλύτερες σειρές ever. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ερμηνείες από ολόκληρο το καστ και σενάριο δυναμίτης.
 

Skakinen

AVClub Fanatic
22 November 2006
10,042
Αθήνα
Εξαιρετική σειρά!
Κι εγώ θα έλεγα ότι ο δεύτερος κύκλος είναι καλύτερος.
Πολύ δυνατή ερμηνεία ο Karyo.