Tablet ZTE E9Q

dimitra1967

Senior Member
11 December 2008
698
θεσσαλονικη
Για μια φορά ακόμα θα ζητείσω την πολύτιμη βοήθειά σας! Εχω ένα Tablet ZTE E9Q στο οποίο δεν μπορώ να κατεβάσω παρά μόνο 2-3 εφαρμογές γιατί μετά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει χώρο στην μνήμη. τα χαρακτηριστικά του είναι:

Android 4.2.2
Εσωτερικός Αποθ. χώρος 1 GB
Χώρος αποθ. USB 5.44 GB
Κάρτα SD 15 GB

Προχθές έκανα φορμάτ και εκτός από 2 παιχνίδια που παίζει η μικρή μου και το APPMgrIII (που κατέβασα για να αποθηκεύω ότι μπορώ στην κάρτα USB) δε μου χωράει τίποτε άλλο. Ακόμα και αναβάθμιση που θέλουν να κάνουν τα παιχνίδια, λέει πως δεν έχει χώρο, ενώ στις ρυθμίσεις λέει ότι είναι διαθέσιμο 5.14 GB

Για πες τε τί να κάνω πριν το πετάξω! :p
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
3,991
Το tablet έχει 8 γιγα, οποτε δεν παίζει να έχει γεμίσει με 2 εφαρμογες.
Και η δικη μου κόρη με 8γιγα, του εχει βαλει γυρω στις 30 εφαρμογες.

Οταν κανεις format τσεκαρε την μνημη αν σου δειχνει 8 γιγα (εκτος της καρτας sd)
 

dimitra1967

Senior Member
11 December 2008
698
θεσσαλονικη
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου δίνει την επιλογή να αποθηκεύσω στην κάρτα SD. Στο smartphone πάντα με ρωτάει. και μπαίνοντας στις εφαρμογές ούτε εκεί μου δίνει την επιλογή για μετακίνηση. Κατεβάζοντας το APPMgrIII
μου δίνει την επιλογή να τα μετακινήσω στην κάρτα USB άλλα και αυτή χωρίς να είναι γεμάτη, δεν με αφήνει να κάνω αναβαθμίσεις
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
3,991
Στο android 4.4.2 δεν μπορείς να αποθηκεύσεις εφαρμογες στην κάρτα sd.
Για να το κάνεις αυτό πρέπει να το κάνεις root.
Το θεμα είναι γιατι να σε αφηνει να εγκαταστησεις 2 μονο εφαρμογες.
Μηπως εχεις πολλες φωτο, video, ταινιες;
 

dimitra1967

Senior Member
11 December 2008
698
θεσσαλονικη
Re: Απάντηση: Tablet ZTE E9Q

Στο android 4.4.2 δεν μπορείς να αποθηκεύσεις εφαρμογες στην κάρτα sd.
Για να το κάνεις αυτό πρέπει να το κάνεις root.
Το θεμα είναι γιατι να σε αφηνει να εγκαταστησεις 2 μονο εφαρμογες.
Μηπως εχεις πολλες φωτο, video, ταινιες;

οχι! δεν έχω τίποτε. Τ σβήνω όλα... τις πρώτες μέρες κατεβάζω ότι θέλω και μετα όταν αρχίζουν να έρχονται ενημερώσεις, τέλος! Μάλλον μόνο ενα root θα με σώσει, αν και δεν ξέρω αν θα καταφέρω να το κάνω